Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Feljelenthet-e a munkaadóm?...

Feljelenthet-e a munkaadóm? Dec.30. -ával írásban benyújtottam rendes felmondásomat, melyben kértem a felmondási időtől való eltekitést.

Figyelt kérdés

Miután aznap ledolgoztam 5 órát a 8-ból, el kellett jönnöm a munkahelyről, mert a gyermekemet orvoshoz kellett vinnem.Erre a munkadóm közölte hogy akkor rendkívüli felmondást kell írnunk ,és akkor ő feljelent engem a munkaügyi bíóságon,és utánna kirug.Miután mindenképpen el kellett jönnöm ,mondtam hogy akkor írjuk meg azt.Eltünt 10 percre majd közölte hogy jó a rendes is ,csináljam azt amit jónak látok ,neki van 15 napja hogy reagáljon és ott hagyott.Most nem tudok semmit.Nem válaszolt a felmondástól való eltekintésre se,semmmi.Most akkor mit tegyek? Egyébként kiírt betegállományba aznaptól a gyerekorvos,most itthon vagyok vele.

Köszönettel :KAdri


2008. dec. 31. 11:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az, hogy aznap hazajöttél nemtudom mennyit nyom a latban. Elvileg elhagytad a mhelyedet amiért kirúghat igen. Viszont ő azt mondta, hogy jó a rendes és aznaptól táppénzen is vagy. Nyugodj meg, nincs semmi, mert táppénz alatt védettséget élvezel. Ha meggyógyul a gyerek visszamész és ismét beadod a közös megegyezést, amiben kéred, hogy tekintsen el a felmondási időtől. Addig kár ezen rágnod magadat! Sok sikert!
2008. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

szerintem egy kicsit berágott rád, és végül is jogosan. mert ugye felmondasz de tekintsen el a felmondási idötöl, de már le sem dolgozod a napot (ez most mindegy az ö szemszögéböl miért). szóval ezek után mit szoljon, de szerintem bele megy a közös megegyezésbe és semmit nem fog csinálni, csak hirtelen mérges lett, aztán ö is biztos tudja jobb ha elenged mert ha letölteti a felmondási idöt több kárt teszel mint hasznot, mint pl most hogy táppénzre irattad ki magad amit neki kell 12 napig fizetni még így is.


fordítsuk meg a dolgot. kirugnak 30-án úgy hogy közösmegegyezést akarnak, de felmondási idöt nem fizetnek, söt a nap közepén rug ki és az addig ledolgozott félnapodat már nem is akarja kifizetni. gondolom te is dürohamot kapnál.


de ne foglalkozz vele, nem fog feljelenteni és el is enged. szerintem minél elöbb menj be hozzá, és beszéljétek meg, még ha kínos is. menj be 5-én de akkor már ne legyel betegállományba.


egy munkáltató.

2008. dec. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha ő rúg ki, akkor jár neked a végkilégítés. Ha közös megegyezéssel lépsz ki, akkor nem jár, de ettől még kaphatsz. Valószinűleg ezt derítette ki, és ezért lett hirtelen jó a közös megegyezés :)
2008. dec. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy amúgy is meg akart szabadulni tőled (ne vedd feltétlenül magadra, valószínűleg pusztán gazdasági okai vannak, sokakat kitesznek manapság), és az idő előtti hazamenésed csak ürügy volt. Bármikor bárkivel előfordulhat, hogy valami (akár gyerek megbetegedése, akár más probléma) miatt korábban el kell mennie a munkahelyéről, életemben nem pipáltam még olyat, hogy emiatt egy főnök kirúgással meg feljelentéssel fenyegetett volna.
2008. dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kettővel ezelőttinek: ha rendkívülivel mond fel, akkor nem jár a végkielégítés.
2008. dec. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, de a rendkívüli felmondást igen alaposan meg kell indokolni. A 3órás hiányzás nem hinném hogy alapos indok.
2008. dec. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
" szerintem egy kicsit berágott rád, és végül is jogosan. mert ugye felmondasz de tekintsen el a felmondási idötöl, de már le sem dolgozod a napot "...már mér lenne jogos, hogy ha vki felmond, akkor köcsögparasztbunkó módra kell vele viselkedni???????? mindenki akkor mond fel, amikor akar....ha nem akarnák, hogy az emberek lelépjenek onnan, akkor olyan körülmányeket teremtenének, h érdemes legyen maradni...de ez tuti nem így van ott, mert ilyen gusztustalanul nem változik meg egyszercsak egy főnök ::))...a hajlandóság megvolt benned, h maradj aznap, hisz csak a gyerkőc miatt kellett előbb elgyere + a felmondási idő elengedése csak egy kérés, amire lehet nemet mondani normálisan is
2008. dec. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Feljelenteni tuti nem fog, hiszen nincs erdekeben, miert tenne ezt meg?

Kozos megegyezessel elvaltok egymastol, ez sokkal de sokkal egyszerubb ugymenet, mint az, hogy feljelentsen teged.

Merges lett, es ezert mondta ezt.

Nem fog ilyen gondot a nyakaba venni, hogy feljelentsen tegedet ezert, ebben biztos vagyok.

Remelem talalsz majd uj munkahelyet, ha nem sikerul mar megegyeznetek, de azert probald meg. Bar nem tudom, hogy miota dolgoztal ott, es mennyit szoktal hianyozni, es milyen munkaero vagy. Mert ezek is szamitanak.

Buek, es a legjobbakat!!!

2008. dec. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem akar majd feljelenteni, mert túl sok macerával járna ez neki és nem tudná megmagyarázni, hogy a Te felmondásod után hirtelen miért akar azonnali hatállyal kirúgni, mindenki látná, hogy csak ürügy, amit kitalál. "Bar nem tudom, hogy miota dolgoztal ott, es mennyit szoktal hianyozni, es milyen munkaero vagy. Mert ezek is szamitanak. "...jó lenne, ha így lenne :)) lehet, h a kérdezőnek van másik állása már, ezért kezdeményezte a felmondást ő maga vagy vmi más oknál fogva nem türhette tovább ezt a céget és inkább a pénznléküliséget választotta.....sztem az, hogy ki milyen munkaerő az egy fikarcnyit sem számít....nálunk pld leglustább és leglógósabb és legbunkóbb "emberekől", akik szakmailag nullák, előbb utóbb főnök lesz....a többiek meg,akik tényleg jól dolgoznak sose lesz magasabb pozijú és fizuju, mert mindig kellenek lovak, akiket lehet hajtani....a kapcsolatok számítanak és az, hogy tudjon jól helyezkedni az ember....17 éve dolgzom multiközegben és csak és kizárólag ezt tapasztaltam és nem egy helyen dolgoztam, hogy ez specifikus lenne....azért bízzunk benne, hogy miénk lesz az a pár hely, ami a kivételt erősíti :))))))
2009. jan. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Nagyon köszönöm a válaszokat,aranyosak vagytok:)Egyébként több mint 2 éve dolgoztam ott,csak most miután kirugtak 6 embert ,az ő munkájukat is nekem kellett volna elvégeznem,persze ugyan annyi pénzért,de nem is evvel volt a gondom csak nem szerettem már csinálni,egyszerűen megutáltam,besokaltam.

Vki írta hogy akik a legjobban lógnak azokból lesznek a főnökök stb. ,hát az ilyen nyalisokból itt is van bőven:)nem bírom az ilyeneket:)

Köszi mindenkinek,5.-én bemegyek (asszem) :-)

2009. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!