Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem akkor megyek el a munkából...

Gamerlovag kérdése:

Nem akkor megyek el a munkából, ami le van írva a jelenlétibe?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok és gyakorlatra járok , rendes munkaszerződéssel.

Aki 18 éven aluli az 16kor hazamehet és így 7 órát dolgozik le. Aki 18 éves, az 17kor mehet el, és 8 órát dolgozik. Én 18 éves vagyok.

A jelenléti papírba azt mondja a főnököm azt írjam be mindig , hogy 7 órát dolgozok egy nap összesen , és 8-16ig vagyok , ami nem igaz, mert 17kor mehetek el és ugyanannyit kapok , mint aki csak 7 órát dolgozik. (Jó oké, az utóbbi dolog lehet a munkaszerződésben van bent, nem tudom.

De megtehetem azt, hogy én is 16kor megyek el? És megteheti a főnököm ezt? A válaszokat nagyon szépen köszönöm !



2023. jún. 6. 10:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

8 órát dolgozol, 7-et írsz be és 7-ről kapsz fizetést? Mert akkor jó hülyének néznek. Le van papírozva, bejelentés és ellenőrzés esetén ott az általad is elfogadott és elismert jelenléti, a munkáltató mossa kezeit hogy minden törvényes és te csak hobbiból maradsz tovább, ingyen. Ő meg megspórolja utánad a fizetendő járulékot napi 1 órával.


"lehet a munkaszerződésben van bent, nem tudom"

Amit elolvastál, aláírtál és van egy példány nálad belőle, így csak meg kellene nézni.

2023. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Egyszer rákérdeztem / rákérdeztünk, hogy miért 7 órát kell beírni. Nyilván erre nem nagyon tudott megfelelő választ adni. Az tény és való, hogy néha mindenkit 1-2 órával előbb elenged. Kb. 1-2 hónapban 1-2x.

Megfogom nézni a munkaszerződést mindenképpen. De akkor igazából megtehetném, hogy 16kor elmegyek én is?

2023. jún. 6. 10:32
 3/16 anonim ***** válasza:

Mi történik ha 4-kor elmész? Nem fizeti ki azt az 1 órát, amit amúgy sem fizet ki, hiszen ingyen dolgozol 4-5 között. Havi 1-2 óra elengedése jól hangzik, és milyen jó arcok, cserébe havi 20 órányi munkát nem fizet ki neked és lehúz ennyivel.

Vagy a másik lehetőség, hogy csak a NAV felé csal, de zsebbe külön kifizeti feketén.

2023. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Közöld a kedves "főnökkel", hogy ezt az utasítását legyen szíves írásban aláírva közölni, mert egyszerűen nem érted miről beszél!


Azt írd be ami a valóság!


Amennyiben ez nem felel meg akkor akkor menj haza amikorra azt beírtad!

2023. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ma elfogok én is menni 16kor, aztán, ha kérdezi, hogy miért, akkor elmondom neki, hogy 16ig szól a munkaidőm a jelenléti lap szerint.

Mert nem lenne semmi baj, hogy 17ig kellene maradnom, ha az lenne beleírva és meg is kapnám azért a plusz pénzt. (Feltéve , ha azt nincs beleírva a munkaszerződésbe, hogy akár 7 órát, akár 8 órát dolgozol, akkor is max 81k-t kapsz)


Arról egyébként nem is beszélve , hogy akik nincsenek meg 18 évesek, azokat is legtöbbször 17ig tartja (Holott őket 16ig kellene), azzal az indokkal : "Mert te kolis vagy , vagy mert helybéli vagy".


Meg nem azért... De én minimum 1 hónapban 16 órával többet vagyok. Persze ez sem mindig lenne igaz, ha azt nézzük, hogy van amikor a 18 éven aluliakat is bent tart 17ig.

2023. jún. 6. 12:37
 6/16 A kérdező kommentje:
Meg az sem mindegy, hogy a 16:20-assal tudok hazamenni, és max egy 20percet kell várjak a buszra és kb. 17re már otthon vagyok, vagy a 18:10-es busszal, ahol várnom kell 1 óra 10 percet, és kb. 19-re vagyok otthon.
2023. jún. 6. 12:47
 7/16 anonim ***** válasza:
10%
Jó nagy madár vagy.
2023. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ez Magyarország!


Pároméknál az a legújabb trükk, hogy a próbaidőt csak EFO-sként lehet letölteni, de most azokat is elküldték álláskeresési járadékra, és úgy kell visszajönniük, hogy találak alkalmi munkát, mert akkor kap utánuk támogatást a munkaadó...

2023. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem madar, hanem barpmira kihasznaljak a gyakorlati helyek azt, hogy tapasztalatlan kiskoruakat foglalkoztatnak es hogy felettuk allnak. Van, akinrk a penzet sem fizetik ki normalisan.
2023. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mennyi és milyen tapasztalat kell ahhoz, hogy gyanús legyen, hogy ha nem annyi idő szerepel a jelenléti íven, mint amennyit ledolgoztam, akkor szar van a palacsintában?
2023. jún. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!