Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A tanárok alulfizetettsége...

A tanárok alulfizetettsége mennyire lokális és mennyire globális probléma?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintetek a tanárok jelenlegi alulfizetettsége tényleg egy lokális gond, vagy nagyjából arányosan kevesebbet keresnek régiós szinten mint a környező országok pedagógusai, és ez inkább annak a kicsúcsosodása, hogy Mo kipontózodik a globális árversenyből a béreivel és a fizetéseivel?



Például a cikk említi, hogy a romániai tanárok bére 150€-val alacsonyabb a magyarnál. Namost én egyre több helyen azt látom, hogy a román fizetések egy jó 20-25%-al magasabbak a magyarnál. Pl elkezdtem LinkedInen román állásajánlatokat kapni magyarnál jobb bérsávval. De ha megnézzük Szlovákiát vagy Csehországot ott is kb 10%-al van csak magasabban a felsőfokú végzettségűekhez képest a tanárok fizetése, mint itthon, ami így sem éri el a 75%-ot, azaz a diplomával rendelkezők fizetését tekintve az alsó felében, még annak is inkább a középső felében helyezkenek el. Lengyelországot a statisztika nem említi, pedig igenis érdekes lenne, ugyanis a lengyelek politikája és gazdasági helyzete nagyon nagy hasonlóságot mutat a magyarral.



2022. okt. 5. 23:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Na pontosan! A tanári bér a béka sehjaja alatt van. Ezért senki nem akar tanárnak menni. Aki mégis elindul pedagógusként, az pár év után otthagyja, és csinál valami mást. Tehát csak azok maradnak a pályán, akik semmi máshoz nem értenek, de jó eséllyel a tanításhoz sem.


De visszaállítani a tanári pálya preztízsét nem 2 éves feladat...

2022. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
0%

Így szavazott a magyar baloldal a minél hamarabbi és minél nagyobb mértékű pedagógus béremelés kapcsán: nem támogatták.❌❌


A baloldal 12 éve úgy politizál, hogy "minél rosszabb az embereknek, annál jobb a baloldalnak." Így akarnak visszakerülni a hatalomba. Most épp ahhoz nem járultak hozzá, hogy az EU-s megállapodáshoz szükséges törvényeket minél gyorsabban tárgyalhassuk. Ebből a forrásból érkezne a 30%-on túli pedagógus béremelésre többszáz milliárd forint❗️


Ezt sem támogatta a baloldal, mert nekik csak a feszültség fokozása a fontos.


[link]

2022. okt. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

12: propagandahíradót nem kértünk.


A tanárok béremelését pedig nem lehet EUs támogatásból finanszírozni, ugyanis nem szabad folyó kiadásokra költeni. Szóval ez a gondolatmenet hamar megbukik. De a hozzád hasonló, kopipészt szakon diplomázott Fidesznek trollok ennyit sem képesek átlátni. Na ezért tartunk itt.

2022. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Most tegyük fel, hogy igazad van, mert egyébként simán lehet az, hogy a te tanáraid nagy része alkalmatlan volt (nekem majdnem mind elég jó volt)."


10es, nem csak az ő tanárai nagy része, hanem az én tanáraim jó része is. Nem akarok senkit megbántani, de általános és középsuliban is csapnivaló tanáraim voltak. Pl: 10 évet tanultam angolt és egy alapszintű tudásom sincs, mert a 10 év alatt kb volt 20 féle tanárom akinek a háromnegyede nem tanított semmit. És ezt sokaktól hallottam már az évek alatt, egy ismerősöm tanára pl angol tanítás helyett a fél élettörténetét elmesélte az osztálynak. Most csak egy tantárgyat mondtam példának, de a többi tárgyak terén sem rózsás a helyzet. Tanárfüggő a jó jegy, a jó tudás. És bizony volt olyan aki porig alázott és a szüleimet is elkezdte szidni. Sajnos vannak olyanok akik nem erre a pályára valók.


Voltak olyan tanáraim akik nagyon normálisak voltak nem is egy, de sajnos egy részük ott hagyta a pályát, nyilván rájött hogy neki ez nem éri meg. Meg azért a nagyképű tinédzsereket is mód elviselni. (azok egy része is képes mindenféle aljasságra a normálisabb társaival szemben)



De 10es egyetértek veled, neked is igazad van, meg a 7esnek is. Csak az előadásmód más.

2022. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"10es, nem csak az ő tanárai nagy része, hanem az én tanáraim jó része is. "


De ez most vágod, hogy kettő példa csak?

Most ha jön még 5 másik ember, aki leírja, hogy minden tanára tökéletes volt, akkor az lesz az igazság? Naná, hogy nem. Ahogy a ti esetetek is csak egy-egy személyes élmény.


Az összes villanyszerelő és festő akit ismerek (2-2 fő) egy világi balf..sz. Akkor most írjak ki kérdéseket arról, hogy a festők h..lyék és ne fizessen nekik senki? :)

2022. okt. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Utolsó ne haragudj, de ez nem igaz. Hidd el nekem hogy ez sok helyen gond. Ha megnézed az éves szintű kompetencia felméréseket siralmas eredmények születnek, főleg matematikából. Nem kívánom neked se senkinek hogy annyit szenvedj mint amennyit én ezekben az iskolákban kínlódtam, lelkileg rámentem főnök.
2022. okt. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!