Ha nem lenne hiány az informatikusokból, akkor is jól keresnének?
#9
Ugyanennyit?
Bontsuk ketté a dolgot.
Informatikus hiány:
A hiányt nagyban az generálja, hogy szinte mindegyik nagyobbacska cég akkor is folyamatosan keres munkavállalót, amikor éppen nincs rá szüksége. Miért? Mert kell talonban pár ember azok helyére, akik esetleg hirtelen bejelentenék, hogy ők máshol szeretnék folytatni.
Az informatikus szakmában nagy mértékű a fluktuáció. Az ilyen esetek tehetik ki az álláshirdetéseknek akár az egyharmadát is. Ha a cégek csak akkor keresnének embereket, amikor feltétlenül szükséges, akkor kevesebb álláshirdetés lenne.
Kereset:
Részben igaz, hogy a kereslet és kínálat aránya határozza meg a fizetéseket, de én azt látom, hogy ha egy pozícióra keresnek embert, akkor találnak. A legrosszabb esetben beesik 5 jelentkezés, ebből kiválasztják a legjobbat és vagy felveszik, vagy jegelik (visszahívják, ha egy kolléga menne). De egy átlagos hirdetésre nem csak 5 ember fog beesni.
Elég ahhoz, hogy a cégek tudnak válogatni kor, képességek szerint.
A HR-esek is keresik az embereket ezerrel, Linkedinen szinte mindenkire ráírnak, akinek bármi fedése van azzal a profillal, amelybe illeszkedőt keresnek. Nem a munkaerőhiány a gond.
Leginkább az számít, hogy mennyit kérnek a fejlesztők és bizony elég magasak a fizetési igények. Az IT-sek nem a magyar átlagbérhez, hanem a külföldihez képest állapítják meg azt az összeget, amit elkérnek. Kinyílt a világ, a legelterjedtebb "munkakörnyezet" a home-office lett. A különböző országok IT-sei határokon átnyúlóan egymással versengenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!