Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen érzés gazdagnak lenni?

Milyen érzés gazdagnak lenni?

Figyelt kérdés

Meséljetek gazdagok, milyen érzés jó fizetést kapni/sikeres vállalkozást vinni, mikor érzitek azt, hogy milyen jó, hogy mennyi pénzetek van stb.


Világéletemben nyomorogtam és el se tudom sajnos képzelni, hogy milyen lehet. Sokszor álmodozom róla, hogy megnyerem a lottót.



2022. ápr. 21. 23:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
34%
De tudsz tanulással és szorgalommal érvényesülni. Csak ha nem ez a családi minta, sőt az egész környékeden nem ez a minta akkor eszedbe se jut, hogy ki lehet törni a buborékbol.
2022. ápr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
51%

"Én tanultam és képeztem magam és átlag alatti életszínvonalon élek"

Mit tanultál? Mi a végzettséged? Valószínűleg nem jó szakot választottál az egyetemen.


"Ne tegyünk már úgy, mintha ebben az országban nem a kapcsolatok számítanának"

Azok IS számítanak. De ha te magad nem ragadod meg a lehetőségeket illetve észre sem veszed, akkor kapcsolatok ide vagy oda, sehova sem fogsz jutni.


"társadalmi mobilitás lehetőségének a hiánya"

Ez hülyeség. Rengetegen költöznek a jobb munkáért (első sorban Budapestre) és rengeteg homeoffice munka van. Én pl. bárhonnan dolgozhatnék, ahol van Internet.


"A gazdagéknak miért is kéne annyira innen dobbantani?"

Mert ebben az országban ha viszed valamire, akkor kinéznek, hogy biztos adócsaló vagy, meg csak örökölted a pénzt, meg satöbbi. Mert irigyek és el sem tudják képzelni, hogy az ember mennyit dolgozott a vagyonáért.

2022. ápr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Azért dobbant, hogy ne egy beteg társadalomban éljen. Te miért nem segítséget kértél a gazdagoktól, konkrét dolgokat, ahelyett, hogy irigykedsz és köpködsz? Ki akar ilyen helyen élni a pesszimista gondolkodásról nem beszélve, csak a gancsoskodas megy. Kapitalizmus van, fel kellene fogni és ahhoz alkalmazkodni, nem puffogni, hogy miért nem szocializmus van! Az egyszeri ember is rendszerváltást akart, mert addig jutott, hogy vehet hűtőt, színestévét és utazhat. A negatívumok még nem kellenek, pedig vele jár!
2022. ápr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem, ha pénzhez jutnak te lennél a tipikus újgazdag bunkó. El szokták szállni maguktól. Próbálunk szerényen élni, spórolni most is, haladni, jótékonykodni. Ezt akkor is csináltuk, mikor pár ezer volt rá. Te mikor segítettél rászorulókon utoljára?
2022. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
34%

Nem a penztol fugg az, hog gazdagnak erzed e magad.


A tobb penz, tobb lehetoseget nyujthat szamodra a vizvalaszto ott van, hogy ki mire hasznalja.


Vannak akik nyernek a lotton es szegeny gondolkozassal mindet elverik, van aki meg egy kicsit atlagosabb feletti fizetesbol minimalista kent jol erzi magat, mondvan nem kell neki nyomorognia.

2022. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

A válaszokból süt a szolidaritás hiánya, azon kívül, hogy senki sem a feltett kérdésre válaszolt.. :D


Ha már eltértünk a témától. Gondoljatok bele abba, hogy egy társadalom nem csak programtervező informatikusokból állhat. Ezt most a "rosszul választottál egyetemet"-re mondom. Álomvilágban éltek, ha azt hiszitek, hogy Magyarországon olyan jólét és lehetőség (!) van a jólét megteremtésére, mint egy fejlett nyugati országban. Mert nincs. Itt mindig is a kapcsolatokon múlt minden, de nem olyan módon, ahogy egyikőtök írta, hogy "persze, kell az is", hanem teljesen egészségtelen, szélsőséges módon. Jártatok ti már hivatalban? Itt élet-halál ura az, aki hatalomhoz jut (még ha egy kis falu polgármestere is).


Akkor mondjátok, hogy szegény gazdagoknak dobbantani kell, mert köpködnek rájuk. Abba belegondoltatok, hogy miért? Könnyű lenne azt gondolni, hogy irigyek, de nem. Ha em azért, mert a nyomorgó ember mást sem lát, mint ezt, hogy a csókosoknak dől a támogatás meg az ingyenpénz, a zsíros nyugdíjas hivatali állás, mindenki más pedig dögöljön meg, és ráadásul még a munkavállalók jogait is megnyírbálták. Az Uniós megrendelésekről már ne is beszéljünk. Ha te vagy a cég vezetője, akkor király, de mindenki másnak szar.


Az meg különösen érdekes, hovy többen előhozták ezt a mantrát, hogy ha egy szegény nyerne a lottón, akkor minden pénzét rövid időn belül eltapsolná. Ez a feltételezés szerintem megint onnan jön, hogy arra indoktrinált benneteket a vadkapitalista média, hogy csak egyéni felelősség létezik társadalmi nem létezik, így uszítanak általánosságban a szegények ellen, akik nyilván saj@t maguk tehetnek csak a szegénységükről, mert tanulatlanok, lusták és nem kitartóak, szemben a gazdagokkal, akik képzettek, szorgalmasak és kitartóak, így egy lottó nyereményt is nyilván 1 hét alatt felélne egy szegény. Csak nem hallunk ilyenekről mostanság. Ez az egész a fenti rossz beidegződésekből fakad.


