Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mért félnek az emeberek...

Mért félnek az emeberek elárulni mennyit keresnek?

Figyelt kérdés

Szakmán belül gyakran megkérdezem másoktól mennyit keresnek. Sokan meghökkennek és nagyon tágan próbálják leírni a keresetüket.


Szerintem nagyon fontos, hogy a munkavállalóknak tiszta képe legyen arról, hogy mennyi tapasztalattal milyen munkakörben milyen fizetés várható el, hiszen fizetés alkudozásnál rengeteget jelenthet.


Nem szeretnék általános megfejtéseket, inkább azok válaszát várom, akik nem szeretik el mondani másoknak mennyit keresnek.



2023. máj. 22. 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

- munkatársaknak: szerződésszegés lenne, valamint kizárt hogy azonos az összeg, emiatt az egyik fél biztosan diszkomfortérzetbe sodródna ami munkahelyi feszültséget eredményezhet. Ez kellemetlenebb következményekkel járhat, mint amennyire kellemes pontosan tudni a szokásos piaci árat.


- random idegenek: minél kevesebbet tudnak rólam, annál jobb.


- családtagok, barátok: nekik elmondom, de csak ha kérdezik.

2023. máj. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Azért nem mondom el senkinek, mert senkinek semmi köze hozzá, ne turkáljon már a zsebemben. Megkérdezni is illetlenség! Nem ezt szoktam mondani azért, hanem "elütöm" a kérdést. Ugyanígy a politikai beállítottságomról és a vallásomról sem szeretem, ha kérdeznek, arra sem válaszolok. Én se kérdezek ilyesmiket senkitől.
2023. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Nem FÉLNEK, hanem ez magánügy, másnak semmi köze hozzá.

Mit szólnál, ha random emberek megkérdeznék töled, hetente hányszor szexelsz?

Kb ugyanolyan kaliberü a két kérdés, nem tartozik senkire sem.

2023. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1# Megértem a "minél kevesebbet tudnak rólam, annál jobb", főleg ha ezt amúgy minden másra kérdésnél is alkalmazod.


A munkahely meg. Itthon nem tudom a szabályokat, de USAban például sok államban törvény tiltja a negatív megkölünböztetést a munkáltató felöl, ha egy alkamazott a fizetéséről beszél. Nyílván ez irreleváns az itthoni helyzetre, de csak rámutato, hogy az alkalmazottaknak érdekte tudni, hogy mások mennyit keresnek, hogy elkerüljék a durván kihasználást.


Pl.: Barátnőm nettó 400 felett keres picit, de azonos munkakörben egy kollégájának nettó 250en tartották a fizetését. Ha nem beszéltek volna a fizetésükről a kollégája biztosan nem állt volna ki magáért.


2#

"senkinek semmi köze hozzá, ne turkáljon már a zsebemben


Ezt a válasz nem értem. Azt értem, hogy számodra ez egy olyan dolog, amiről nem szívesen beszélsz, de a tényleges okát nem írtad le.


3#

Nem, nem ugyan az. A szex sokkal intimebb, de amúgy arra is szívesen válaszolok szinte bárkinek, aki rákérdez.


Viszont nagyon érdekes, hogy számodra a pénzügyi helyzeted olyan privát, mint a szexuális életed.


... és sokan csodálkoznak, hogy a magyarok mért bánnak rettenetesen a pénzzel.

2023. máj. 22. 20:20
 5/15 anonim ***** válasza:
Magyar eü-be dolgozok, nem titok, szarul.
2023. máj. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Velem aláíratták munkaszerződésben, hogy senkinek sem árulhatom el.

Nem is nagyon akarom mert utána engem akarnak lehúzni mondván kiszámolták és úgy se kell nekem annyi.

2023. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A legtöbb szerződésben bent van hogy nem mondhatod el a fizetésedet és nem az USA ban élünk hanem Magyarországon ahol beletehetik ezt a szerződésbe.


Én nem titkolom, de szelektíven beszélek a fizetésemről, olyanokkal akikben ténylegesen megbízok. Nem hiszem hogy mindenkinek tudnia kéne arról hogy mennyit keresek, sokszor furcsa szituba kerülhetsz, ha mondjuk az azonos ideje ott dolgozónál kiderül hogy 30% al többet keresel.

Barátokkal akik hasonló szakmába dolgozunk sokkal jobb beszélgetni ilyenről mert ott támogatod a másikat, hogy lépjen előre és keressen többet, ha tud.

2023. máj. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Munkahelyen a munkaszerződés megszegésének és a bérfeszültség-keltés elkerülésének érdekében nem beszélgetek mással arról, mennyit keresünk.


Ettől eltekintve baráti társaságban, családban stb.. full nyitott vagyok, egyáltalán nem képedek el ha valaki rákérdez, nincs mit szégyelnem vagy titkolnom.

2023. máj. 23. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Családban sosem mondom el, gondoljanak, amit akarnak. Nem akarom azt visszahallani, hogy "csak ennyi", amikor vérrel és verejtékkel jutottam el oda tizenpár év alatt, hogy nagyjából az eredeti szakmában dolgozhatok, országos átlag nettó + kb. 20%-ért.

Persze van a másik véglet, akik meg nem szeretném, hogy irigykedjenek.

Kollégámnak egyből elmondom ha rákérdez, felőlem akármit aláírhattunk. De nagyon ritka hogy erre bárki rákérdezne, épp az említett aláírnivalók miatt igazából rákérdezni én se szoktam. Nem azért, hogy a cég érdekeit védjem (ami eleve röhej, azonos munkáért azonos bért KELL fizessen, ha más összeget kapunk akkor más a feladatunk is, ergo nincs ok feszültségre :)) 1-2 haverom, ex kollégám van csak akivel ezt nyíltan megbeszéljük.

Az ex kolléga egyébként érdekes, mi van, ha pl. visszatérek, és előtte már elmeséltem egy másik helyen mennyit kerestem (ahol tfh. nem köt a titoktartás. ) Egyből rájön, hogy valószínűleg annál többet keresek, ha visszatérek :))

2023. máj. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
félnek, hogy lehúzzák őket,ami érthető is, mert elég póré világ van.
2023. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!