Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkavállalói felmondás...

Munkavállalói felmondás átadásakor a rákövetkező napon indul a 30napos f.idő, és a 30.nap dátumával szüntetem meg a munkaviszonyom, v a 31.-ik dátumát kell beleírni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 3. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A felmondás közlése utáni nap a felmondási idő első napja, és a 30. a munkaviszony utolsó napja.
2023. ápr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor "..30 napos felmondási idővel 2023.x hó y napjára megszűntetem"

Ami az átnyújtást követő 31.nap?

2023. ápr. 3. 23:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, az a 30.

Akkor 31. ha a felmondás közlését veszed 1-nek.


Vagy ha ez a rész nem tiszta, akkor a te példádban "..30 napos felmondási idővel 2023.x hó y napjára megszűntetem" - ez a dátum szintén a munkaviszony utolsó napja, nem pedig az első olyan nap, amikor már nem áll fenn.

2023. ápr. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

" 30.nap dátumával szüntetem meg a munkaviszonyom, v a 31.-ik dátumát kell beleírni?"


Semmit nem kell beleírni. A határidő számítása a felmondó levél munkáltatónak történő átadás napjához kötődik. A következő napon jogszabály szerint elindul a 30 napos felmondási idő.

Nem Te szabod meg, hogy mikor telik le, ezért nem kell tanácsokkal ellátni a munkáltatót, hogy dátumokat írsz a felmondásba. Ugyis a jogszabály szerint kell eljárni, nem aszerint amit Te kiszámolsz és a felmondásodba beleírsz. Ezért ne is írd bele. OKÉ?


A felmondás "közlésének" napját követő nap lesz az első nap a 30-ból. Előveszed a naptárt és kiszámolod, hogy melyik napra esik a 30. nap. Az lesz a munkaviszonyod utolsó napja.

2023. ápr. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.

Akkor például ez:

[link]


A törvény utáni vesszőig, majd csak "munkavállaló felmondással megszűntetem" a végén?

Vagy még: "..30 napos felmondási idővel, munkavállalói felmondással megszűntetem."


Plusz címnek helyes a "munkavállaló felmondás" vagy csak szimplán felmondás kell(úgy tudom idéntől nem kell "rendes felmondás"t írni).

+ címzett és tárgy megnevezése is kell, vagy ez vmi levél formátum(neten kerestem), személyesen adnám át?

+ úgy tudom indoklást sem kell írni, de kell erre hivatkozni törvény beillesztésével, vagy ez így megfelelő lesz nekik?

2023. ápr. 4. 08:17
 6/8 A kérdező kommentje:

Vagy ez jobb és teljesen megfelelő?


[link]

Itt a cégjegyzèkszám és a képviselő szükséges? Utóbbinak kit kell megnevezni? Az igazgatót, aki a munkaszerződésemet is aláírta?

2023. ápr. 4. 08:27
 7/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben fölösleges ennyire hivatalos levél, elég a felmondás tényét írásban közölni, hogy a mai nappal felmondasz (ez akár e-mail is lehet). A közlés napját követő első nap (naptári nap, nem munkanap) indul a felmondási idő.
2023. ápr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A felmondás egy rém egyszerű, egyoldalú jognyilatkozat. A neten keringő iratok 99,9 %-a felesleges, és agyonbonyolított.


Munkáltató neve, címe


Alulírott Buga Jakab (személyes adataid) az Önöknél X. Y. naptól fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.


Dátum és az aláírásod


Mivel a felmondás közlésének napjához kötődnek határidők, ezért mindig az a lényeges, hogy melyik napon adod át az írott felmondást a munkáltatónak. Tehát nem a felmondási iraton szereplő dátum a fő attrakció! Az csak egy dátum, ami arról tájékoztat, hogy mikor vetetted papírra a felmondásod.


Ennyi az egész, hidd el!


Munkáltató megnézi, hogy amikor átvette a felmondásod, milyen nap volt. Próbaidőn voltál még akkor, vagy sem. Ha nem, akkor tudja, hogy másnap elindul a felmondási időd, ami MT szerint 30 nap, de ettől munkaszerződésben, vagy kollektív szerződésben felfele el lehet térni. Kiszámolja, hogy melyik napra esik a felmondási időd utolsó napja, és máris tudja, hogy az lesz a munkaviszonyod utolsó napja is. Tehát utána még van 5 munkanapja, hogy kiadja részedre a felmondási iratokat, és megfizesse a neked járó juttatásokat (bér, szabadság-megváltás stb.).


Az e-mailben közölt felmondás akkor számít "közöltnek", ha nincs akadályozva annak megnyitásában a munkáltató. Ezért nem is ajánlott erre - egyenlőre - még rászokni. Maradjunk csak a papíros megoldásnál, azzal nincs probléma.

2023. ápr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!