Hogyan határozzam meg a bérigényem?
Még egyetemista vagyok, de most egy rendes teljes munkaidős állást is be tudnék vállalni. Sok álláshirdetésben kérik a bérigény megjelölését az önéletrajzban, de gondolom a legtöbb interjún is felteszik ezt a kérdést. Nekem ezzel még nincsen tapasztalatom, ezért nem tudom hogyan határozzam meg a bérigényem. Mivel még nincsen különösebb végzettségem és tapasztalatom ezért olyan állások között keresgélek, ahol ez nem jelent akadályt (pl. pultos - felszolgáló, ügyfélszolgálat, recepció és ilyen adminisztratív jellegű munkák, gyakornoki állások). Vannak kiadásaim (albérlet, közlekedés, kaja stb.) amikből szeretnék minél nagyobb részt magamra vállalni, de tisztában vagyok azzal is, hogy még nincs nagy értékem a munkaerőpiacon és meg szeretném találni a közös metszetet.
(Hozzátenném, hogy nem a jövőmre gyűjtök, nem a jövőmet akarom megalapozni, nem akarok félretenni lakás célra stb., stb., a kérdésre válaszoljon mindenki, ha kérhetem.)
Nos akkor ha ilyenek között nézelődsz akkor jó bérigény = garantált bérminimum. Mivel ezekre az állásokra van 100 jelentkező, a legszimpatikusabbat (helyi, gyermektelen, egyedülálló, tapasztalattal bír stb.) fogják felvenni azok közül, akik a legkevesebbet - ergo minbért - kérnek.
Üdv Magyarországon.
"kevesebbet kérek annál, mint amit kaphatnék"
Nem értetted meg a lényeget akkor úgy tűnik. Akkor meg mondasz egy összeget, de akkor be se hívnak. Adhatsz meg köztest, de akkor le leszel alkudva, ha kell a munka elvállalod ha nem, jön helyetted más.
Nem bonyolult a képlet.
Írtam, nem is fogsz 100 ezret. Sokkal inkább br. 260 ezret.
Vagy elmész multihoz árufeltölteni kicsit többért (túlórákkal talán megvan a 230-240 ezer nettó).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!