Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen érzés gazdagnak lenni?

Milyen érzés gazdagnak lenni?

Figyelt kérdés

Meséljetek gazdagok, milyen érzés jó fizetést kapni/sikeres vállalkozást vinni, mikor érzitek azt, hogy milyen jó, hogy mennyi pénzetek van stb.


Világéletemben nyomorogtam és el se tudom sajnos képzelni, hogy milyen lehet. Sokszor álmodozom róla, hogy megnyerem a lottót.



2022. ápr. 21. 23:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
Mit értesz gazdag alatt pontosan?
2022. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
Ha álmodozás helyett képzenéd magad, neked sem kéne nyomorognod.
2022. ápr. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
32%

Egy idő után már unalmas. Felkelek amikor sikerül, megnézem az üzeneteket, linkedin, újabb megkeresések, ha aznap van olyan, ami legalább másfélszeres fizetést jelent, akkor váltok. A részvényekre is ránézek néhanapján. Délután pötyögök 2 órát a jakuzziból, vagy feljövök a gyakorira olvasgatni. Most épp új garázst is keresek, mert a jelenlegiben már nem fér el a sportkocsi gyűjteményem.

24 /F, senior programpápa

2022. ápr. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

A főnyeremény megütésében sokkal több tanulság rejlik, mint bőség, ha eddig semmi dolgod nem volt bőséggel. Paradox módon csak akkor tud fokozódni a meglevő bőséged, ha behatóan foglalkozol más emberek igényeivel, vágyaival, preferenciáival, és azon dolgozol, hogy olajozott rendszereket építs ezek kielégítésére. Ami önmagában is akkora falat, hogy elsőre-másodikra nem is nagyon szokott sikerülni senkinek.


Persze csak ha vállalható életszínvonal a cél úgy, hogy fokozatosan visszakapd az idődet, hogy már csak közvetlenül az egészségeden és a családodon legyen "kötelező" "dolgoznod", és napi 8 órában annak élhess, amit ingyen is csinálsz, mert az vagy te, akkor nyilván egy lépcsőt kell észlelj magad előtt, ami nem rövid, de valószínűleg szépen fel lehet sétálni rajta, viszont te még most tanulsz lépcsőzni. Nem, nincsenek korlátok. :D


Vállalható életszínvonal alatt persze nem azt értem, hogy nem hal éhen senki, hanem hogy tényleg egészségesen lehet élni, praktikus kényelemben ténykedni, jó adag szabadidővel úgy, hogy nem kell számolgatni a pénzt, nem nagyon áll semmi jelentős a gondos fejlődés útjában, és (ezt valamiért ritkán említik) teljesen kiraksz minden toxikus embert a mindennapjaidból, aztán simán csak nem reagálsz rájuk abban a pár értelmetlen percben, amikor valamennyire figyelembe veszed, amiket összehordanak...


Ha valóban független akarsz lenni, akkor már most el kell beszélgetned a függéseiddel. Ha mákod van, nem sok van, és nem túl kemény diók. Ha nincs szerencséd, akkor csak hiszed, hogy kevés van és egyszerűek. Tényleg függetlenítened kell magad, tényleg fontos, hogy még a belső késztetésektől is. Még az élethivatásod se lehet függés jellegű, ha valóban a boldogságot keresed. Mindemellett nem árt nem elfelejteni, hogy azért bármikor beüthet a szar, nincs igazi függetlenség, elég egyetlen túltápolt idióta, akinek épp az útjába kerültél, és van mivel szórakozni megint, már ha marad belőled valami. Általában persze nem történik ilyen, de jobb mindig kb ebben a fényszögben értékelni a felhőtlen jelent.

2022. ápr. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
A nyomorgás és a gazdagság között azért van egy pár szint. Szerintem kényelmesen élünk, bőven nem nyomorgunk, havi 300e körül félre is tudunk tenni. Ellenben sajnos ugyanúgy heti 5*8,5 órát dolgozni kell járnom.
2022. ápr. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%
Azt javaslom, hogy az álmodozast önmagában fejezd be. Kezdj el tervet készíteni hozzá! Mi a cél, mit kell érte tenni, mennyi idő alatt stb. Rengeteg tehetős ember kiírta már, hogy hogyan kell csinálni, sok út létezik. Miért nem inkább őket tanulmányozod? Vagy csak szórni akarod a pénzt? Gazdag ember először vagyont gyűjt, utána szórja a pénzt.
2022. ápr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

Aki gazdag, az nem jó fizetésből él, hanem befektetésekből és/vagy vállalkozásból.

Hiába nyernéd meg a lottót, garantálom, hogy 1-2 év alatt eltapsolnád az egészet és ugyanott lennél, ahol most.


Az álmodozás helyett valóban tanulnod kellene inkább és tervet készíteni, akkor tudsz előre jutni.

2022. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Aki azt hiszi, hogy a gazdagságok a tanulás és a """kemény munka""" okozza, az súlyos tévedésben van. A kettő nem egyenesen arányos. Tanuljál, képezd magad, micsoda barom lózungok. Én tanultam és képeztem magam és átlag alatti életszínvonalon élek.

Ne tegyünk már úgy, mintha ebben az országban nem a kapcsolatok számítanának. Az örökösödést, mint gazdagodási formát már meg sem említem. Az is tudható, ahogy itt valaki okosan írta az előbb, hogy a gazdagok nem szórják a pénzt. Kivéve magukra és a gyerekeikre persze, ezért a vagyon öröklődik. Az örökösök is keményen dolgoztak és tanultak, hogy extrém jólétben élhessenek, ugye? /szarkazmus


Én csak annyit kérdeztem, hogy írjátok le milyen gazdagnak lenni, ehhez képest mindenki kioktatott, hogy én mit csináljak meg mit ne. :D A szövegértés nem jár a pénzzel.

2022. ápr. 23. 06:44
 9/26 anonim ***** válasza:

Pénzügyileg képezted magad?

Te meg lenyomtad a szokásos rinyát, hogy te miért N vagy felelős a saját helyzetedért.

A kérdésre válaszolva jó érzés a stabilitás, anyagi nyugalom, de ez nem az élet teljes területe. Az örököseinek pedig kötelessége lesz a vagyont gyarapítani és továbbadni. Nekik is meg lesz a maguk dolga. Dobbantani az országból például.

2022. ápr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Amit te "szokásos rinyának" titulálasz az a szomorú valóság, amit a szociológusok úgy neveznek, hogy a társadalmi mobilitás lehetőségének a hiánya. Vagyis, hogy szimplán tanulással és szorgalommal nem lehet érvényesülni. A gazdagéknak miért is kéne annyira innen dobbantani? Olyan rossz dolguk van itt? A rendszer kiszolgálja őket.
2022. ápr. 23. 07:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!