Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben a helyzetben szerintetek...

Ebben a helyzetben szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem egy új munkahelyen, ahol mint kiderült nem egészen úgy mennek a dolgok mint ahogy az állásinterjún mondták. Ott azt mondták, hogy van lehetőség eseti HO-ra, nos a valóságban nincs, valamit azt is mondták, hogy a munkaidő rugalmas, de valójában kötött. A két lehetőség közül, ezek miatt választottam ezt a céget még akkor is ha kevesebb fizut ajánlottak. Jogosan érzem magam becsapva? Ti keresnétek másik helyet? Mi tennétek ebben a helyzetben? A főnökkel kár beszélni, nem enged semmiből.

2022. márc. 1. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A munkaszerződésedben benne voltak ezek a megállapodások? Ha igen, akkor miért nem tartják be? Ha nem, akkor miért írtad alá?
2022. márc. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
MVM?
2022. márc. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A napokban volt egy telefonos interjúm, ott is pedzegették ezt a rugalmas munkaidőt. Mondtam, hogy annyit melózom, amennyi a szerződésben benne van, ha eseti túlóra lenne, azt meg fizessék ki. Hát, nem lesz 2. randi én úgy érzem.

Komolyra fordítva, csak akkor rugalmas a munkaidő, amikor a cégnek az érdeke, rendszerint senkit nem érdekel, ha neked van dolgod.

2022. márc. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A munkaszerződésben annyi van, hogy heti 40 óra. De a hr-es is meg a mostani felettesem is azt mondta akkor, hogy munkaidő keret van és akkor jövök megyek amikor akarok. Csak aztán szembesültem ezzel, hogy valójában nem így van.
2022. márc. 1. 11:04
 5/9 anonim ***** válasza:

"és akkor jövök megyek amikor akarok."


Az ilyesmit soha ne vedd komolyan. Volt nekem is ilyen munkahelyem, aztán kiderült, hogy azért törzsidő az van. :D

2022. márc. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Na itt rontottad el. Ami nincs benne a szerződésben, az nem létezik, a szó elszáll. Tanulópénz.
2022. márc. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy van törzsidő, mondták is. Dolgoztam, már olyan helyen ahol valóban rugalmas volt a munkaidő, pedig a szerződésben szintén csak a heti 40 óra volt, de dolgoztam kötött munkaidős helyen is. Ezért is bíztam abban, hogy itt is rugalmas lesz...Nem tudom ezek után mitévő legyek.

Egyébként nem MVM

2022. márc. 1. 11:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbaidős vagy, nem?

azért csak megpróbálnék valaki illetékessel erről beszélni, ha pedig nem változik semmi, akkor viszontlátásra. Már ha van lehetőség máshol dolgozni...

2022. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Szó elszáll, írás megmarad. Ha nincs a szerződésben lefektetve, a kutyát nem érdekli, miket íhértek neked az állásinterjún. Ilyen világban élünk.
2022. márc. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!