Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Feljelenthet-e a munkaadóm?...

Feljelenthet-e a munkaadóm? Dec.30. -ával írásban benyújtottam rendes felmondásomat, melyben kértem a felmondási időtől való eltekitést.

Figyelt kérdés

Miután aznap ledolgoztam 5 órát a 8-ból, el kellett jönnöm a munkahelyről, mert a gyermekemet orvoshoz kellett vinnem.Erre a munkadóm közölte hogy akkor rendkívüli felmondást kell írnunk ,és akkor ő feljelent engem a munkaügyi bíóságon,és utánna kirug.Miután mindenképpen el kellett jönnöm ,mondtam hogy akkor írjuk meg azt.Eltünt 10 percre majd közölte hogy jó a rendes is ,csináljam azt amit jónak látok ,neki van 15 napja hogy reagáljon és ott hagyott.Most nem tudok semmit.Nem válaszolt a felmondástól való eltekintésre se,semmmi.Most akkor mit tegyek? Egyébként kiírt betegállományba aznaptól a gyerekorvos,most itthon vagyok vele.

Köszönettel :KAdri


2008. dec. 31. 11:59
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%
Szerintem egy kicsit összekeveritek a dolgokat néhányan. az utolsó napról "ellógás is lehet jogi kérdés... 3 féle cégelhagyás van: kirugnak akkor jár a végkielégités, közös megegyezés akkor bármiben meg lehet egyezni, valamint ha felmondasz de akkor KÖTELEZŐ letölteni a felmondási időt. Ez benne vann a törvényben - én is így léptem ki szeptember végén. Szóval ha nem megy bele a közös megegyezésbe akkor rendes felmnondás esetén - a törvény szavát használva - jogellenes, hogy nem töltesz le felmondási időt ezért kártérítést kell fizetned (101§ vagy bekezdés környékén van már nem emlékszem pontosan) amit az előző évi BRUTTÓ átlag keresetedből számolnak 1 napra és ezt szorozzák a le nem töltött napok számával - az összessel nem számít hétvége sem azt. Ez nekem akkora összeg lett, hogy le se írom. Merthogy mondjuk 30 nap felmondás az több mint 1 havi bruttó kereset. szóval próbáld a közös megegyezést erőltetni.
2009. jan. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Rendkívüli felmondással csak úgy lehet eltávolítani valakit, ha valamilyen nagyon durva károkozás történik, pl. a cég nevének durva lejáratása vagy jelentős anyagi kár okozása. Szerintem konzultált ügyvéddel és az felvilágosította, hogy egy munkaügyi pert simán elvesztene ilyen indokkal.

A mtk szerint a felmondási idő felét így is megkapod szabiban.

2009. jan. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én mondtam már fel azonnali felmondással. (Találtam egy sokkal jobb helyet, de ott azonnal kellett kezdeni.)


Annyi volt a következmény, hogy a kilépőpapíromra ráírták, hogy nem dolgoztam le a felmondási időt, és így nem mehettem három hónapig munkanélkülire.


De hát nem is akartam. Ha nálad is ez a helyzet, lépd meg nyugodtan.

2009. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!