Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki szokta valaki használni...

Ki szokta valaki használni szabadság terén azt a lehetőséget, hogy el megy táppénzre, mert nem tudja máshogyan meg oldani az adott ügyét?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy ez kinél hogy van, de nálunk akkor is el megy valaki betegszabadságra ha nincsen semmi baja. Ki pihenni magát, vagy egyéb dolgokat intéz.

2022. máj. 13. 01:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Én a rendes szabadságaim is csak akkor veszem ki ha elutazunk vagy év végén ömlesztve. Táppénzen soha nem voltam.
2022. máj. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
18%
Egyértelmű, évente 2x2 hét betegszabi alap. Ha ugatnak érte, akkor kövinél váratlanul, tehát aznap munka előtt 5 perccel betelefonálok, hogy 2 hét szünet. Legközelebb pofa lapos. Ha nem hőbörög a majom, akkor előre szólok 1 héttel, hogy mikor megyek betegszabira, így meg tudja oldani az illetékes kolléga a pótlást.
2022. máj. 13. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk a cégnél alap hogy a dolgozók rendszeresen elvonulnak táppénzre, mikor ki, a lényeg hogy azért ne álljon meg a meló csak azért mert xy éppen horgászni van, a kertet rotázza vagy éppen szüretel stb. Én akkor szoktam táppénzre menni ha nagyon megy a süllő vagy a harcsa a Tiszán.
2022. máj. 13. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%
Nem.
2022. máj. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem lehetőség, hanem táppénzcsalás, ami büntetendő.
2022. máj. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%
Ha mentálisan elfáradtam, akkor szoktam elmenni egy hétre. A főnököm szokott bíztatni, hogy éljek ezzel a lehetőséggel.
2022. máj. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Van 30nap normál szabadságom, abba belefér, hogy pihenni tudjak, a 15nap betegszabit valamint a TP-t csak rendeltetésszerűen használom(tényleg beteg vagyok)
2022. máj. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%

Siralmas, hogy ennyire elterjedt idehaza a táppénzcsalás. :(

Nem értem, miért nem elég a normál szabi!?


Én nagyon ritkán megyek táppénzre, mivel itthonról dolgozom, így egy sima kis megfázással nem fogom kiíratni magam. A Covid miatt mondjuk kikértem egy hetet, de akkor tényleg megmozdulni is alig tudtam, olyan vacakul voltam.


Én a normál szabival is úgy szotam járni, hogy szeptemberben még van 18 napom és már mindenki sürget (a főnök és a nejem is), hogy vegyek végre ki szabit...

2022. máj. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
18%
Nem szoktam, max sürgős esetben tudnám elkepzelni, amikor nem szeretném az orrára kötni a főnöknek , hogy miért kell hirtelen a szabi nap. Ilyen csak egy jutott eszembe, ha pl bejön egy állásinterjú következő napokban.
2022. máj. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nálunk lehet csúsztatni, szóval egyik nap bent maradok tovább, cserébe másnap korábban elmehetek hogy ügyintézzek.
2022. máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!