Sok szegény (mint én) azért van még mindig életben, mert speciel tudok a (kevés) pénzzel bánni. Szegénynek lenni itthon túlélőtábor.

2022. ápr. 28. 07:55
 17/26 anonim ***** válasza:
50%
Szorakoztato, mokas erzes.
2022. ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
64%

"Itt mindig is a kapcsolatokon múlt minden"

Hol "itt"? Egy kis zsákfaluban lehet. De én marhára nem ezt tapasztalom, ahol élek (vidéki megyeszékhely). Igenis megvan a lehetőség a jólétre, csak van, aki tud élni vele és van, aki nem. Ha a jelenlegi helyeden nem tudsz boldogulni, akkor el kell költözni.

Az egyetmet 4.6-os kreditátlaggal teljesítettem, 3-as volt a legrosszabb jegyem, 15-en indultunk a szakon, KETTEN diplomáztunk időben. Nem a kapcsolatok miatt sikerült, alig ismertem valakit az egyetemen. Azért sikerült, mert tanultam és nem a linkség vezetett, meg nem mástól vártam a megoldást, hanem magam szenvedtem végig.

Jó munkahelyem van, itthonról dolgozok és olyan munkát, amit szeretek. Ezt a munkát sem a kapcsolataim miatt szereztem. Már csak azért sem, mert a cég az ország túlfelén van, tőlem 300 km-re és konkrétan SENKIT nem ismerek onnan.


Szóval NEM a kapcsolatokon múlik! Kétségtelen, hogy segíthet az ember karrierjén a hátszél, de ha valakinek van gógyija és kitartása, szorgalma, akkor protekció nélkül is lehet boldogulni. Ez a "kapcsolatok számítanak" azok mondása, akik önerőből nem képesek előre jutni, mert hiányzik a szorgalmuk vagy az eszük.


"Ha em azért, mert a nyomorgó ember mást sem lát, mint ezt, hogy a csókosoknak dől a támogatás meg az ingyenpénz"

Mármint a CSOK-osokra gondolsz, ugye? Mert nekik tényleg megy az ingyenpénz. Én is utálom, hogy a gyerekgyárosoknak talicskával osztják a pénzt én meg, hogy nincs gyerekem csak adót fizetni vagyok jó. De ettől még nem ők felelősek az én sorsomért!


"Az Uniós megrendelésekről már ne is beszéljünk. Ha te vagy a cég vezetője, akkor király, de mindenki másnak szar."

És akkor miért nem TE alapítasz egy céget?! Ja, mert a céget irányítani is tudni kell!


Pont az EU az, ami rengeteg lehetőséget megnyitott. Nekem pl most rövid távú célom, hogy itthonról dolgozzak nyugat-Európai cégnek, Euróért. Mivel heti szinten kapok megkereséseket, valószínűleg pár hónap kérdése. Igen, itthonról, a kényelmes székemből havi 7-8 ezer Eurós ajánlatokat kapok. És nem, nem a kapcsolatok miatt, hanem a tudásom miatt.


"akik nyilván saj@t maguk tehetnek csak a szegénységükről, mert tanulatlanok, lusták és nem kitartóak,"

Az ember anyagi boldogulása 80%-ban rajta múlik és 20% az egyéb tényező. Egy mélyszegénységből kitörni persze iszonyatosan nehéz, de nem lehetetlen. Te valószínűleg nem élsz mélyszegénységben, mert akkor nem tudnál ide írni. Tehát egy szegény, de nem kilátástalan anyagi helyzeted lehet. Amíg viszont másokat okolsz és kritizálsz ezért, addig nem is fogsz semerre sem jutni.


"Csak nem hallunk ilyenekről mostanság"

Olvasgass kicsit a neten. Számtalan olyan eset volt, hogy valaki a nagy nyereményt rövid idő alatt felélte, mert nem befektette, hanem luxuscikkeket és használati dolgokat vett belőle.


"Sok szegény (mint én) azért van még mindig életben, mert speciel tudok a (kevés) pénzzel bánni."

Ha tudnál a pénzzel bánni, akkor tudnál előre is jutni. Nem attól maradsz szegény, mert keveset keresel, hanem mert nem teszel félre és nem keresed a módját, hogy több pénzt keress. Én amikor keveset kerestem, nekiálltam külön melót vállalni. Megfogtam a pénzt és félre tettem, így jutottam előre.

2022. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
100%
A kérdező nézeteit,meglátásait osztom.A válaszolókról meg a süt a lebutított és hiú magyar mentalitás.
febr. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

#19 Milyen hiú mentalitásra gondolsz? A kérdező csak álmodozik és azt hiszi, hogy mások miatt nem boldogul, közben pedig a saját boldogulása érdekében elsősorban önmaga tud a legtöbbet tenni.

A kapcsolati tőke akkor kezd fontos lenni, amikor az embernek vállalkozása és befektethető pénze van, mert kapcsolatokon keresztül lehet jó üzleteket kiépíteni.

De az olyan embereket megvetem, akik folyton mások hátán akarnak felmászni, maguk pedig nem akarnak tenni az előrejutás érdekében. A kérdező pedig ilyennek tűnik, mert szerinte csak a kapcsolatok számítanak.


#18 voltam és azóta a terveimnek megfelelően külföldi cégnek dolgozok, Euróért.

febr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!