Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy kezdő tanár...

Mennyit keres egy kezdő tanár vagy tanító általánosan főleg az ország nyugati része érdekelne?

Figyelt kérdés

2022. máj. 4. 18:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Minimálbérnél valamivel többet, az egész országban mindenhol.
2022. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
140.000 kb
2022. máj. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
Bruttó 312 ezer forint (260 ezer alapbér + 52 ezer ágazati szakmai pótlék).
2022. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Kezdő pedagógus bére 14.000-15.000 forint nettóban.
2022. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
azért kérdezem, mivel állandóan sztrájkolnak...
2022. máj. 4. 19:42
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Van is miért. Éhbérért dolgozok. Nem, nem fejezem be a munkát kettőkor, estig javítok, készülök a másnapi órákra. Sokan tévedésbe vannak azzal kapcsolatban is, hogy nekünk szabad a nyár. Hát nem. Augusztusban van kb két hetünk ami szabad.
2022. máj. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Persze, hogy sztrájkolunk, mikor úgy összecsúszott a bértábla, hogy egyetemi diplomával az első 6 évben ugyanannyiért dolgozol... de 2 év után jelentősen megnőnek a munkaterheid! Főiskolai diplomával a helyzet még drámaibb. 6 év egyetem után 6 évig nettó 200-at keresni rendben van?
2022. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
34%
Bruttó 312 a pontos összeg.
2022. máj. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Aki ugyes siman van az netto 280-300 is.. raadasul ugy,hogy nem vagy bent napi 8 orat es par ev utan mar nem kell naponta keszulni az orakra hiszen van kesz terved . Otthon javitani dogat is csusztatas lehet mar online teszteket iratni es akar a szunetkben vagy unalmasabb orakban javitani vagy amikor a diakok epp dolgoznak.

Ha olyan a szakod siman lehet kulonorazni magnba de suliban is,szakkorok,taborok ,utazasok azokbol meg egesz durva osszegeket lehet leszakitani . Rengeteg valoban a szunet,nyaro szunet sem ket het ahogy irtak,lehet hogy nem 3honap mint sokan hiszik,mert be kell jarni ugyelni meg egyeb dolgok maott de ilyenkor mar munk sincs szoval siman eluthetee idot onfejelsztessel vagy akar masodallassal is. Valamint rnegeteg egyeb kehetoseg alapitvanyi sulikba mesz heti 2-3orat es mar kapsz megint plusz 100-150et havonta.

Eleg jo pedig ez a munka..persze elhiszem jobb lenne ha az alapber lenne netto 250es erre jonne a tulora mindenfele bonusz …

Szerintem jobb eu mint sok muktinak robotolni,stresszelni kb azaonos berert ahol nincs lehetoseges 2.allasra ahol nem igazan tudsz maszekolni ahol nem tudsz tabrooztatni,szakkorozni semmit csinalni..

2022. máj. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

9-es helyesírását hagyjuk is. Nem arról volt szó, hogy pàr év múlva már nem készülök az órákra...Most még igenis készülök mert KEZDŐ pedagógus vagyok, ahogy a kérdező is a KEZDŐ pedagógusok bérét kérdezte.

De bent vagyok 8 órát, mert KEZDŐ pedagógus vagyok. OTTHON is készülök a másnapi órákra.

NEM, TUDOK maszekot vállalni, mert így sincsen semmi időm másra.

INGYEN táboroztatjuk a gyerekeket. Vagyis egy fillért nem kaptam érte. Azokért pedig nem kapok pénzt, hogy elviszem az osztályom osztálykirándulásra. Se a szakkörért.

Még mindig NEM SOK a szünetünk nyáron, ezt a tévhitet engedjük már el.


Elmondom újra, hogy a 9-es is megértse: KEZDŐ pedagógusként, 2 évig vagyok gyakornok, 6 év egyetem után, 150.000 forint körülbelül a fizetésem. 25 év múlva majd talán lesz 200.000 felett.

2022. máj. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!