Mi értelme van ennek a gyakorikérdésekes szintrendszernek?
Ironikus módon csak egy újabb filler kérdés, mert ez az ötvenedik kérdésem ami ötös szinthez kell.
Vagy mégsem? * VSauce zene *
Ettől függetlenül, tényleg, mi értelme van neki? Ez a darabszámos rendszer összesen csak arra jó hogy bíztatja az embereket értelmetlen kérdések és haszontalan válaszok írására, mert nem az a fontos hogy gondolkodást keltő, vagy éppen hasznos választ írjon az ember, hanem minél többet, bármi is legyen az. Mindemellett, ez csak kicszesés az új regisztrálókkal, akiknek nincs annyi lehetőségük szemben azokkal akik spammelik a kérdéseket és válaszokat.
Miért és kinek hasznos ez a rendszer?
A szabályt sem értetted ezek szerint, mivel a szintlépésnél a kérdések és válaszok feltételénél egy "VAGY" szó van. Azaz csak az egyiknek kell teljesülnie, és nem kell 50 felesleges álkérdést kiírnod, ha nincs valós kérdésed. A 250 válasz pedig gond nélkül összejön, ha aktívan használod az oldalt.
De nyugi, rengetegen képtelenek értelmezni ezt, ez nem egyedi hiányosság.
A szabály lényege pedig pont az, hogy ne spameljenek azonnal a regisztráció után.
"lényege pedig pont az, hogy ne spameljenek azonnal a regisztráció után"
A kérdező és társai mégis ezt csinálják - sajnos.
Azt elsőre is megértettem hogy a kérdések és válaszok vagylagosak, de a kérdés nem is erről szólt. Ha valaki csak kérdéseket vagy válaszokat spammel a végeredmény ugyanaz.
Ez a szintes rendszer pont azt idézi elő, hogy "Szuper, már csak X kérdés kell a következő szinthez! Gyorsan kiírok néhány értelmetlen kérdést, hogy szintet lépjek!".
Nekem nem úgy tűnt, vagy a humorod nem jött át eléggé:
"Ironikus módon csak egy újabb filler kérdés, mert ez az ötvenedik kérdésem ami ötös szinthez kell."
Az 5. szinted akkor is meglesz, ha 0 kiírt kérdéssel rendelkezel, de van legalább 250 válaszod.
Amit leírsz egy generális probléma, és hiába le van írva hogy vagylagos a feltétel, sokan tényleg ebben a hitben spamelnek. Pedig jóval egyszerűbb és gyorsabb kérdésekre válaszolni, mint megfogalmazni egy kamukérdést (amit még törölhetnek is, növelve egy másik statisztikát ami szintén szintlépés akadálya lehet).
Nem csak a darabszám számít; a 3. szinttől már válasz hasznossági elvárás is van, úgyhogy felületes az a véleményed, hogy „Ez a darabszámos rendszer összesen csak arra jó hogy bíztatja az embereket értelmetlen kérdések és haszontalan válaszok írására.”
Nem tudom, hogy mi az, ami miatt törekedni szükséges a magasabb szint elérésre?
Ha most 4. szintről 5. szintre léptél, akkor sűrűbben írhatsz ki kérdéseket, 30 perces időköz helyett 15 percenként. Nem tudom, kinek szükséges akárcsak mindennapi egy kérdést is kiírnia?
A másik változás, hogy ha értékelsz, akkor az értékelési százalékod nincs 75%-ra korlátozva. Ha nem éri el ezt az értéket, akkor eddig sem volt korlátozva, ha meghaladja, akkor az nem neked számít, hanem annak, akinek a válaszát értékeled, de ott is csak nagyon csekély eséllyel éppen döntő abban, hogy a válasz hasznos (50%-100%), vagy nem hasznos (0%-49%) tartományba kerül miatta.
Ugyanazon indokból akarnának szintet lépni, ami miatt a gyk vezetősége jó ötletnek gondolta a szintrendszer bevezetését a bináris van lehetősége-nincs lehetőség helyett. Ezelőtt (igaz sok évvel) mindenkinek ugyanannyi lehetősége volt az oldalon (kivéve akinek korlátozták a fiókját), nem voltak az emberek szintekre választva.
Akkor pontosítanék, az értelmetlen alatt a nagyon nyilvánvaló válaszokat és a valós problémákat és gondolkodást nem igénylő válaszokat értem. Például, valakinek egészségügyi baja van, itt kérdezi meg mi lehet az. Spammelő emberünk odaírja hogy "Ha rosszabbodik az állapotod menj el orvoshoz.". Wow, senki nem gondolta volna, nagyon hasznos annak megállapításában hogy a kérdeznek milyen betegsége van, de ez is darabszámra egy újabb kérdés, és még csak lepontozni se lehet mert minden kétséget kizárólag igaz.
Vagy ugyanez kérdésekkel. Egyik kategória például tele van "Létezik-e xy dolog?" kérdésekkel mint hogy "Léteznek-e fekete emberek Magyarországon?" vagy "Léteznek-e nők egyetemeken?" és hasonló kariberű kérdések, és egyik sincs törölve azért mert spam lenne. De ha az embernek nincsen ehhez foga, lehet ötven házi feladatos kérdést kiírni, és még csak bele se lehet kötni mert valakinek tuti hasznos lesz a jövőben aki rágooglezik.
Vaaagy, hasonló "nem ide" válaszokat írni mint ahogy épp most 8-9-es tette.
A válaszértékelésnek meg egyáltalán nincs értelme. Az hogy kinek mi a hasznos az eléggé szubjektív, illetve ugyanolyan válaszokat emberek egyszer 100%-ra,máskor 0%-ra pontoznak. Választ meg nem törölnek vagy rejtenek el mert 0%-os.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!