Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem akkor megyek el a munkából...

Gamerlovag kérdése:

Nem akkor megyek el a munkából, ami le van írva a jelenlétibe?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok és gyakorlatra járok , rendes munkaszerződéssel.

Aki 18 éven aluli az 16kor hazamehet és így 7 órát dolgozik le. Aki 18 éves, az 17kor mehet el, és 8 órát dolgozik. Én 18 éves vagyok.

A jelenléti papírba azt mondja a főnököm azt írjam be mindig , hogy 7 órát dolgozok egy nap összesen , és 8-16ig vagyok , ami nem igaz, mert 17kor mehetek el és ugyanannyit kapok , mint aki csak 7 órát dolgozik. (Jó oké, az utóbbi dolog lehet a munkaszerződésben van bent, nem tudom.

De megtehetem azt, hogy én is 16kor megyek el? És megteheti a főnököm ezt? A válaszokat nagyon szépen köszönöm !



2023. jún. 6. 10:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Azt mindenkk eszreveszi, a kerdezo is eszreveszi.

Viszont hiaba jelzi, max azt mondjak, hogy itt ez a rendszer, ha nem tetszik, akkor ellehet menni.

De nyilvan a gyakorlat meg kell, tehat meg van kotve az ember keze.

2023. jún. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10-es az a helyzet, hogy ez nem érdekli a tizen / huszonéves korosztályt ameddig összejön a szigetre a belépő...


Neked meg a többi idősebbnek meg ezekvégett nincs munka!


Ugyanez megy a nyugdíjas generációval is, azok után már nem kell járulékolni így olcsóbb ergo az kell, az se számít ha már félhalott az ipse.


És mennek... Mennek mert már mindenki akit ismertek halott vagy egyébként se volt soha komolyabb családjuk aztán nem szeretnek otthon unatkozni, és hogy meglegyen a legújabb Cepter edénykészlet amivel villoghatnak a fészbukon...

2023. jún. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért vannak élősködők, mert eltűri a munkásosztály.

ISmertem ilyet közelebbről is amúgy.


Az volt az ideológiája, hogy Ő nem dolgozik, hanem csinálja magának a munkát és másokon segít ezzel akik dolgozni akarnak!


Mindezt heti kettő napban, heti 16 órában.

Havi nettó 500 ezerért! Természetesen feketén!

2023. jún. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

És nem tudsz semmit bizonyítani, mert csak annyi a melója, hogy véletlenszerűen végigtelefonál mindenkit, esetleg közli kinek mikor hová kell menni a papírokat aláírni vagy ávenni, esetleg beugrik és kezetfog veled, hogy minden rendben van e, és a mukahelyeden dolgozol e, normálisan nézel e ki, elégedettek e veled stb.


Előző voltam.

2023. jún. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Igazából az volt , hogy elmentem előbb, kibeszélt engem , mert hogy nekem 17ig tart a munkaidőm. Ráírtam este és annyit írt :

"Nem órabérben dolgozunk, majd holnap beszélünk". Elérkezett a mai nap ilyet mond szarkasutikusan "Este rám ír egy regénnyel a dolgok közben, majd elmondom neki". Azóta se mondta meg, hogy van ez pontosan.


Csak azt nem értem , hogyha nem órabérben vagyunk tényleg , aki mi különbség van aközött, hogy 8 órát írna be a jelenléti papírba, 7 óra helyett.

2023. jún. 7. 12:26
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha nem órabérben dologzunk, (mi ez a dolgozunk? ő is gyakornok?)

Akkor minek a jelenlétire bármit is írni?


Egyébként nálad nem kellene lennie valami gyakorlati naplónak amit inkább kellene írni mint a jelenléti ívet?


Nem egy gyakorlatot igazolnak le a jelenléteddel?


Mond a főnöködnek, hogy hozzatok össze egy hármas négyes találkjozót a HR / cégvezetővel aztán tegyétek tisztába a dolgokat, mert egyéb esetben az fog a papírra kerülni ami a valóság is, nem azért van valamiről papír, hogy valótlanságot tartalmazzon ebben szerintem egyet érthet!

2023. jún. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!