Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás szoftverfejlesztőként...

Diplomás szoftverfejlesztőként reális bérigény lehet a br. 1 millió Ft 2 év tapasztalattal?

Figyelt kérdés

A BME-n végeztem, beágyazott rendszerekkel foglalkozom lassan két éve. C, C++, Python nyelvekkel van tapasztalatom. Erős angol, közepes német tudás.

Budapesti multinacionális cégekhez fogom beadni a jelentkezést.

Érdemes megpróbálnom a br. 1 M Ft-ot (alapbérben) elkérni, vagy ez sok?



2022. szept. 28. 13:53
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
62%
#20 a komolyabb cégek közül senki nem fogja juniorként kezelni, mert a szenioritás nem technológia függő. Ezért van, hogy top cégeknél egy backend pozícióra pl. általad választott nyelven interjúzol és nincsenek technológia specifikus kérdések/feladatok. Semmit nem érnek vele, hogy valaki C# guru mondjuk, ha a következő hónapban a következő projekten már Nodejs-t kell használni pl.
2022. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

"Nekik mind van Budapesten irodájuk?"


Igen.

2022. szept. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
31%

#21

Én is beágyazott területen vagyok fejelsztő 4-5 év tapasztalattal, de kötve hiszem, h azért mert tudom miért kell differenciális jelvezetés, hogyan kell ADC felbontást számolni és meg tudok írni assembly betéteket attól engem backend / JAVA technológiára felvennének érdemlileg figyelembe véve az eddig szerzett tapasztalataimat.

Kezét raznaknvelem h grat ismered a GITet, használtál már JIRAt, dolgoztál agilisan és tudod mi az az öröklés, junior vagy (és szerintem ez így van rendjén)

2022. szept. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
62%

#23 nincs olyan a top cegeknel, hogy teged valamilyen technologiara vesznek fel. Sok helyen nem is konkret csapathoz/projektre interjuzol, hanem csak magahoz a ceghez es az ajanlat elfogadasa utan valasztasz csapatot. Eleve sokan belsos toolokat es frameworkoket hasznalnak, amivel nyilvan nem is talalkozhattal mashol. Egy Meta szerinted mindenkit juniornak vesz fel, aki nem hasznalt Hacket korabban?

Veszel pl. egy random Google software engineer kiirast:

[link]

Egy darab technologiat nem latsz emlitve, mert teljesen irrelevans, hogy mivel dolgoztal korabban.

Azert van 4-6 interju, hogy felmerjek tobbek kozott a szintedet. Ebben foleg a system design es behavioral interjuk a mervadok, ahol egyaltalan nem is irsz kodot. Amelyiken irsz, ott meg irhatod C++-ban, Pythonban, JavaScriptben, vagy Haskellben akar, megint csak nem erdekel senkit a konkret technologia.

2022. szept. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
80%

#24

Most neked írok, de egyébként mindketten tévedtek, részben


Valójában van, amikor technológiára vesznek fel, de tényleg nem ez a jellemző. Ha az adott cégnek van mondjuk egy C++ fejlesztett terméke és nekik épp egy C++ expert kell, aki kívülről fúj mindent a nyelvvel kapcsolatban, akkor erre fognak interjúztatni és erre fognak felvenni.

Ha nagyon kell nekik egy adott technológiában jártas ember, akkor bizony erre fognak interjúztatni.


A Google és egyébként más komoly multik, viszont annyi különböző területen vannak jelen, hogy bármire felvételiztethetnek, mivel ha átmész, akkor lesz helyed (ez jelenleg a szakember hiány miatt van így).

Viszont a Google esetében sem úgy van, hogy te BÁRMIT választhatsz, mint pozíció, amikor felvesznek, hanem a különböző projektekről jelzik, hogy ki tartana igényt rád és azokból választhatsz.

Azok a projektek pedig a szereplésed alapján döntik el, hogy kellesz-e nekik.


