Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetett szabadság, fizetetlen...

Fizetett szabadság, fizetetlen szabadság, beteg szabadság, tàppénz. Mik a különbségek köztük?

Figyelt kérdés

Melyiket mikor és ki igényelheti? Illetve mikor adhatja ki a munka adó?

Példa: ha egy alkalmazott nem érzi jól magàt és a főnök hazaengedi, de még aznap jelzi az alkalmazott, hogy másnap már tud menni, akkor olyankor mi jár az alkalmazottnak? Az a szabadság amit ő magának kivett arra az egy napra?



2022. febr. 14. 23:30
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
91%
18, ha Barabás Miki leírta, hogy fertőző betegség 100% tp, megeszem a kalapom. A napi összeg meg már tavaly is 11e felett volt.
2022. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
95%
21, a napi max összeg idén 13333, tavaly 11160 volt. Bocsika. Ami ugye nem 10. Teljesen hülye vagy a témához, elküldöm Mikinek, hadd röhögjön.
2022. febr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
33%

#6


"Azok a napok úgy vannak elkönyvelve fizetésnél, mintha dolgoznál, egy forinttal nem kapsz kevesebbet. "


Ez nagyon nem igaz!

Pótlékok sem járnak rá pl. !

Alapbért kapsz csak, plusz amit írtam a maximalizált összegről.


Ezt úgy értelmezd, hogy mondjuk neked 12 órás a műszakod, na arra nem kapsz csak 8 órásra járó bért táppénzbe mindenféle pótlékok nélkül!


Én nemrég voltam táppénzen napi 9 ezer körülire jön ki a nettó bérem! A táppénzbe napi 4 ezerrel számolák el a napokat! Kaptam a több mint két hétre kb 60 ezer forintot.

2022. febr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

"ha Barabás Miki leírta, hogy fertőző betegség 100% tp, megeszem a kalapom."



A Covid micsoda?


JÓÉTVÁGYAT!

2022. febr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
96%

24, ne beszélj már baromságot, covid esetén sem jár 100% tp, ilyen nem yrt le. Akkor jár, ha üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatt vagy keresőképtelen. Tudod, sugárfertőzött leszel az erőműben, mondjuk.

Igen, a covid is lehet foglalkozási megbetegedés, ha igazoltan a munkahelyeden szeded össze.

De ettől még nem igaz, hogy fertőző=100%.


És nem alapbér a szabadság, hanem távolléti díj, olvass utána a növekménynek, ha már van taxonos könyved.

Szabadság a bosztás szerinti munkaidőre jár, ha 12 órát dolgzna,akkor 12 órára. ezért is tartjuk nyilván kereteseknél órában.


Alázod még magad kicsit?

2022. febr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként meg ott a "táppénzkalkulátor" a neten, ha már nekem nem hiszitek el :D


Én nem vitatkozok tovább senkivel, de tényleg én sem tudom mit szívhattatok, ahogy már írta itt valaki...

2022. febr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
15%

#25


És hogy jön ez a kérdező kérdéséhez?

2022. febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
18%

"A fizetett szabadságnál a béred teljes egészét megkapod, nemtom honnan szedi ezt az ökörséget, hogy nem a teljes"



Ahha persze, a mozgóbérrel meg a jutalékokkal együtt?


Eriggymá innen el!

2022. febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
23%

Fizetetlen szabadságra akkor küldenek, ha mondjuk nem tud foglalkoztatni,

Szóval iylenkor az van, hogy otthonmaradsz szépen, és elvileg állásiőt kell fizetniük amíg nincs újra munka plusz bejelentve maradsz és a tb-d / nyugdíjjad is rendezve van, viszont munkabért nem kapsz, csak valami jelentéktelen összeget az állásidőre (azt hiszem napi 2 ezer forint, de nem biztos) .


nyihahaha.

Nem küldheti fiznélkülire, ha nem tudja foglalkoztatni. Fiznélkülin szünetel a biztosítás, és nem kap semmi pénzt. Ha nem tudja foglalkoztatni, állásidő, amire alapbér jár.


Kezd engem is szórakoztatni a butaságod. Összevissza beszélsz. fekvőbeteg meg járóbeteg? Nem. Kórház, nem kórház. Fekvőbeteg otthon is lehetsz... Kh Kh 50, otthon lehet 50 vagy 60 is.

2022. febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
34%
27, te hülye, te magam írtad le, csak szólok, hogy nettó baromság. Te miért írtad le, hogy jön a kérdező kérdéséhez?
2022. febr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!