Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet ilyen helyzetben a...

Mi lehet ilyen helyzetben a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hónapja felmondtam a jelenlegi munkahelyemen (multi), ahol épp a két hónapos felmondási időmet töltöm. Tudni kell a mostani állásomról, hogy elvárás a túlóra (fix összeget kapok, mint pótlék hónap végén), enélkül nem is tarthatóak a szoros határidők. Pont emiatt is mondtam fel, már nem tudom csinálni ezeket a 60+ munkaórás heteket, azonban ezt felmondási időben is elvárják, pedig igyekezetem nekik jelezni, hogy ne számítsanak többre tőlem mint napi 10 óra munka. Folyamatosak a napi konfliktusok emiatt, számon kérnek, mint egy kisgyereket, hogy mivel haladtam a mai napon ez miért nincs kész stb.. Az a baj, hogy nem tudom teljesen ezt elengedni, és eléggé stresszes vagyok miatta.


Két lehetőség között vacilálok: Elmennék táppénzre két hétre, utána már kb. csak 1 hetet kellene dolgoznom, a megmaradt szabijaimat remélhetőleg kivehetném (remélem). A másik, hogy nagy reményekkel megkérném a munkáltatóm, hogy engedje el maradék felmondási időt.


Illetve van még az az opció, hogy maradok és megy minden ugyanúgy mint eddig, veszekedésekkel, személyeskedésekkel (az ő részükről), a végén pedig nagy haragban elválással. :D



2020. nov. 20. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

Aki csak lébecolni akar annak nem való a multi. Ott dolgozni és teljesíteni kell. Szerintem neked a közszférában kellene elhelyezkedni valami aktatologató állásban. Persze a fizetés se lesz annyi de legalább dolgozni nem kell.


Egyébként meg felvázoltad saját magadnak a lehetőségeket.. mi döntsünk helyetted?


Táppénzre menni okvetlenül gusztustalan.


Embereld meg magad és mond meg nekik, hogy ezért mondtál fel, mert neked derogál a munka és nem vagy hajlandó ennyit dolgozni szóval vagy most azonnal engedjenek el vagy hagyjanak dolgozni keveset. Ez a legegyszerűbb.

2020. nov. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Úristen 1-es, te nagyon frusztrált vagy. :D


Annyiban értek egyet, hogy ezt neked kell eldöntened kérdező. Én nem támogatom a táppénz csalókat, így kibírnám ezt a pár hetet, ha már eddig kibírtam. Valószínű nem dolgoznék olyan munkatempóban, mint addig. Csinálgatnám a dolgom, aztán majd egyszer letelik.

2020. nov. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

tanács: nem könnyű de : csináld végig DE CSAK azt ami a szerződésben van.

Tehát napi hány óra van a szerzödésben? 8? akkor annyit maradj !

A táppénzt csak azért az 1okból nem mert: ha a jövőben kérnek referenciát akkor valszeg ezt elmondana .

Vagy gondolj arra h most a végén ugy dolgozz h jó referenciát adjanak majd rólad.

Mert lehet h nem szépen viselkednek és nem mutatják , de ha elmész biztos jobban fogják látni h mennyi mindent megtettél és hiányozni fogsz nekik lehet.

2020. nov. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nincs óraszám meghatározva, a munkáltató határozza meg. Az baj, hogy nem lehet csak úgy dolgozgatni, mint mondtam 10 napi óra munka sem elég ehhez a munkakörhöz.


A táppénzhez annyit: ennél cégnél ezért szoktak elmenni egy hét táppénzre, hogy utolérjék magukat (igen, akkor a lemaradásukat pótolják, dolgoznak).


Elsőnek: gondolom te is reggel 7-kor kelsz, és este 9-re érsz haza egész évben, emellett sportolsz, barátaid vannak, egészséges vagy. Örülök, hogy ha neked ez így működik, de ha választhatok, hadd ne legyek rabszolga. :)

2020. nov. 21. 11:35
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez is kamuszagú. Elmegy táppénzre, hogy behozza a lemaradást a munkában? Azt hogyan?
2020. nov. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy nincs munkaidő keret.

Hatalmas birkának kell lenni, hogy valaki ezt hosszútávon csinálja.

2020. nov. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ötös: pedig ez sajnos létezik. Ameddig táppénzen vagy nem kapsz új ügyfelet, így csak azzal foglalkozhatsz, amit az elmúlt hetekben nem tudtál befejezni.


Utolsó: pedig így van, addig kell dolgozni, ameddig mindent be nem fejeztél , ez pedig sokszor éjfél. De hát látod, az első szerint, aki azt nem bírja az egy lusta disznó. :)

2020. nov. 21. 18:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Oké, de mennyit fizetnek azért, hogy ezt csináld?

Mert én úgy vagyok vele, hogy van egy munkaidőm. Ami abba belefér, azt tisztességesen megcsinálom, ami nem, azt nem. Olykor belefér 1-1 óra plusz, nem zavar. Ha elúszok és állandó túlórával tudom csak megcsinálni a munkámat, akkor valami nem oké. Vagy a munkát nem osztják jól, vagy kevesen vagyunk, vagy engem néznek madárnak...

2020. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Annyira nem sokat, hogy megérje maradni, ezért is mondtam fel. :D Egyébként kb. 450-500 bruttóról beszélünk.
2020. nov. 21. 20:13
 10/12 anonim ***** válasza:
de tudod az a baj h most nem könnyu munkát kapni. Mindeggy nem tanácsolok ugyis lepontoztok mint a 3as válaszom
2020. nov. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!