Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám meg oldani, ezt...

Hogyan tudnám meg oldani, ezt a munkahelyen fel merülő problémát?

Figyelt kérdés

Az Audi-ban dolgozom, 3 műszakban mint operátor, de nem Audis alkalmazott vagyok, ha nem egy munka közvetítő által dolgozom az Audi-nál.

A munkaközvetítő cégnél, aláírtam egy munkaszerződést. Lényeg, hogy 3 műszakban kell dolgoznom, hetente 5 napot, ez oké. Túlórára van lehetőség, de csak akkor kell el vállalnom, ha nekem is meg felel.

Az Audi viszont, hetente 6 napot követel tőlem, ebből havonta egy hétvége szabad, ha minden jól megy.

Az Audi és munkaközvetítő cég, nem akar egymással meg egyezni.

Be tudok vállani pár szombati napot, de nem az összeset.



#folyamatosan #Hétvégi túlórák
2022. jún. 20. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

1. aláírtál egy 3. fél által biztosított szerződést, tehát te nem az Audi-val szerződtél, hanem valami random céggel


2. Az első pont miatt - és amúgy mindig - a szerződésben leírtak szerint kell eljárni, tehát ha a szerződésben 5 nap van, és "valaki más" (Audi), 6-ot akar, akkor azzal nem kell foglalkozni, mivel nem a te dolgod. Te nem velük szerződtél, hanem a munkaközvetítő céggel.


Amiket én megkérdeznék: kitől kapod a fizetésed? A munkaközvetítő cégtől, vagy az auditól? Ezt azért kérdezem, mert mi lett volna ha egyenesen az Audihoz mész jelentkezni? Más lett volna a fizetés? Milyen ellenszolgáltatásért cserébe közvetíti a munkaerőt az Audi-nak ez a cég? A te fizetésedből van ez levonva?


Én ezeket a kérdéseket azért feltenném...ja és az se lenne haszontalan, ha megtanulnál helyesen írni. Másképp senki nem fog komolyan venni.

2022. jún. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A havi fizetésemet a munkaközvetítő cégtől kapom, minden hónap legkésőbb 10-kéig, plusz a szép kártyára.

Viszont az Audi, a munkaközvetítőcégnek adja le, hogy hány órát dolgoztam, és a munkaközvetítő cég, ez alapján számolja el.

De az Audi is fizet a munkaközvetítő cégnek egy összeget, hogy munkaközvetítő cég szerzett az Audi-nak munkásokat.


Bocsánat a helyesírásért.

2022. jún. 20. 17:50
 3/4 anonim ***** válasza:

2 - én teljesen biztos vagyok abban, hogy ki vagy használva. Úgy értem biztos, hogy kevesebb fizetést kapsz, mint amennyit a piacon ezért a melóért kéne kapnod. Ezt azok alapján írom, amiket eddig leírtál, aztán persze én is tévedhetek.


Az többit tartom: mondhat bármit az Audi, ha nem velük állsz szerződésben. Te csak és kizárólag a munkaközvetítő cégnek felelsz, mindent csak rajtuk keresztül intézhetsz. Az Audi neked bármit mondhat (nyilván megpróbálhat manipulálni), de azzal nem kell foglalkozni. Az számít, ami a papíron szerepel, semmi más.

2022. jún. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal a ténnyel, hogy egy Audis alkalmazott jóval több fizetést kap, mint egy külsös munkavállaló, de nem tudom, hogy egy Audis alkalmazottnak mi áll a munkaszerződésében.

Én egy munkaközvetítő cégen keresztül, kerültem az Audi-ba.

Már lassan 9 hónapja, dolgozom az Audi-nál, de a tegnappi nap folyamán át helyeztek egy másik területre, motorsor, itt a műszakvezető meg mondta, hogy mi lesz, és ennyi.

Munkahelyemet nem szeretném el veszíteni, de a folyamatos hétvégi túlórákat se fogom el végezni, mert így már nem éri meg nekem. Sokat számít a pénz, de nekem nem ér annyit, hogy minden hétvégémet az Audin-nál töltsem.

2022. jún. 20. 18:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!