Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Inkább güriznél, hogy jó...

Inkább güriznél, hogy jó anyagi körülményeket teremts vagy inkább csóró lennél kényelmes állással?

Figyelt kérdés
Persze a kettő nem feltétlenül fedi egymást vagy van szoros összefüggésben, de a példa kedvéért tételezzük fel.

2023. aug. 10. 23:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk ez szeritnem inkább úgy működik, hogy az életed elején keményen dolgozol, hogy a 30as éveidtől jól fizető és kényelmes állásod legyen.


Pl.: Én agyon hajtottam magam angol és programozás tanulással, majd a BMEn Mérnökinformatikus képzés elvégzésével, aztán munkahelyen a tapasztalat szerzésben, de már most 26 évesen kezd nagyon chill lenni a dolog és jó a fizetés.


Tehát szerintem nem az a két véglet van, hogy vagy agyon dologzod magad és van pénz, vagy pedig el mész portásnak, semmit sem csinálsz és alig van pénz.


Hamar meg kell alapozni az existenciádat, majd utána élvezni az életet.

2023. aug. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
20%
Nincs ilyen, kevés fizetésért sehol sem kényelmes munkát várnak hanem azt hogy dolgozd magad hülyére! A kevesebb munkáért ARÁNYAIBAN is kevesebb pénzt mindenhol, tehát az lesz a vége hogy 80%-nyi pénz előteremtéséért is 160%-on kell hajtanod magad. Tök mindegy fizikai vagy szellemi. Lődd csak be azt a 100%-ot, úgyis kihajtják belőled amit ki tudnak, akkor már keress vele te is amennyit tudsz, úgy fáj a legkevésbé. Aztán, ha már 150-200% körül keresel, és még van energiád gondolkozni, rakhatsz félre vagy költhetsz magadra hogy épségben szabadulhass a darálóból. Ez így van kitalálva, kár kapálódznunk ellene. Inkább törekedjünk arra hogy mindezek ellenére is emberi körülményeket teremtsünk magunk körül, kapcsolatokban, környezetben, egészségben stb.
2023. aug. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
15 évig "güriztem", hogy olyan szintre fejlődjek, hogy ne középkorúan, vagy idősen kelljen güriznem.
2023. aug. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha lenne miből élni, nem dolgoznék soha másnak.
2023. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
Az a baj hogy a kényelmes állásban chillező csórókat egy magát agyongüriző családtag tartja el.
2023. szept. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kényelmesen keresnek nekem sokat a beosztottjaim.
2023. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!