Ha annyira nagy hiány van az informatikusokból, akkor miért nem indítanak bőven levelezős képzést Pesten?
Az alapképzések nappalin vannak, sőt még a mester is.
Csoda, ha találok levelezős informatikai képzést Budapesten. Általában a gazdaságinformatikus indul levelezőn.
Miért van ez így?
Pedig pont az IT az, ahol annyira nem fontos a jelenlét, sőt a koronavírus előtt az IT szakmákban már rég elterjedt volt a home office.
Mert különféle programokkal kell dolgozniuk, amik az egyetem gépein fel vannak telepítve, de nem biztos, hogy a tanulók gépein kompatibilisek. Követelményként meg kéne adniuk, hogy milyen processzorú, memóriákú gépekkel tudnak tanulni. Ami papíron egyszerűen hangzik de megvalósítani nehezebb.
De szerintem lehet, hogy pár év, és el fog terjedni levelezőn is.
Igazából el kell menni nappalira, és minél előbb bekerülni egy céghez. Aztán ha elég biztos vagy a dolgodban, akkor nem is muszáj befejezni a szakot. Azért nem ezt ajánlanám, de van ismerősöm, aki így csinálta. Már sose fogja befejezni az egyetemet, jól keres, van többéves tapasztalata.
Amúgy igen, az egyetemi képzések még derékig a 20. században járnak. Szerintem, nem is lenne szükség ennyi egyetemre..., illetve a tölteléktárgyakat is ki lehetne ebrudalni (pl mérnökképzéseken 20 kreditnyi gazd-humán tárgy wtf?). Elég nagy szemléletváltás kéne. Én pl mindent felrakatnék a Videotoriumra, illetve minden hivatalos jegyzetet közzé tennék. (Természetesen akik csinálják, azoknak járna a jogdíj vagy hasonló.) Én azokat a tárgyakat, amik fel voltak véve, sokkal jobban meg tudtam tanulni, mint amik nem. A levelező képzések se azt jelentik ma, mint annó. Szerintem is lehetne növelni a számukat IT területen. Én nappalis voltam, de sokszor levelezőnek éreztem.
Eddig sem a tanfolyamokon múlt. Az autodidakták általában nem ismernek konvenciókat és nem motiváltak elméletet tanulni, az egyetemisták kevés gyakorlatot szereznek a képzésen és mindenhez csak egy kicsit értenek. A köztes képzések meg általában a két másik hátrányait ötvözik.
Magyarul ha az egyén nem tapos oda és pótolja a tipikus hiányosságait, akkor nagyon sok munka lesz még vele a munkahelyen, ami nagyon lassan térül meg, ha fizetik is addig.
Ezzel alapvetően nem lenne baj, csak ebben a szakmában rengeteg az olyan ember, aki nem fogja fel, hogy nem jó szakember még. Nincs bennük alázat, nehéz sokukból kinevelni a rendszertelenséget és rászoktatni őket arra, hogy attól, hogy valami működik, még lehet szar. Sokan elszállnak a fizetéstől és a kényelmes környezettől és konkrétan züllenek a próbaidő alatt, az meg aztán végképp kizárt, hogy otthon igyekezzenek meggyorsítani a felzárkózásukat némi tanulással, látom én is a főleg új kollégákon, hogy rettenetesen híg a szakma és sokan a belépő szintnél megrekednek a munkahelyen...
Addig nem kell több képzés, amíg nincs hozzá erősebb szűrés. Szerintem. És ez nem feltétlenül a munkahely dolga, bár a hr is mostanában szarik mindenre.
2-es vagyok
Pedig sajnos 2021-ben is ez a probléma. Tudom, hogy hülyén hangzik de egy létező probléma az informatika szakokon, hogy az otthoni laptoppal nem tudnak dolgozni. Vagy esetleg nincs számítógép/laptop otthon, de hallottam olyat is aki még valami 15 éves kacatot használt otthon.
Igen pár szak indul önköltségesen, nem államin.
A GDF, KJE, MILTON és WSUF egyetemen, nem valami vonzó nevek....
Ezekkel az egyetemekkel nincs semmi baj.
A bátyám egy IT cégnél HR igazgató, elsősorban nem azt nézi, hogy hol végzett valaki, hanem, hogy milyen kompetenciákkal rendelkezik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!