Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi véleményetek a külföldi...

Mi véleményetek a külföldi kiköltözésről, megéri kiköltözni egy másik országba hosszú távra, és ott építeni a saját jövőnket?

Figyelt kérdés

Egyre több ismerősöm hagyja itt Magyarországot, hogy külföldön egy új életet kezdjen. Ausztria, Németország, Hollandia, Írország mennek minden fele a magyarok, vannak akik jónyelvtudással mennek, de olyanok is akik épp csak beszélik valamennyire. Nekem is megfordult a fejemben, hogy kipróbálom a külföldi életet.

Itt maradtok az országba, vagy ti is egy másik országba képzelitek el magatokat?



#külföld kiköltözés
2023. júl. 11. 12:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
27%

Éltem kint egy kicsit és én is ki akartam költözni. Végül arra jutottam, hogy nem.


-Mindig is kívülálló leszel. Hiába tudod tökéletesen a nyelvet, mindig lesz egy pici akcentusod és kulturálisan is kicsit kifogsz tünni.


-Hátra kell hagynod a családod és ismerőseidet. Haza lehet jönni simán, főleg hogy nem valami sok a repülő. Pl.: Én amikor Hollandiában laktam azt vettem észre, hogy a repülő olcsóbb, mint a vonat út hollandiában, hogy eljussak a reptérre. Ettől függetlenül egy macera.


-Jobban nem fogsz élni sokkal. Hiába keresel többet kint, annyival többe is kerül az élet. Tehát nem mindegy, hogy Budapesten veszel 80 millióért egy jó lakást vagy Amsterdamban ugyan azt kb 1,5-2 millió euróért.

A jobb lét hite abból jöhet, hogy ha kis százalékát is tudod félrerakni és szórakozásra költeni a fizetésednek, az is simán lehet jóval több lesz, mint amit itthon tudnál. Tehát simán lehet, hogy picivel jobb autód lesz és újabb Iphoneod ha külföldön laksz, de igazán nem lesz jobb az életminőséged.



Egyedül abban az esetben szabad küföldre költözni ha a kultúra miatt teszed vagy olyan szakmában vagy, ahol csak külföldön tudsz fejlődni.



Azokat soha sem fogom megérteni, akik itthon nem tudnak érvényesülni, így kimennek külföldre, ahol még nehezebb dolguk lesz.


Unokatestvérem itthon gyárban dolgozott, majd kiment Németországba szintén egy gyárba dolgozni. Egész végig egyedül érezte magát. 6 másik emberrel lakott és úgy jött haza 2 évvel később, hogy tudott venni egy közép sz-r laptopot magának, de amúgy 0 megtakarítása volt.


Én szoftverfejlesztő vagyok és így sem mennék ki. Nekem célom, hogy itthonról home officeban kontraktorként dolgozzak ki, kinti fizetésért, de külföldre soha sem akarok költözni.

2023. júl. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
64%
11-es butaság a saját példádból kiindulva általánosítani, én pl. a családot leszámítva pont az ellenkezőjét tapasztalom az általad leírtaknak.
2023. júl. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

"Én szoftverfejlesztő vagyok és így sem mennék ki. Nekem célom, hogy itthonról home officeban kontraktorként dolgozzak ki, kinti fizetésért, de külföldre soha sem akarok költözni."


Pontosan! Ebben a szakmában értelmetlen kimenni. Én is a lakásom kényelméből dolgozok egy német cégnek, Euróért. Oké, ha kint élnék, többet kapnék, de nem annyival többet, mint amennyi az itteni és a kinti megélhetés különbsége. Szóval bolond lennék elmenni innen.

2023. júl. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
#13 szoftverfejlesztes teruleten kifejezetten sok ertelme van kimenni, ha jo vagy, mert a megelhetes koltsegei eltorpulnek amellett, hogy mennyivel tobbet lehet keresni kint egy top cegnel, mint itthonrol contractorkent, nagysagrendbeli kulonbsegek vannak gyakorlatilag. Persze ha szar/atlagos fejleszto vagy es nem tudsz kint annyival tobbet keresni, hogy megerje, akkor valoban semmi ertelme.
2023. júl. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
#14 Persze. Keresnék kint kb havi nettó 2000 Euróval többet, aminek a felét rögtön el is vinné a lakásbérlet, miközben itthon meg itt a saját lakás.
2023. júl. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

#15 igy van, idezem:

"ha szar/atlagos fejleszto vagy es nem tudsz kint annyival tobbet keresni, hogy megerje, akkor valoban semmi ertelme"

Ha te netto 2000 euroval tudnal tobbet keresni, akkor neked nyilvan nem erne meg.

2023. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Senior frontendes vagyok, React/Redux vonalon. Mégis szerinted mennyit lehet mondjuk Németországban keresni ezzel, ha kiköltözöl?
2023. júl. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
#17 200-250 000 euro korul. Nemetorszag kimondottan a szarul fizeto orszagok koze tartozik, Hollandia pl. sokkal jobban megeri a 30% ruling miatt.
2023. júl. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
200 ezer?! Maximum valami spéci tudást igénylő multinál részvényopcióval együtt. LinkedIn-en folyamatosan jönnek az ajánlatok, de 100-120 ezernél magasabb ajánlat sosincs, itthonról dolgozva meg kapok 85-öt.
2023. júl. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Idezem megint akkor:

"ha szar/atlagos fejleszto vagy es nem tudsz kint annyival tobbet keresni, hogy megerje, akkor valoban semmi ertelme"

Meg csak top ceghez sem kell menni, egy Qualcomm, Stripe, Confluent, Wayfair, Indeed, Workday, Shopify, Datadog stb. is ad mar 200k korul.

Ha te 100-120 ezret tudnal kint keresni, akkor neked nem erne meg kimenni. Mit nem ertesz ezen?

2023. júl. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!