Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás szoftverfejlesztőként...

Diplomás szoftverfejlesztőként reális bérigény lehet a br. 1 millió Ft 2 év tapasztalattal?

Figyelt kérdés

A BME-n végeztem, beágyazott rendszerekkel foglalkozom lassan két éve. C, C++, Python nyelvekkel van tapasztalatom. Erős angol, közepes német tudás.

Budapesti multinacionális cégekhez fogom beadni a jelentkezést.

Érdemes megpróbálnom a br. 1 M Ft-ot (alapbérben) elkérni, vagy ez sok?



2022. szept. 28. 13:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Medior vagy junior poziciora jelentkezel?
2022. szept. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
8%
A gyakoris prolik hangoztatjak hogy ennyit keresnek a programozok csak mert irigyek a szakmunkasokra...
2022. szept. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
A 2 év tapasztalatot úgy értsük hogy főállásban dolgoztál vagy csak egyetem mellett foglalkoztál vele?
2022. szept. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
66%

Hát, ha nagyon jó vagy valamiben és még szerencséd is van, akkor megpróbálhatod, egyébként nem sok esélyed van rá.


2 év az még eléggé junior szint. Ha csak a BME-s papírt tudod felmutatni és semmi extrát, akkor csak a 2 éved van.


De amúgy multiknál ez nem reális. Ott sokkal jobban le vannak szabályozva a fizuk, hogy ne kapjon valaki 200 ezret a másik meg 1.2 milliót.

Felvételnél valószínűleg van egy fizetési sávuk előre meghatározva és a skill-jeid, illetve tapasztalatod alapján megmondják, hogy mennyit adnának érted.


Még akkor se hiszem, hogy adnának ennyit, ha medior lennél, de akkor már tényleg több esélyed lenne.

2022. szept. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

#1: Ez így nincs kimondva a pozíció kiírásánál.


#3: Ebből kb. fél év gyakornokság egyetem mellett (majdnem teljes munkaidőben), a többi már főállás, diploma után.

2022. szept. 28. 14:15
 6/34 A kérdező kommentje:
#4: Viszont úgy tudom, hogy a nagy multik fizetnek sokkal jobban, mint a kis cégek. Te azt mondod, multiknál nem reális. Akkor mit gondolsz, hol lenne az?
2022. szept. 28. 14:17
 7/34 anonim ***** válasza:
98%
Medior poziban teljesen realis, juniorban erosen cegfuggo.
2022. szept. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem sok. Legutóbbi hays guide alapján a junior pozik 550-650 között vannak. Ezek persze tavalyi adatok de ha rádobsz 20%-ot még akkor max 800.

Persze ezt nem azt jelenti, hogy ne kérhetnél többet. Ha jó vagy, akkor úgyse fognak visszautasítani, maximum kevesebbet ajánlanak.

2022. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ezt így nem igazán lehet mondani. Létezik a sokkal jobban fizető kkv, mert mondjuk bejött neki valami pályázat és kitömték pénzzel, de létezik a csóró kkv is, ahol alig kapsz.


A multik általában jól fizetnek (elsősorban IT-s multik, bankszektorban is láttam már nevetséges fizut) és stabilabb megélhetést tudnak adni, illetve a béren kívüli jutattás is jobb.

Viszont egy bizonyos fizu fölé már nem fognak fizetni, mivel úgy ítélik meg, hogy találnak mást.


És akkor vannak pl. ezek a kitömött kkv-k, amik mondjuk nyertek egy EU-s pályázatot. Ők megtehetik, hogy nagyon magas fizetést adnak.

(Egyébként a magyar államhoz közeli cégről is hallottam, ahova pl. egyetemről kibukott embert is felvettek 800k bruttóért és kb. nulla tudása van.)



Szóval szerintem a multiknál jobban megéri dolgozni, és én másnak is azt szoktam mondani, de irreális fizetési igényeket nem fognak támogatni.

Ha 2 éved van, akkor junior vagy. Én legjobb esetben egy 850-900 ezres bruttó fizetést tudok elképzelni neked, viszont a 800-as bruttó a legreálisabb szerintem, és ez is csak azért mert most egy viszonylag nagy infláció van.

2022. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
2%
A pofám leszakad. Alig van tapasztalata, de már rögtön milliós a fizetési igénye, aztán ha pár év múlva csóri nem kap többet 1,5 misinél akkor meg azért rinyál. Durván pofátlanság lenne ennyi tudásra ennyi fizetést elkérni.
2022. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!