Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet rágalmaz a volt munkahel...

Lehet rágalmaz a volt munkahelyem, mit lehet ebben a szituációban tenni?

Figyelt kérdés

A covid alatt leépített a volt cégem, normálisan váltunk el de később pár dolgon elmérgesedett a helyzet (pl. nem fizettek ki időben, stb.) Nehezen találtam állást de fél év után csak jött valami, most viszont lehet felszámolják az itthoni irodánk, megint elkezdtem állást keresni. 2 pozira adtam be a profilom, mindkét cégnél projekten kint van a volt munkáltatóm és mondvacsinált indokkal megállt a pályázatom rögtön a folyamat elején.


2 ilyen alkalom után igyekszem nem bepánikolni, de még 2020ban is volt ilyen félelmem, csak túl részletesen nem írnám le az esetet itt publikusan.


Ha tényleg még sok ilyen előbukkan mit lehet kezdeni egy ilyen helyzettel? Nem akarok perre menni vagy hasonlók ha nem muszáj, fura lenne-e egy találkozót kérni a HR business partnerrel, hogy átbeszéljük az esetet vagy mit kehet ilyen esetben tenni?



2022. jún. 17. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"fura lenne-e egy találkozót kérni a HR business partnerrel, hogy átbeszéljük az esetet vagy mit kehet ilyen esetben tenni?"


Véleményem szerint nem.

Ha nem élsz a lehetőséggel, lehet, hogy később megbánod.


Én elmondtam a leendő munkáltatómnak, hogy perben állok az előző munkáltatómmal, tehát ne lepődjön meg, ha megkeresi őt, és mocskolni fog engem.

Röviden és tömören vázoltam, hogy miért pereltem be, ha ez neki akadály, akkor most szóljon, ne pazaroljuk egymás idejét.


Azóta is itt dolgozom. 8 éve...

2022. jún. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ez semmi
2022. júl. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtened utolso kerlek?
2022. júl. 3. 14:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!