Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi véleményetek a külföldi...

Mi véleményetek a külföldi kiköltözésről, megéri kiköltözni egy másik országba hosszú távra, és ott építeni a saját jövőnket?

Figyelt kérdés

Egyre több ismerősöm hagyja itt Magyarországot, hogy külföldön egy új életet kezdjen. Ausztria, Németország, Hollandia, Írország mennek minden fele a magyarok, vannak akik jónyelvtudással mennek, de olyanok is akik épp csak beszélik valamennyire. Nekem is megfordult a fejemben, hogy kipróbálom a külföldi életet.

Itt maradtok az országba, vagy ti is egy másik országba képzelitek el magatokat?



#külföld kiköltözés
2023. júl. 11. 12:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
19-es a jól fizető cégek szinte mind tőzsdén jegyettek, nem opciót adnak, hanem RSU-t, ez teljesen megszokott. Egy Google distinguished engineer pl. azért keres dollár milliókat, mert megkapja az alapbére sokszorosát RSU-ban. Talán Netflix az egyetlen a nagyok közül, aki alapbérben fizet. Ezért szokás IT területen teljes kompenzációról beszélni (alapbér+RSU+sign on bónusz), nem alapbérről.
2023. júl. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
EU ba nincs meló.Ha külföldben gondolkodol akkor csak az USA az ahova érdemes kimenni melózni
2023. júl. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
75%

Dolgoztam nagy multinál, nekem elég volt abból a merevségből, bürokráciából, ami ott ment, meg abból, hogy seggnyalással jobban előre tudtál jutni, mint valós munkával.

Részemről inkább maradok a 85 ezernél, mert cserébe teljesen rugalmas minden, semmi stressz, totál nyugis meló, itthonról. Nekem így 40 fölött ez már többet ér, mint pusztán a pénz.

2023. júl. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

USA ?

:D

Mit melóznál?

Mezőgazdaság vendéglátás vagy szerencsejáték?

2023. júl. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Az USA legnagyobb része kb pont olyan mintha Zalába levinnéd

A fővárosunk Szervita tér környékét, és kitágítanád az egészet a százszorosára meg körbe hozzáadnád a tengerpartot...

2023. júl. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én mérnökként nem is keresek rosszul de 40re szinte biztos, hogy külföldön leszek. En mindig vhol tenger közelében akartam lakni szoval ez motivál. Mondjuk Budapesten 100misi egy családi ház annyiból tenger közelébe is kapni mar
2023. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!