Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeptember óta sehonnan nem...

Szeptember óta sehonnan nem hívtak vissza? Álláskeresők, veletek mi újság?

Figyelt kérdés

Pályakezdő, friss diplomás vagyok, némi diákmunka tapasztalattal.

Közgazdaságit végeztem.

Már az ismerősök cikiznek, hogy még mindig nem dolgozok?

Pedig szinte minimálbérre is beadtam, ráadásul nem valami elit helyekre vagy elit pozikra jelentkezem. Sima adminisztrációra.


2022. dec. 6. 16:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%
Ha be se hívnak, akkor nem jó az önéletrajzod és ki kellene javítani -
2022. dec. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

Én is kerestem mostanában, igaz pár év tapasztalattal, rengeteg helyre hívtak. Kb. 20 interjúm lett volna, de lemondtam a nagyrészét, mivel december elejére tudtam, hogy ajánlatot ad olyan cég ami szimpatikus, igaz már én nekem is csak januári kezdésre. (Igazából ha november közepéig/végéig nem küldenek ajánlatot akkor ez át fog csúszni januárra mindenhol.)

Viszont motiváljon a tudat, hogy a 0 tapasztalatos pozikat tényleg eléggé visszavágták mindenhol, ilyen nehéz helyzetben kevés helyen akarnak abba fektetni, hogy teljesen pályakezdőket alkalmazzanak. Olyanokat keresnek, akikből a cég is profitál rövid távon is. Tudom ez nem nagy vigasz, de nem csak önhibádból nem megy az álláskeresés.Az első Covid para idején végeztem az egyetemmel én is, képzelheted mennyire kapósak voltak a pályakezdők a világvége hangulatban, szóval tudom miről beszélsz.. :D

Tavaszra jobb lesz, addig vállalj el vmi kevésbé szorosan kapcsolódót a területedhez esetleg tanulj vmit.

2022. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

12, Diákmunkáim voltak ha ez számít nem nulla tapasztalatnak, azt is beleírtam és mégse hívtak sehonnan.

Nem jó az önéletrajz? Mégis mit lehet azon elrontani? Néztem egy szuperjót, az alapjám csináltam. Semmi baj nincs vele és a profilképem is szimpatikus.

2022. dec. 7. 08:39
 14/21 anonim ***** válasza:
67%

Nekem egy hónap alatt sikerült, kb. 30 helyre adtam be, ebből lett 6 interjú, amiből lett 2 állásajánlat. Szintén közgazdasági végzettség.

Nem tudom mi lehet a gond az önéletrajzoddal, pl. Soft skilljeid, érdeklődéseidet leírtad? Én pl. a szakdolgozatomat is beleírtam röviden.

2022. dec. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%
Amelyik cégnél diákmunkáztál, nem vesznek fel főállásba? Megtanultad náluk a közgadász szakmát, folyamataikat, hogyha jól dolgoztál, előnnyel indulsz a kiválasztás során - hiszen ismernek. Legtöbb helyen így pótolják a jó munkaerőket.
2022. dec. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Oda nem szeretnék visszamenni, utáltam a helyet.
2022. dec. 7. 08:56
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ország mely részén keresgélsz? Az se mindegy, felénk jó ha van havonta 3-4 hirdetés adminisztrációs területen, de azok nagy része is ismétlődik x havonta, pedig megyeszékhely, amiről azt gondolná az ember, hogy itt nagyobb a kínálat.
2022. dec. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Pest megyében de nem Budapesten!
2022. dec. 7. 14:31
 19/21 anonim ***** válasza:
81%
Milyen fényképet raktál az önéletrajzodba? Fb / egyéb közösségi média profilod milyen ?
2022. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Állásinterjús fotóra csináltattam direkt olyat egy állásbörzén.
2022. dec. 7. 14:36
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!