Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A home office vagy az irodai...

A home office vagy az irodai munka a jobb?

Figyelt kérdés
Azokban a munkakörökben, ahol az irodában is egész nap egy asztal mellett ül az ember. A jobbat pedig úgy is értsük, hogy melyik támogatja jobban a dolgozói karriert. Tehát az évekig a mocsárban csendben álldogálást ugyanannyi bérért most vegyük ki.
2023. júl. 14. 12:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%
Szociális fóbiával nekem egyértelműen a teljes home office.
2023. júl. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek a #8-as válaszadóval. Ez szimplán egyéni preferencia, karrier szempontjából irreleváns.


Én se járok be már lassan 4. éve és nem tervezek ezen változtatni.

2023. júl. 15. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Az itodai munka a kapcsolatépítés szempontjából jobb. Amúgy mindegy
2023. júl. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
#2 : Gondolom te is pénzért dolgozol. Abszolút nem mindegy hogyan tudsz több munkát vagy jobban csinálni és így lesz több pénzed.
2023. júl. 16. 21:48
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Vannak barátaim, családom, szabadidős dolgaim, elintéznivalóim, így épp elég emberrel találkozom, nincs szükségem továbbiakra. Sőt, igazából 10 perc után zsong a fejem ha irodában vagyok. Szerencsére nekünk csak ritkán kell.

A közvetlen kollégáimmal mítingelek eleget online is. Ha olyanok lennének, tudnánk privát dolgokról beszélni teams-en, telefonon is. Itt most nem ilyenek, ezért élőben sem tudunk. Tehát a "kapcsolatépítős" érv is megdőlt.

Esetleg olyan kollégákkal lehet ennek jelentősége akikkel munka kapcsán nem beszélnél.

Nekem a hibrid is visszalépés a covid alatti teljes HO-hoz viszont alkalmanként, néhány havonta szívesen dolgoznék valamilyen közös helyiségből. Ehhez elég lenne ha egy termet bérelne a cég valamilyen irodaházban.

2023. júl. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
33%
A hibrid a legjobb. Utasítottam már el állásajánlatot mert csak HO lett volna.
2023. júl. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
30%
Amugy akik kijelentik, hogy egyertelmuen ez vagy az a legjobb, azok retardaltak?
2023. júl. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
32%

17

Nagyjából... Van egy preferenciájuk, oszt azt hiszik, hogy a seggükből süt a nap

2023. júl. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk heti 1x kell bemenni az irodába, ez számomra tökéletes. Szükségem van a személyes kapcsolatra a főnökömmel, egy kis buksi simogatásra, elismerésre, informális dumálgatásra, de ebből heti 1 nap nekem elég. Dolgozni is kell valamikor.
2023. júl. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nem jobb semelyik karrier szempontjából. Nem ér kevesebbet a tapasztalat a CVden azzal, hogy otthonról pötyögted a számítógépet és nem egy irodában, de hosszútávon szeritem a home office káros hatással van a kommunikációs képességeidre és így lehet nehezbben megy meg az előre jutás.


Ezt a kritikát úgy fogalmazom meg, hogy többnyire heti 4-5 napot itthonról alsógatyában töltök a laptop előtt és már elég sok meeting volt, amit a WCről látogattam meg. Tehát érzem a home office előnyét.


Ezeket leírva a home office előnyére karrier szempontjából meg azt látom, hogy kevésbé égsz ki.


Ha nagyon nem megy valami és utálom a munkám éppen (IT-ban dolgozom) akkor van, hogy beugrok az ágyba és relaxálok 20 percet. Meg nagyon megkönnyíti az életet, hogy nem kell oda vissza 30-30 percet utazni.


Mindezek ellenére a home officeban megy produktívabb is vagyok, így azt is lehet mondani, hogy szakmailag jobban fejlődök.

2023. júl. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!