Miért van ekkora szakadék különböző emberek fizetése között? Hol itt az igazság?
2 diplomát szereztem, mindkettőt közgazdasági területen. 33 vagyok, nő, ez a harmadik munkahelyem, és eddig egyik cégnél se kerestem többet 220.000 Ft-nál. Most volt egy kis emelés, így megvan a 230.000. Kidolgozom a belem, hulla fáradtan érek haza általában. Pénzügyi ügyintéző vagyok amúgy papíron, de minden sz@rt csinálnom kell azon kívül is. Lakótársam 35 éves, férfi, szoftverfejlesztőként dolgozik otthonról, talán egyszer kellett bemennie személyesen a szerződést aláírni, azóta sem. Sokszor ír nap közben nekem, hogy beszélgessünk, mert annyira unatkozik. Jó, neki is vannak keményebb napok, de otthon van, Youtube-ozik meg olvasgat munkaidőben, lényegében azt csinál, amit akar, péntekenként kell lejelenteni neki, hogy mit csinált a héten. Fél éves tanfolyamon szerezte amúgy a képesítését, azon kívül csak érettségije van. Megkeres 650.000 Ft-ot havonta.
Ez csak egy példa, de sok ilyen van.
Lehet hogy költői kérdés, de miért van ez így? Minek tanul az ember 5 évet, havi 200 rongyért?
"Tőkekezelés, befeketetés, az ezt támogató végtelen (de szükséges backoffice), beszerzés, supply chain smafu?"
Nem tudhatod, a kérdező nem-e csak szimpla kimutatásokat készít vagy az ügyfélkapcsolatokat intézi. Ő maga írta, hogy "minden sz.rt intéznie kell azon kívül is". Lassan már mindenre van számítógépes program, maximum ellenőrizni kell és jóváhagyni, amit megcsináltak. A másik, hogy annyi közgazdász és gazdasági FOSZK-os meg OkJ-s, mint égen a csillag. Már most nem jut mindenkinek elég munka, olyan sokan végeznek. Hülye lenne a cég többet fizetni nekik, ha bármikor találhatnak a helyükre 8 másikat. Amiket említettél nyilván jobbfajta állások, nem mindenkinek jut pont olyan. A túlbonyolított adminisztrációt bárkire szívesen rásózzák. A legjobb állások eleve csókos alapon mennek, amiket így neten meghirdetnek azok a 'kényelmetlenebb' pozíciók sajnos sokszor (a csókos alapon csak azokra igaz, akik ilyen népszerűbb szakot végeztek el, mivel olyan sokan vannak, hogy lehet válogatni a jelentkezőkből gond nélkül). Informatikus még mindig nincs annyi, mint közgazdász szerintem.
32)
Persze, teljesen igazad van, el se merem képzelni hogy egy nettó 230.000-as melónak mekkora hozzáadott értéke lehet.
Arra gondoltam, hogy amikor azt írtad(?) hogy: "A közgáz elvégre legalább 50%-ban adminisztráció, fejtés, statisztikák, ami ugye nem termel semmilyen értéket - ezzel ellentétben az emberek a termelésben igen, ahogy informatikusok is csinálnak új programokat és folyamatokat, egy fodrász hajat csinál, egy körmös manikűrt stb. "
Ez számomra azt jelenti, hogy a közgazdászok kollektíve nem állítanak elő értéket, és ez sem igaz.
A Foszkos meg oks-s szerencsétlenekre meg ugyan olyan rámondani azt hogy közgazdász, mint egy okj-s műszerészre, hogy mérnök.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!