Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi véleményetek a külföldi...

Mi véleményetek a külföldi kiköltözésről, megéri kiköltözni egy másik országba hosszú távra, és ott építeni a saját jövőnket?

Figyelt kérdés

Egyre több ismerősöm hagyja itt Magyarországot, hogy külföldön egy új életet kezdjen. Ausztria, Németország, Hollandia, Írország mennek minden fele a magyarok, vannak akik jónyelvtudással mennek, de olyanok is akik épp csak beszélik valamennyire. Nekem is megfordult a fejemben, hogy kipróbálom a külföldi életet.

Itt maradtok az országba, vagy ti is egy másik országba képzelitek el magatokat?



#külföld kiköltözés
2023. júl. 11. 12:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
43%
Nem.
2023. júl. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
11%
Betanitott droidnak nem sok ertelme van kimenni.
2023. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%

Én itt maradok, mert itt olcsóbb a megélhetés és innen is tudok külföldre dolgozni euróért.


Azt szokták mondani, hogy aki itthon nem tud boldogulni, az külföldön sem fog. Mosogatni nincs értelme kimenni.

2023. júl. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Elég maradi gondolkodásra utal, ha valaki azért nem megy ki, mert mások azt mondják, hogy...

Én sok embert ismerek, akik otthon nagyon nehezen tudtak megélni, mikor kimentek pedig rendeződött az életük, még ha ott kint nem is találtak a végzettségükhöz illő munkát.

2023. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
4%

Csak akkor ha nem vagy még 20 éves se, de akkor sem a kérdésedbe felsorolt gyarmati országokba !!!


Legjobban akkor jársz, ha fiatalon tanulmányi szerződéssel jutsz ki, abból LEHET csak igazi előny, de semmi garancia nincs arra, hogy lesz is!

2023. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
45%

Ha azt nézed ide magyarországra is nagyon sokan jönnek afrikából, indiából, kambodzsából stb. Tanulni karriert építeni, kihazsnálnia kulturális különbségeket.


Nézd meg pl a Pákót, vagy a Joshi bharatot is. Na ahgyan ők boldogulnak itt, max te is úgy boldogulhatsz külföldön, de ez nem törvényszerű!


Rengetegnek a kínai piacon, vagy a hop-on hop-off buszokon ne jött be annyira a karrier, max még mindíg jobb mint a szülőhazájába nyomorogni vagy éhezni.


Azért (és most nem védeni akarom magyarországot) de akinek megvan keze lába és tud valamit dolgozni az nem hal éhen magyarországon akár vidéki akár városi. A többire is sok szociális szervezet/ nyugdíjas szövetkezet / program, alapítvány stb van.

2023. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
30%
Mellesleg ha választanom kellene, hogy a magyar hadseregbe lépjek be ha már mindenem és mindenkim odaveszett, vagy a Hollandba / Németbe migránsként, hát százszor inkább a magyart választanám!
2023. júl. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%
Nyelvtudás kevés, hogy külföldön jól tudj élni. Csak akkor mennék kulfoldre, ha van egy hiányszakma végzettségem és találok olyan munkahelyet, amiért érdemes kiköltözni. Az kevés, hogy dupla annyi a fizetés, az a fontos, ha kifizettem a lakást, rezsit, kaját, szolgáltatásokat, mennyi pénz marad másra és hogy az a többlet pénz ér e nekem annyit, hogy itt hagyjam a családom, barátaim.
2023. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Ez a "hiányszakma" egy humán politikai vicc, ami legtöbbször a nem fizetik meg vagy valójában nincs ilyenre igény kategória, ettől hiány!


Külföldön is van ám korrupció! Ha sógor cége nyeri a pályázatot írországba a kádárképző egyetem létrehozására akkor azt fogják hájpolni ha kell kádár valójában ha nem!

2023. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%

Én akkor mentem ki külföldre (Angliába) dolgozni, amikor fiatal szingli voltam, volt egy keresett szakmám (ápoló), és jó nyelvtudásom.


Keményen dolgoztam, jól kerestem 6 éven át.


Ma bőven 40 fölött vagyok, saját otthonom van, feleségem és gyerekeim vannak, viszonylag jól menő vállalkozásom van, így már nem mennék ki.

2023. júl. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!