Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A home office vagy az irodai...

A home office vagy az irodai munka a jobb?

Figyelt kérdés
Azokban a munkakörökben, ahol az irodában is egész nap egy asztal mellett ül az ember. A jobbat pedig úgy is értsük, hogy melyik támogatja jobban a dolgozói karriert. Tehát az évekig a mocsárban csendben álldogálást ugyanannyi bérért most vegyük ki.
2023. júl. 14. 12:08
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

#20 A kommunikáció sem sikkad el, ha napi szinten kamerával mennek a meetingek. Nekem legalább is nem hiányzik a személyes jelenlét.

Meg én normálisan felöltözök, nem szoktam Donald Kacsázni homeofficeban sem. Az viszont kétségtelenül előny, hogy ha pl. fáradt vagyok, vagy eltompult, akkor tartok egy óra szünetet és szundizok.

2023. júl. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
#21 : Kommunikáció... Hagyjuk már... :) Szerintem manapság a legtöbb munkahelyen mindenki személyre szólóan kapja meg a feladatát, amiben senki nem fog segíteni neki.
2023. júl. 18. 20:37
 23/25 anonim ***** válasza:
Nyilván a planningen eldől, hogy a sprintben ki mivel fog foglalkozni, de azért bőven akad olyan, hogy a kollégával egyeztetni kell, mert pl. az adott modult ő ismeri jobban, vagy csak szimplán elakad az ember és olyankor a kolléga lehet, hogy 2 perc alatt kiszúrja azt, amivel te fél órája kínlódsz.
2023. júl. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
47%

Számomra az egyeztetés bárkivel is könnyebb teams-en mint élőben, irodában.

Teams: írok neki és ha ráér válaszol aztán megnézzük és ennyi. Mindez beletelhet 5 masodpercbe vagy fél napba is megoldásig, viszont 100% hogy együtt megnézzük a végén.

Élő: megnézem ott ül-e, be van-e dugva a füle, mennyire tűnik elfoglaltnak, van-e kedvem odáig elsétálni... aztán ha ezt végigpörgettem magamban, vagy rákérdezek, vagy nem. A válasz is lehet pozitív vagy negatív. Nagyon kevés olyan esetet tudok elképzelni ahol élőben is praktikus a "gyere nézzük meg". Arról nem beszélve hogy egy szerencsétlen screenshotot nem lehet csinálni ha élőben mutogatnak a gépemen, hát még videóra venni.

Hozzáteszem fizikai munkában is idegesítő tud lenni amikor leszólítgatják az embert, ami nem irodai és nem HO-specifikus jelenség.

2023. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
62%
Ja igen. Irodában volt anno, hogy 5 percenként félbeszakítottak. Homeofficban max rám írnak, és ráérek 5 perc múlva reagálni, hogy ne veszítsem el a fonalat, amin épp dolgozok.
2023. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!