Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyire rövid időre már senki...

Ennyire rövid időre már senki nem fog engem gyakornokként alkalmazni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Végig melóztam a gazdaságit, tehát van mögöttem egy stabil 3 éves szakmai tapasztalat különböző üzleti területeken. Sajnos olyan szerencsétlen helyzetbe kerültem, hogy nem tudtam maradni a legutóbbi kötelező szakmai gyakorlatos cégnél - holott szerettek volna alkalmazni - de megszűnt náluk a gyakornoki program és még nem vehettek volna át a diák státuszom miatt.

Most úgy néz ki, hogy január végén államvizsga, tehát erős 3 hónapig leszek aktív hallgatói jogviszonyban. Voltam 2 hete állásinterjún, ahova elmondásuk szerint tökéletes lennék a pozícióra, de amiatt nem tudnak alkalmazni gyakornokként, mert rövidesen végzem. Igazából megértettem, jogos az álláspontjuk, de most így fogalmam sincs mit kezdjek magammal.. Végig dolgoztam és most nagyon fura, hogy nincs meló és nem tudok hova haladni totál megbénultnak érzem magam. Persze idő tekintetében jól jön, mert közben nyelvvizsgázom + írom a szakdogám, de attól tartok, hogy már ennyire rövid időre senki nem fog alkalmazni. És fizetek mellette egy albérletet is ráadásul. Pont ebben a köztes fázisban vagyok, hogy teljes munkaidőre se lehet még, de a jogviszony is rövid..

Ilyen esetben ti mit tennétek? Egyből próbálnátok inkább teljes állásra menni? Vagy már kivárnátok munka nélkül míg végeztek?



2022. nov. 2. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Meki
2022. nov. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell diákmunkára menned.


Szakmai tapasztalattal simán felvesznek részmunkaidőre is. Én pár nagyobb céggel beszéltem BME állásbörzén és rengeteg helyen rögtön rávágták, hogy nem akadály, hogy részmunkaidőre vegyenek fel.


A Nokiánál meg az arcomba röhögött az egyik HRes, hogy van még féléven hátra egyetemből, hogy annyi ideig simán felvennének részmunkaidőre, félév semmi.


Tehát feltételezem minél hamarabb végzel annél nagyobb eséllyel vesznek fel részmunkaidőre.


Nem kell diákmunkára menned. Meg a diákmunkás szerződés nagyon rugalmas. Simán lehet, hogy 2 hónapra diákmunkában elmész valahova, majd felvesznek főállásban.


Cégeket keress meg az igényeiddel, de a diákmunkás portálokat nézegesd.

2022. nov. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2

Köszi ez nagyon hasznos infó!

Igazából probáltam ilyen irányban nézelődni, eddig csak gyakornokként voltam mindenhol. Hol diákszövin keresztül, hol pedig maga a cég alkalmazott.

Általában ha látok pályakezdő pozikat azok elvárják a teljes munkaidőt, de igyekszem még nézelődni akkor ilyen irányban.

2022. nov. 2. 16:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!