Külföldi munkavállalás X év tapasztalat után?
Pályakezdő quality mérnök vagyok egy autóipari multinál.
Tárgyalóképes angol nyelvtudásom van, valamint japánul és kínaiul tanulok.
1 év mulva végzek az MSc-vel, és majd szeretnék külföldön élni a jövőben.
(Minden tárgyamat abszolváltam már, csak a diplomamunka megírása van hátra.)
Elsősorban olyan országokban gondolkodom, ahol az angol a hivatalos nyelv, vagy el lehet boldogulni úgy is, ha pl. a németet nem beszélem, csak mondjuk alap szinten, de az erős angol miatt nem lesz hátrányom.
Ezek mellett elsősorban Kelet- és Délkelet-Ázsia térsége érdekel nagyon.
Mit gondoltok, hány év tapasztalat után lenne reális külföldön pozikat megpályázni?
Esetleg van-e itt olyan, aki külföldön dolgozik,akármilyen területen? Hány év tapasztalattal hagyta el az országot?
Németországba szerintem 1-2 év után is mehetsz már, bár német nélkül valamivel nehezebb dolgod lesz.
EU-n kívüli országokhoz én 5+ évet mondanék, nem egyszerű vízumot szerezni. Az adott cégnek aki felvenne, bizonyítania kell a procedúra során, hogy nem talált a te képességeiddel egyenértékű helyi jelentkezőt az adott pozícióra.
Köszi a válaszokat, mentek a zöld kezek :)
Igazából qualityn belül van már 3,5 év tapasztalatom egy másik pozícióban a jelenlegi cégemnél. (Ez alacsonyabb pozi volt kint a termelési területen dolgoztam, tehát nem irodai volt, mint most mérnökként.)
Nem tudom, hogy ez esetleg javíthatja-e a helyzetem?
Mert tulajdonképpen mérnökként vagyok pályakezdő, de a területen nem.
-0.5 év. Nyugodtan kezdj el külföldön munkát keresni az msc befejezése előtt fél évvel. Gondolj arra, máshol is vannak pályakezdők. Biztosan van esélyed. Az se baj ha nem vesznek fel. Az interjúkon szerzett tapasztalat szintén hasznos. Pontos képet kapsz a célterületed elvárásairól.
Ha véletlenül Magyarországon rekedsz, akkor se add fel! Ügyelj a munkatársaiddal ápolt viszonyodra mert velük találkozhatsz később és a kapcsolatok fontosabbak mint a szaktudás, de tartsd észben: A munka üzlet. A legfontosabb te vagy, a legfontosabb te vagy és a legfontosabb te vagy.
Mindig! A lojalitás a cégnek mindig a dolgozónak változó mértékben érdeke. A jól átgondolt váltással jól jársz, de ha nem jön be akkor legfeljebb ismét váltasz. Próbálgatni kell. Főleg az első 1-2 gyors váltás a fiatalok kiváltsága.
Ha valaki Magyarországon kezdi a karrierjét:
-a megszokás csapdájába eshet.
-egy jellemzően egészségtelen, embertelen (munka)kultúrába szocializálódik.
"Ami a mai magyar népesség mentálhigiénés állapotát aggasztóvá teszi nem csupán az, hogy az önkárosító magatartásformák elterjedtek."
Tóth Borbála, 2001
Azóta se javult a helyzet. A haza cégek pedig maximálisan kihasználják.
-alig pár év alatt anyagilag behozhatatlan hátrányt szenved. Hónapról hónapra megélni, esetleg havi 100 ezer forintot félretenni csupán egy rossz vicc. Kezdőként egyedül a tapasztalatszerzés érheti meg az alacsonyabb fizetést. A hazai kizsákmányolást kinek szíve szerint ideig, óráig szabad saját érdekében szabad tolerálni. Fontos potenciális anyagi és szakmai haszonban gondolkodni. Én egyszer mindössze 1 hétig dolgoztam bagóért egy cégnek, mert kellett a váltáshoz. Bejött. Havi plusz 1200 eur megtakarítást hozott a konyhára.
Semmiképpen se szabad hónapról hónapra élni. Felőrli az embert. Törekedni kell az anyagi tartalékra. Ugyanakkor egy bizonyos szint felett haszonnál az emberi kapcsolatok fontosabbak. Nem csupán a szakmádban hanem a magánéletben egyaránt. Lényeges szempont, amikor országot váltasz. Néhol keservesen nehéz barátokat (pl. Svájc) vagy vonzó társat (pl. Anglia) találni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!