Ha a fő szempont a pénz, melyiket válasszam? Villamosmérnök, gépészmérnök vagy mérnök informatikus?
Mindhárom érdekel és szívesen csinálnám. Sok pénzt akarok vele keresni. Melyik legyen?
BME-re akarok jelentkezni.
Röviden és tömören, nem érdemes ma villamosmérnöknek tanulni.
Én is csak az egészségügyi problémáim miatt választottam a mérnöki pályát. Szívem szerint vállalkoznék. Bőven megvan a tudásom ahhoz, hogy villanyt szereljek, csak az a fránya egészség...
39:
De ki mondta, hogy egyedül időve ha aktív vagy a szakterületeden, kiépíted a szakmai kapcsolati hálódat, találsz olyanokat, akikkel elindíthatod a vállalkozásodat. És nem nektek kell a teljes terméket, szolgáltatást eladnotok, elég ha van egy terület, amit kénytelenek a cégek kiszervezni nektek, mert nektek van meg hozzá a tudásotok.
Nyilvan nehezebb, mint szerelni. De szakmailag is kielégítőbb lehet.
Persze, ebben maximalisan egyetertunk. Kiemelten az utolso mondatoddal.
Az egesz mondandom lenyege az volt, hogy ha valaki penzt akar keresni, hagyja a mernoki vonalat. A kerdesben is a penz volt a fo szempont. Nevetsegesek a mernoki fizetesek. Az, hogy a mernok jol jovedelmezo szakma mar reg idejet mult. Olyannyira, hogy edesapam aki a 90-es evekben volt aktiv villamosmernok, mar akkor azt mondta, hogy ne menj mernoknek, olyan szakteruleten tanulj amivel penzt keresel. Nem hallgattam ra, most igy 30 fele osztom szavait.
"Az, hogy a mernok jol jovedelmezo szakma mar reg idejet mult. Olyannyira, hogy edesapam aki a 90-es evekben volt aktiv villamosmernok, mar akkor azt mondta"
Valami rohadtul tudatlanok vagytok. Csak kapkodom a fejemet a megállapításokon. A 90-esekben pont hogy elemelkedett a mérnökök bére a melósokétól, azelőtt egyforma volt, a mérnök meg még sok szempontból hátrányosabb helyzetben is volt. Ma is van különbség a mérnök javára. A vállalkozók, az egy egészen más kérdés. Nyilván ti összehasonlítjátok a gőzmozdonyt is a jeges teával. Melyik jobb 11-es rúgásban szerintetek? :D
44:
Na de az SSC-kben sem csak aktatologató lennél, mint a gazdász, illetve bölcsész végzettségűek, hanem van egy rakás műszaki es matematikai ismeretet igénylő munka, amit szintén végezhetnek villamosmérnökök is, és alkalmazotti viszonylatban sokat keresnek. Emellett rengeteg IT-s is villamosmérnök végzettségű. Pl. volt főnököm VP-ként vezető Java fejlesztő volt egy befektetési banknál, volt céges autója, nem tudom pontosan mennyit keresett, de becslésre olyan 1 millió nettó lehetett 2016 körül. Értem, hogy vállalkozóként többet lehet keresni, de neki nem kellett pl. ügyfeleket gyűjtenie.
45:
Szüleim és apósom, anyósom is mérnök volt, illetve apósom szülei és testvére is mindketten, a 90-es években még ők sem nyugdíjasok. Elvileg a melósokhoz képest növekedtek a béreik (inkabb a melósoké esett reálértéken), viszont rengeteg mérnököt építettek le, így apósom például idővel munkanélküli lett. Akkoriban a közgazdászok voltak felfutóban. Az én szüleim időben átképezték magukat, sikeres karriert futottak be gazdasági területen, feleségem szülei maradtak mérnökök, és csak szívtak, mérnök szülőkkel voltak szegény család. Ma már vannak jobb lehetőségek, de nem nyugdíj közelében lévőknek olyan területeken, amelyek most sem népszerűek annyira, illetve fokozatosan újra pártállami kézbe kerülnek.
#47, a 90-es évek kivételes volt, mert az Antall-kormány tökön lőtte a magyar ipart, és így szakemberek milliárdjai ömlöttek az utcára. Antallék azt hitték, meg tudják az így keletkező munkanélküliséges segélyezni, ez is egy hiú ábránd volt, de fogalmazhatnánk úgy is, hogy minden kormány minden tagja ostoba.
És valóban, 89 előtt volt az Express nevű hirdetési újság, amiben sok oldalas álláshirdetési rovat volt, ez a 90-es évek elején lecsökkent nap 3 darab (!) hirdetésre. Ahogy akkoriban mondtam fiataloknak, ezekre alapozva, hogy három kategóriában vannak álláshirdetések, jogász, közgazdász és örömlány.
Én hálistennek közművállalatnál dolgoztam, ott az állandó létszámcsökkentést "humánusan" úgy oldották meg, hogy nemigen vettek fel új mérnököket a nyugdíjba menők helyett. Ebből ezelőtt 6-8 évvel lett probléma, mikor azt lehetett megfogalmazni, hogy "mindenki elmegy most nyugdíjba". Mondjuk én már ezt megjósoltam nekik 2003 körül, de a vállalati vezetők is mind ostobák.
Végül is természetes módon oldódott a feszültség, elérték a nyugdíjkorhatárt, meghaltak rákban, kényszervállalkozott némelyik, satöbbi.
Szóval remélhetőleg ilyen sokkterápia nem lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!