Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lenne a legjobb megoldás...

Mi lenne a legjobb megoldás ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Fullstack fejlesztő vagyok. Eddig is sejtettem, hogy kicsit alul vagyok fizetve, de véletlenül megláttam egy kolléga bérlapját és a fizetése 7 jegyű, ami az enyémtől több, mint 50%-kal magasabb. Mivel ugyanabban a csapatban dolgozunk és ugyanolyan szinten, elég megalázónak érzek egy ekkora különbséget, pláne, hogy az életkorunk és a tapasztalatunk is szinte egyforma.

Nem multiról van szó, tehát nincsenek fix bérsávok. A helyet amúgy szeretem, a kollégák és a csapat remek, a cég korrekt minden (más) téren, a munka mennyisége is rendben van.


Mit tennétek a helyemben?



#fizetés #fejlesztő #full stack #alulffizetettség
2022. febr. 21. 20:36
A kérdező szavazást indított:
Keresnék másik helyet, váltanék
10-20% emelést kérnék
Nagyobb emelést kérnék
Egyéb (leírom kommentben)
18 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Még ha meg is adnák neked az emelést, tovább dolgoznál nekik úgy, hogy tudod, hogy átbasztak eddig? Ezek még akkor is jól megélnének a munkádból, ha emelnének. A legnagyobb kárt úgy tudod nekik okozni, ha váltasz.
2022. febr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagy tisztaban a piaci helyzettel, vagy miert vallaltad el ennyi fizuert az allast?
2022. febr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
O jobban harcol a bereert ezert tobbet erdemel
2022. febr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

6 évig multinál voltam. Ott nem volt emelés az utolsó 2 évben (covid) és sok volt már a stressz és a basztatás. Nem volt elég támpontom, de bőven többet kértem, mint amit a multi adott.

Ott rontottam el, hogy a multi lehúzott és emiatt nem voltam tisztában a saját értékemmel.

A nyugis meló és a rugalmasság miatt el tudnám fogadni az alacsonyabb fizut, de nem úgy, hogy a kolléga másfélszer annyit visz haza...

2022. febr. 21. 21:24
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Segitek akkor. Felmesz linkedinre, beirod hogy hays, ra mesz az alkalmazottakra, keresel egy budapesti recruitert es bejelolod. Amikor visszajelol irsz neki h szeretnel munkahelyet valtani es szeretnel beszelni vele a berezesrol. Kontorfalazas nelkul elmondja majd hogy a te tapasztalatoddal kb mik a realis berek
2022. febr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
én nagyon háklis vagyok a fizetésre, és kimondottan demotiválna egy ilyen helyzet - keresnék egy olyan céget, ahol rendesen megfizetik a tudásomat
2022. febr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

#5 ezzel az a probléma, hogy a Hays recruiter max. azt fogja elmondani neki, hogy rajtuk keresztül mik a reális bérek (gyakorlatilag amit publikálnak is a bérstatisztikájukban), annak meg ugye nem sok köze van a jól fizető cégek bérsávjaihoz.

De kiindulásnak végülis jobb, mint a semmi.

2022. febr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Ugy otthagynam oket mint a fene.. aztan felmondasnal ha mondanak hogy tudnak kompenzalni a beremet hogy ne menjek el, meg jol pofan is rohognek oket
2022. febr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha szereted a helyet, én beközölném a kolléga bérét, hogy ennyit kérek. Ha nem, akkor váltanék.
2022. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem az a tervem, hogy felhozom azokat, amiben fejlődtem (pl. kaptam új feladatkört is) és erre és a piaci viszonyokra hivatkozom. Csak azt nem tudom, hogy mekkora összeget kérjek, azért túl pofátlan sem akarok lenni. Mert mint mondtam, a helyet szeretem, a kollégák jók, a munka tetszik és nem szakadok meg, tehát nem feltétlen akarok váltani. A pénz nem a legfontosabb szempont, de azért kétség kívül számít.
2022. febr. 22. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!