Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Wolt futárként mennyit kell...

Wolt futárként mennyit kell dolgozni ahhoz hogy meglegyen az 500ezres jövedelem?

Figyelt kérdés
A jelenlegi munkám egyáltalán nem rugalmas, meg sok is. Most több okból is olyan munkára lenne szükségem, ami mellett tudok időt felszabadítani. Ezért gondolkodtam a woltozáson, úgy tudom ott akkor dolgozol amikor akarsz, így tudnék felbaszadítani egy egész napot ha kell, aztán másik napon meg többet dolgoznék. Ezért kérdezem, hogy mennyire kell sokat menni, hogy 500at keressen az ember.

2023. júl. 27. 05:52
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Egy hónapban kb 200 órát és akkor a nettód kb ott lesz.
2023. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Járműtől függ.

Gondolom nettóban érted.

Robogóval, ha belejossz 160 óra alatt is meglehet, ha a frekventált időkben dolgozol (ebéd és vacsoraidő)


Bicikli és autó eleinte 200+

2023. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Ez elsősorban a településtől függ. Vannak pl. vidéki városok, ahol ha 30 napon át, napi 14 órát kint vagy, akkor sem lesz meg, mert nincs annyi cím.


Ráadásul épp most, július 1-től csökkentette a díjakat a wolt kb. 20-30%-kal.


Az a netto 500 csak Bp belvárosában lehet meg, ott is csak biciklivel vagy robogóval, esetleg rollerrel, de csak ha a többi futárhoz hasonlóan, fittyet hánysz minden kresz-szabályra. De azt ne gondold, hogy erre elég lesz napi 8 óra...

2023. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Leírom a saját példámat: január 1-július 31-ig, 6 hónapon át, összesen dolgoztam 808 órát (havi ~135 óra). A nettóm 785e.


Nem havonta, hanem összesen.


Tehát a nettó órabér nem éri el az 1000 Ft-ot. Ez pontosan a jelenlegi minimálbérrel egyenlő.

2023. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Ja, s még az előzőhöz, a wolt e hó elsején valóban csökkentette a pénzt, ezzel egyidőben megduplázta a futárok számát, tehát a második félévben még ennyi sem lesz...
2023. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszban helyesen:


"január 1-június 30-ig, 6 hónapon át"

2023. júl. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, havi 30 napban, a wolt teljes nyitvatartásában (napi 14-16 óra) légy online, s akkor jó eséllyel meglesz...


Nem nagyon értem, hogy miért pontozták le az előző válaszokat, hisz jól tükrözik a woltos meló mai, hazai helyzetét.


Vidéken vannak napok/napszakok, hogy óránként 1 cím. Azért megkapod azt a 600-1000 Ft/cím közötti összeget, levonod belőle a vállalkozásod és a járműved költségeit, s kiderül, jobban jártál volna, ha otthon maradsz...


Ám olyan időszakok is van, hogy ülsz 1-2-3 órát az autóban vagy egy padon a bicaj mellett, s egyetlen címet sem kapsz.

2023. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Wolt az utóbbi időben nagyon nevetséges, egyáltalán nem éri meg.

Én 2020ban kezdtem el futárkodni a Woltnál, és a netpincérnél.

Akkoriban a Woltot sokkal jobban szerettem, rengeteg bonusz és ösztönző volt, jól lehetett vele keresni. Bruttó 600 ezret meglehetett csinálni kényelmesen, és akkor még csak az 50ezers katat fizettük, a benzin literje 330 forint volt és a boltba fele ennyibe került minden...

Most ugyanannyi munkával nincs meg a 600ezer, tehát mindennek az ára a duplája lett, az adó 3x annyi és a wolt csökkentette a fizetést.

A foodorával viszont megvagyok elégedve, abba a zónában ahol dolgozom mindig van cím, 3-4es UTR-t lehet hozni. Átlagban egy cím az utolsó fizetésemből kalkulálva 1360 forintra jött ki, Woltnál körülbelül 900 forintot ér egy cím, és egy órába nagyon jó esetben kitudsz vinni hármat ha szerencséd van.


Netto 500hoz woltnál bele kell rakni legalább 230 órát, ha kocsival vagy.

2023. júl. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerinted nekik mikor lesz meg? Ezt látod városszerte, országszerte...


[link]

2023. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!