Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabadidő vagy pénz?

Szabadidő vagy pénz?

Figyelt kérdés

Jelenleg az esetek 80% ában délután dolgozom( 15:00-00:12) , ebédszünetet is le kell dolgozni, külföldről van szó, itt más a munkaidő, túlóra sem ritka. Nem szeretem a helyet, sokat stresszelek, utálok bejárni. Párom munkahelyén akadt egy lehetőség, nappali munkarend, 7:30-16:30 ig, viszont kevesebb fizetés ~12% al, hó végén ugyanúgy kijövök, tudok félretenni rendesen. Vendéglátásban dolgozom, szeretnék már kitörni, viszont ehhez tanulnom kell valamit, ami ilyen munkabeosztás mellett elég nehézkes, délelőtt 10-11 kor kelek, mivel fáradt vagyok, hajnal 1 kor érek haza, nagyon ritkán vagyok délelőttös.

Pénzt választanátok vagy több szabadidőt ilyen esetben?


2023. júl. 30. 17:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: Azok alapján, amit írsz (vacak időbeosztás, nem tudsz mellette mást csinálni, nem/alig találkoztok pároddal és nem is szereted csinálni) elég egyértelműnek tűnik, hogy váltanod kéne.


Ha csak az életminőséged javul, már az is megér egy kicsit kevesebb bevételt. Ha még arra is sikerül használnod a jobban elosztott szabadidőt, hogy tanulni tudj és az által jobb munkát találj, akkor már megérte.


Azt írod, hogy a kevesebb pénzből is kijönnél, nem hiányozna annyira a különbség, de emberibbek volnának a körülmények, tanulásra, fejlődésre is több lehetőséged lenne.


Vagy válts, vagy tárgyalj, hogy ezt a munkarendet jobban megfizessék és érdemes legyen számodra ilyen áldozatokat hozni. Viszont még akkor is csak rövid távon lehet érdemes a tanulási és kapcsolati lehetőségeket feláldozni. Hosszabb távon mindenképp jobban jársz vele, ha tanulsz valamit és normál munkarendben is többet tudsz ennél keresni.

2023. aug. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!