Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetek, ha a főnököm...

Mit tehetek, ha a főnököm elvárja, hogy túlórázzak?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vagyok itt, eddig tűrtem, de most már kicsit sok. Ebédszünet nincs, 9-kor kezdünk, és fél 8ig vagyunk bent, amikor túlóra van.

2022. febr. 16. 19:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondj fel és közben keress munkát. Aztán mikor összejön (lényegtelen mikor, lehet 2 hét, lehet 2 hónap, lehet 1 év), fogod, felmondasz és viszont látásra.

Nem kell tudnia a főnöknek róla, hogy te munkát keresel és ki tudja, még az is lehet, hogy gyorsabban találsz.

2022. febr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: ezek szerint kevesebben vagytok a kelleténél az adott munka elvégzésére...? Vagy milyen feladatok azok, amiket nem lehet áttenni a következő nap délelőttjére?
2022. febr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg neked, mégis ott vagy még mindig? Ne legyél hülye!

Pont azért, mert még pályakezdő vagy: kezdd el értékelni saját magadat már most, hogy ne abba szokj bele, hogy rabszolga vagy, akivel bármit megtehetnek!

2022. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Nézel új helyet, addig tűrsz. Mikor az új hely megvan, dobbantasz.
2022. febr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Az én elvem az, hogy fél évente állásinterjúra megyek, akkor is, ha tetszik a hely, ahol épp dolgozom.

Egyrészt azért, mert lehet, hogy van mégjobb, másrészt meg azért, mert ha a főnök egy hónap múlva bunkózik, akkor hadd érezzem azt, hogy nem olyan idegen az álláskeresés világa.

Sokan azért ragadnak be egy-egy helyre, mert nem friss az önéletrajzuk, vagy félelmetes nekik az interjúzás.

Ha van egy fix meló, az egész olyan, mint nézegetni a kirakatot.

Hátha meglátsz valamit, ami megtetszik.


Ha pedig nincs semmi, ami a végzettséged szerint neked való, vagy a kiírás szerint rosszabb lenne, (pl. túl messze van) fél évente akkor is menj el egy interjúra, ha tudod, hogyha nem mész oda dolgozni.

Kell a rutin,és ha rendszeresen jársz, lesz egy magabiztosságod interjúban is.

Ha pedig van valami kivételesen jó meló, akkor jelentkezz egyidejűleg egy gagyi helyre is. Pont azért, hogy gyakorold kicsit a helyzetet.


Én ilyenkor mindig azt mondtam a főnöknek, hogy fogorvoshoz megyek. Sok gyökérkezelt fogam van, elhitte.

2022. márc. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
88%

"mert nem friss az önéletrajzuk"

Hát azért egy önéletrajzot átírni nem olyan nagy kaland.

2022. márc. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
55%
Neked legalább kifizetik, én ingyen túlórázom..:(
2022. márc. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Mondj fel
2022. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

De más opcióm nincs sajnos

Esetleg más megoldás erre?

Megtagadom a túlórát? Vagy szó nélkül hazamegyek amikor letelik a munkaidőm?

2022. márc. 28. 16:19
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

"De más opcióm nincs sajnos"

Másfél hónapja írtad ki a kérdést. Azóta már akár a kezedben lehetne egy új munkaajánlat!

2022. márc. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!