Rosszabbkor nem is jöhetett volna! Mi lehet ez, ill. mire számíthatok? (többi lent)
Egy négy épületből álló üzem „D” épületének harmadik emeletén vagyok minőségellenőr és segédkarbantartó. A hőségriadó miatt nálunk is óránként biztosítják az óránkénti 10 perc szünetet, valamint a hideg folyadék utánpótlást. A szünetek úgy vannak mindig igazítva, hogy a legfelső szint kezd (ahogy a munkafolyamatok elvégzésénél is) és az első emelet valamint a földszint fejezi be. Minden emeleten átlag 75-80 ember minimum dolgozik még szabadságolások alatt is.
Ahogy a 7:40-es (10’-es) szünetre mentem lefelé, a bal lábam az utolsóelőtti lépcsőfoknál megcsúszott. Bár szerencsére nem estem el, viszont a bokám magam alá fordult és reccsent egyet. Még kimentem meginni a kávét, ill. elszívni egy cigit, de ahogy leültem, már alig tudtam menni. A csoportvezető javaslatára az öltözőbe mentünk. Ott szembesültem vele, hogy a bal bokám triplájára van dagadva a jobbhoz képest, ill. halvány véraláfutás jelentkezett a bokám külső oldalán.
A lépcsőn – a fiam születése óta – soha nem használok telefont, mert így is keskeny, s amikor egyszerre indulunk meg ennyien még fokozottabban veszélyes.
Van egy 6 éves, asztmás, cukorbeteg, liszt érzékeny fiam valamint 19-20 hetes várandós a feleségem az ikreinkkel. Szóval a legrosszabbkor jött ez.
Egyáltalán mi lehet a bokámmal? Mire számíthatok munkahelyi szinten? Mekkora kieséssel járhat anyagilag? Vagy ez lehet munkahelyi/üzemi baleset?
Most várjuk a kilépési engedélyt, de még az, aki aláírhatná, hogy elhagyhatom az üzem területét, az nincs bent. Mentőt pedig nem akarnak emiatt hívni. Az egyik csoportvezető kolléga kivinne a sürgősségire.
(ok: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe.. )
#29
Elárulod, hogy melyik válasz volt a tied a #20 előtt? Csak azért, mert nekem se a teljes válaszomba kötöttetek bele.
A 6-os válaszomban ugyanis ezt is írtam:
"Rosszul hangzik, amiket írtál. Sajnos a törés sem zárható ki. Remélem, hogy már úton vagy a sürgősségi felé."
32-es! Bár úgy lenne. Ha tényleg igaz volna, hogy a portás meg sem próbálja/próbálhatja úgymond megállítani a mentőket.
Érdekes módon továbbra is csak ezen a részen lovagolsz.
A reccsenés nem hangzik jól. Ha nagyon rövid időn belül dagadt be a bokád és kezdett megjelenni a véraláfutás, akkor sajnos nagyobb esély van a törésre. A szakadásnál vagy rögtön nem tudsz ráállni vagy csak órákkal később jelentkeznek a tünetek. (A családban mindkettőre volt példa, szakadás terén)
Amennyiben vettek fel már egy jegyzőkönyvet, ill. voltak szem- és/vagy fültanúk is, akkor elvileg védve vagy. Ezt már továbbíthatják a NEAK felé, viszont érdemesebb megvárni az orvosi leleteket.
Kizártnak tartom, hogy ne üzemi baleset és 100%-os táppénz legyen. (Másfél hónapja törtem el hasonló körülmények között a bokámat.)
"Miután a bokám tovább dagadt és körbe véraláfutásos, ill. a területi vezető engedélyt adott szóba a csoportvezetőnek, hogy a szükséges papírokat aláírhassa, így kb. 2-3 perce elindultunk a kórház felé."
Amikor a jegyzőkönyv, ill. az igazolásom, hogy jelen voltam és nem kell visszamenjek. Amikor a kolléga visszaért az öltözőbe és kiderült, hogy esélytelen az, hogy rálépjek a lábamra, akkor közölte a csoportvezetővel, hogy ide mentő kell. 10 perc alatt kint volt a mentő és kb. 10-12 perccel később már a kórházba voltam.
A röntgen alapján: külboka törés (van elmozdulás nem igényel műtétet), a szárkapocscsontom és az ugrócsontom megrepedt.
A zárójelentésen a fentiek mellett szerepel még: A laterális boka szalagjának a szakadása sem zárható ki.
Jegyzőkönyv lett felvéve még a baleset jelentésekor. Szerencsére egybehangzóak voltak a szemtanúk is. Semmi nem volt a kezembe, egyszerűen rosszul léptem, pontosabban megcsúszott egy vízfolton a lábam, ami a felsőbb lécsőfokokon nem volt látható.
Ez hivatalos megnevezésén "munkabaleset", mivel munkavégzés során ( foglalkozás körében végzett munkához kapcsolódó közlekedés) történt, ha jól értem a kötelező szüneted vetted ki és ehhez el kellett hagynod a kijelölt útvonalon a munkaterületet.
Ilyen esetben a munkavállalónak a felépülési idő alatti teljes munkabért meg kell térítenie a cégnek, amennyiben a munkaadó felelőssége / hibája a baleset. Ezt viszont az esetek 99.9%-ában el szokták ismerni, mivel ha nem ismeri el kivonul a hivatal és csípőből 200 szabálysértést találnak és addig büntetik a céget amíg tud fizetni... Ha vizes volt a lépcső és nem volt kirakva a "vigyázz, csúszós felület" tábla / lezárás az már önmagában is elég, de olyat is hallottam már, hogy kiment a felügyelet, nem volt csúszásgátló burkolat a lépcsőn és már írták is a jegyzőkönyvet, hogy a munkaadó hiábja. Szóval ezért nem szoktak nagyon ellenkezni a cégek, olcsóbb téged kifizetni.
De azt nagyon javaslom, hogy nyilatkozz te is és foglaljátok jegyzőkönyvbe (ha lehet a kollégákkal együtt), hogy vizes volt a lépcső és nem volt kinn semmiféle figyelmeztetés erre.
A hőségriadó miatt kötelezően adandó többlet szünetek egyike volt 7:40 és 7:50 között. Ezen idő alatt kötelezően el kellett hagynunk a munkaterületet.
A a lépcső alapon olyan burkolattal rendelkezik, hogy egy kicsit csúszós. A kollégák jelzése szerint az összes lépcsőfokon több-kevesebb vizes felület volt látható. A lépcső fokozott veszélyességére (csúszósság) való figyelmeztetés nem volt kint. A közvetlen mögöttem jövő kollégák elmondták, hogy nálam óvatosabban, figyelmesebben kevesen mentek lefelé. A legtöbbek kezébe ott volt az okos telefon, nálam nem.
Amikor beértem a sürgősségire a bal lábam közel négyszerese volt a jobbnak. A terhelhetőség 0 volt. Megpróbáltam felállni a kerekesszékből, amivel bevittek, de lehetetlen volt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!