Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi 1 000 000 - 2 000 000 Ft...

Havi 1 000 000 - 2 000 000 Ft kereset mellett mit csinálnátok? Hogyan élnétek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha havi 1-1,5-2m ft-ot keresnétek, hogyan élnétek, mire költenétek, mire gyűjtenétek? Fiatal 20 évesként?


Pl. gondolok itt: befektetésekre, ingatlanra, drágább mobiltelefon, laptop, számítógép?


Normálisabb autó?


Lakás felújítás?


Évi 12-16-24 m Ft-os kereset mellett ti hogyan élnétek?!


Válaszokat köszönöm előre is :)



2022. jan. 17. 18:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

A férjemmel ketten ennyit keresünk (1,5M körül), két gyerekkel nem extrém sok ez. Félreteszünk, hiteleket törlesztünk, új autónk, lakásunk Pesten.


Ha 20 évesen már ennyit kerestem volna, indítanék egy saját vállalkozást, meg vennék 1-2 lakást 4-5 éven belül.

2022. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
1-2-3 évig spórolnék mint a kisangyal, még egy számomra megfelelő ingatlan árát, aztán már kicsit szabadabban költekeznék. persze akkor se szórnám el a pénzt hülye státusszimbólumokra, ályfónra meg guccsira, fenntartanék egy autót, talán évi 1-2x elmennék valami különleges helyre nyaralni, de amúgy élném csak lazán a kis életemet.
2022. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

Baratnommel osszesen 1.2-keresunk, nem elunk nagy labon, 100.000 az alberlet, rezsi-havi kiadas meg 100. Igy marad meg 1.

Az o resze ebbol 200, 50 et nyugdijkassza + allampapirba rak, 150 et meg felretesz.

En kicsit kockazatosabb befektetesi strategiat kovetek, reszvenyek + btcbe fektetem.

Lakast/hazat mar reg tudtam volna venni, de egyszeruen nem eri meg, amig eves 10+ szazalekos hozammal be tudom fektetni a penzem addig sokkal jobb befektetni es albit fizetni mint lakast venni onerobe lekotni es torlesztot fizetni.


Persze mindenki okoskodik es mondja h ingatlant kene vegyek, de mindig is a magam utjat jartam... es meg merem kockaztatni hogy ezert is nem 5-10 szazalekos hozamot csinalok evente.

2022. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Ja, hogyan elunk, semmi nagy, az egyetemista enemhez kepest annyi mas hogy van egy 2.5 milliot ero 10 eves autom, meg tudok venni barmit amit akarok, 10 eves laptop leszakadt monitorral, 1 75000-es es egy 200.000-es telefon, bringa szinten 200000, ruhat decathlon es h&m ruha + sport... Eves szinten 1-2 nagyobb szabadsag 200k alatt. Tenyleg semmi nagy. Az a helyzet hogy epitokent tekintek magamra, meg akarom alapozni a jovot a gyerekeimnek, semmi ertelme legujjabb ifont vagy samsungot megvegyem... Inkabb befektetem a penzt. Hiddel ez se jo... Maig szivom a fogam hogy amikor a bringamat vettem akkor pont felet bringara es felet reszvenybe raktam... Most 10x-et erne... Ez van... szoval a szemben az egy 2 millios bringa :))
2022. jan. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

1.4 a havi jövedelmünk együtt. Nagyjából 5t00 ezret költünk.

A többi megy megtakarításba.


Van házunk, kocsink, járunk sokat nyaralni, utazni.


Az a cél, hogy legyen passzív jövedelem, és akkor csak utazzunk.

2022. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Nettó 1,2 körül keresek, párom 450 körül. Bármilyen hihetetlen, semmi extra. Drága, de jó és jó helyen lévő albérletben élünk, mert a jelenlegi városban nem tervezünk hosszú távon. Kicsit zavar, hogy ennél jóval kevesebből is lakhatnánk valahol, de baromira nincs kedvem egy putriban vagy egy garzonban élni, annál azért kényelmesebb vagyok. A laptopom átlag ketegória, a telefonom iphone, de a legolcsóbb (150 ezer volt), ennél többet nem vagyok hajlandó telefonra költeni. Páromnak egy relatíve drága gamer laptopja van, ellenben nyomógombos Nokia 3310-ese...csak a céges telója okostelefon:D Káros szenvedélyünk nincs, így cigire pl. nem költünk. Kajára relatíve sok megy el, azon nem spórolunk, de nem járunk hetente étterembe. Egy autónk van, azt is kb. 4 éve vette a párom, mikor még együtt se voltunk. Ő azzal jár munkába, nekem viszont nem létfontosságú egy autó, csak néha jönne jól, de annyiért nem akarok fenntartani egyet. Gyerek egyelőre nincs. Nemrég volt az esküvőnk, az közepes árkategória volt, de több mint fele vissza is jött.

Szóval igazából nem költünk luxus dolgokra. Az összesen 1.5-1.7 millióból szerintem havi max 400 ezret költünk el, a többi megy a megtakarításba. Majd ha végre kitaláljuk, hol akarunk élni, akkor veszünk egy lakást/házat. Egy dolog van, amire mindkettőnknek van igénye és relatíve drága: utazás. Két éve is voltunk egy röpke millió/fős utazáson, most is tevrezünk egy hasonló kaliberűt, plusz azért egy-egy kisebb és olcsóbb közte. Ebből nem adok le, amíg van rá pénz és nincs gyerek.

2022. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%
Pfuhh, nehéz elképzelni. Nem tudom, hogy jönnék ki ennyiből, amikor diákmelós voltam még, akkor zsebpénznek elment. Senior gyakoris programmester.
2022. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első 6 kommentelő válaszát! Értelmes és értékes hozzászólások voltak!


Én szeretném a kiadásomat 300 000 Ft-on tartani, maximum 400 000 Ft.


És akkor havi 0,6-1,6m Ft-ot félre tudok tenni.


Minimum havi 1 000 000 Ft-ot szeretnék félretenni, ez éves szinten 12 m Ft.


2 év alatt már lehet belőle venni akár Győrben lakást.


Addig meg valami normálisabb, igényesebb albérletben el lehetne lenni.


Befektetni sem lenne rossz egy jókora részét.


Én bányagépekre gondoltam, nagyjából 2m Ft/db áron vennék, azok nagyjából havi 140-160 ezer Ft- hasznot termelnének. Nagyjából 8-16 hónap megtérülési idővel visszahoznák az árukat (köszönhetően az árfolyam változásoknak).


De addig is annyival többet keresnék havi szinten.

2022. jan. 17. 22:11
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Bányagépekkel óvatosan, ha jön az Ethereum 2.0 akkor minden borulhat, és elvileg 1 éven belül itt lesz.


Amúgy én szépen lassan befektetném, 10%-os hozammal már lehet találni bőven lehetőségeket... ha havi 300-at költesz 3 évig, akkor kb. 45 milliód marad. Ezt 5 évig lekötöd, 1.1*1.1*1.1*1.1*1.1, lesz belőle 72 millió, onnantól meg havi passzív 500-600 ezer. Nekem ez sokkal jobban megérné, mint 8 órázni akármennyi pénzért.

2022. jan. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Keresnék egy-két durva elvonókúrát, mielőtt beindul az irdatlan sör+fű lavina :)
2022. jan. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!