Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok pénz rövid idő alatt...

Sok pénz rövid idő alatt külföldi munkából. Ilyenre költeni belőle ilyen helyzetben elszórásnak számít belőle?

Figyelt kérdés

Tavasszal vettem végre egy lakást otthon, de szinte le is nulláztam a pénzügyi megtakarításaim, szó szerint párszázezer forintom maradt. Ki tudtam jönni Nyugat-Európába dolgozni, ahol elég kemény és sok munkával, sok spórolással, de 3 hónap alatt kb. 5 millió forintot tudok megkeresni és hazavinni. Pár hét múlva ér véget. A lakáson van 8 millió hitel, ezen kívül még rá kell költeni olyan 1-1,5 millió forintot. (Légkondi, redőny csináltatás, bejárati ajtó, belső ajtók cseréje, pár kis apróság még.) Ki kell még fizetnem fél millió forint lakás illetéket is. Nincs jogsim még, azt is akarok már csináltatni, azt olvastam az is kerül vagy fél millióba már. Szeretnék venni egy e-kerékpárt, amire van még állami támogatás, de azzal együtt is lenne vagy 150-200 ezer. A fogaim kicsit kesze-kuszák, mindig zavart, jó lenne fogszabályzót csináltatni, gondolom az is párszázezer.


Na talán ezek még nem is akkora baromságok, írtam egy pár dolgot mire kellene a pénz. De pl. most jön ki a legújabb iPhone és nekem eddig mindig olcsó Samsungom volt, itt ahol most vagyok pedig az egyik legolcsóbb az iPhone (itt ebben az országban 390 ezer ugyanaz, ami otthon 450 ezer és hasonló) és gondoltam vennék. Szerintetek pl. ilyenre költeni nagy baromság? Kicsit félek a rezsi áraktól is, bár én 50 nm-es lakást vettem, de ki tudja még mi lesz, vagy lehet pl. a családban is támogatni kell majd valakit (pl. nagyszülők) ha nem tudják fizetni a gázszámlát. Szóval jó lenne azért pénzt is hagyni, bár még az iPhone-nal is maradna, de nyilván fél millióval kevesebb. Szerinted? Te a helyzetemben mire költenél, mire nem?


2022. szept. 11. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Telefonra nem igazán en pl pedig nekem is le kéne cserélni, az előzőt Samsungot pl majdnem újonnan vettem, de most IPhone kéne az gondolom még hasznaltan is drága. Esetleg nézd meg nincs e jó állapotú, olcsóbb használtan,visszaterve ha újat akarsz es drága en most azt halasztanam, de en elég igénytelen vok ilyen téren. :) Nekem még egy régebbi van.
2022. szept. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Havi 2 millát keresek, de mindig 40ezres samsungom van (kb 3 évente cserélem, mikor megpusztul), és pont úgy teszi a dolgát, mint a 400 ezres iPhone. Szerintem baromság telefonra ennyit költeni.
2022. szept. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem vennél iphonet.. minek? túlárazott vacak. Fogat csináltatnék mert az létszükséglet, majd tartalékot gyűjtenék.


akkor vennék iphonet ha az árának 10x-se meg lenne tartalékban. akkor megengedhetem magamnak, amúgy nem.

2022. szept. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is hülyeség,az emberek 99%-a még egy 50ezres telefon képességeinek is a 10%-át használja ki kb.Arra minek félmilliós telefon hogy Facebookoz,internetezz,Youtube-ot nézz és lőj vele pár képet?

Nekem egy két éves akkor 60ezres Xiaomim van,sokat használom és teljesen rendben van,tökéletesen elég akármire is.Persze egy Iphone jobb szinte minden tekintetben de nem 5-6-szor jobb,tegyük fel pl 1,5-szer gyorsabb,jobb képeket csinál,megéri ez az 5X-ös felárat?

Úgy meg főleg nem vennék ha még milliókat kéne költeni sokkal fontosabb dolgokra.

2022. szept. 12. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A felsoroltakat az iphone kivételével megvenném, de szerintem 5 milla nem lesz rá elég


Nekem 6s plusszom volt, 30-ért vettem 2 évet használtam hibátlanum működik csak jött egy olyan ajánlat, hogy 50-ért tudtam venni egy SE2-t. Ez 3-4 évig még telefon lesz nekem és mégsem 450ezer. Ennyiért vettem a passatom nem egy szaros telefont

2022. szept. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de egy jogsi nem jön már ki 500 ezerből, sajnos.
2022. szept. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!