De igen, a szenioritásod a legtöbb esetben nem fog megváltozni azért, mert más nyelvre vesznek fel, viszont egyébként ez tükröződhet a kezdő fizudban, illetve hogy eleinte mit és hogy kell csinálj.

(Mellesleg mediorról juniorra "esés" tud reális lenni bizonyos esetekben.)

2022. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont a Google esetében sem úgy van, hogy te BÁRMIT választhatsz, mint pozíció, amikor felvesznek, hanem a különböző projektekről jelzik, hogy ki tartana igényt rád és azokból választhatsz."


Én pont interjúzok a Google-höz és nem így van. Valóban jeleznek különböző projektekről, de nem azt, hogy XY fejlesztőre igényt tartanak, hanem csak annyit, hogy van szabad headcountjuk fejlesztőre. Nyilván a csapatnak is rá kell bólintania, de alapvetően a fejlesztő választ csapatot, nem a csapat fejlesztőt. Simán mehetsz olyan csapathoz, akiknek nem vágod a stackjét, majd megtanulod.

A fizuban meg ekkor nem tükröződik semmi, mert arról már rég aláírtad a szerződést.

Említette 24-es a Metát, ott például 6-8 hét a team matching.

Vannak projektspecifikus pozíciók is, 24-es pont egy ilyet linkelt, az konkrétan SWE3 pozíció a YouTube-ra, de ahogy írja, ezeknél sem számít semmit, hogy mivel van korábbi tapasztalatod, ez látszik a kiíráson is.

2022. szept. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%

#26

"Én pont interjúzok a Google-höz és nem így van"

Én személyesen nem mentem a Google-hüz, de ismerősöm igen, és erre utaltam: "a csapatnak is rá kell bólintania".

Nyilván nem fog minden csapat több száz vagy akár ezer embert megnézni, hogy hogy interjúzik, kell-e nekik stb. (mert ugye itt nem csak az adott lokáción jelentkezőket nézik, hanem gyakori a relokáció is).


A fejlesztő abból tud választani, ami "van".


"A fizuban meg ekkor nem tükröződik semmi, mert arról már rég aláírtad a szerződést."

Ez meg simán ninsc így az esetek többségében, mivel - ahogy írtam - bizonyos esetekben relokációval jár az egész.

Nem mindegy, hogy a szerződésed az amerikai törvények szerint és fizetésre kell írni, svédre vagy éppen magyarra.


Ezt pedig azért hangsúlyozom ki ennyire, mivel nekem a legtöbb ismerősömtől a legtöbbször elvárták a relokációt, még interjúhoz is fizettek mindent (repülő, szálloda stb.)

2022. szept. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem befolyásol a relokáció, mivel szabadon válthatsz csapatot/országot akkor is, ha már évek óta ott dolgozol. Nyilván változik a szerződésed, de erre standard processz van, mindennapos dolog. A legtöbb helyen van egy soft limit, pl. évente egyszer válthatsz, de ezt egyrészt felülbírálhatja a managered, másrészt a team matchingre nem vonatkozik. Az interjú meg évek óta csak "virtual" onsite, nem mész sehova repülővel.
2022. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

#28

Az évekóta erős, mivel a covid előtt pont ismerek embert, akinek kellett repülővel utaznia.

A covid miatt elhiszem, hogy változott, de előtte ez így volt, emiatt előbb választottál és utáni írtál alá szerződést.


És egy relokáció úgy, hogy évek óta ott dolgozol, az jelentősen más, mint amikor elkezdesz valahol dolgozni. Máshol is automata a process, amikor évközben kérsz valamit, de amikor kezdesz, az mindig kicsit más.

2022. szept. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
#29 en 2020 majusban interjuztam Google-nel, mar akkor is online volt minden interju. Valoban a covid miatt valtozott, csak azert hivjak COVID-19-nek, mert 2019-ben kezdodott, lassan 3 eve.
2022. szept. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!