Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csinálnátok a helyemben...

Mit csinálnátok a helyemben az egyetem mellett? Mivel kerülhetném el, hogy kiégjek stb.?

Figyelt kérdés

Az első két egyetemi évem egész jól telt, viszont a harmadikban teljesen felborult minden és a vége az lett, hogy passziváltam. Több tényező is szerepet játszott ebben, hiszen ott voltak a járvány okozta bizonytalanságok amik jócskán érintették az egyetemet is, ott voltak az egyéni személyes problémák és félelmek, illetve eleve nehezebbnek éreztem azt a félévet, ami mellé még bejött a szakdolgozat is és mindezt az online oktatás csak tovább bonyolította. Tulajdonképpen kiszakadtam a megszokott életemből, nagyon sok változás és mindenféle probléma adódott közben és ezekhez abban a mértékben egyszerűen nem voltam képes alkalmazkodni.

Szeptembertől szeretném folytatni az egyetemet és már nagyon várom, de közben félek is tőle. Egyrészt tudom, hogy most sem lesz könnyebb (vannak bepótolandó tárgyaim, még plusz tárgyakat is kellene teljesítenem a továbbtanulás miatt, ott a szakdoga is), a járványhelyzet úgy érzem nem sokban javult azóta és ismételten esélyes lehet a távoktatás, várhatóan megint sokat leszek majd egyedül stb., tehát nem sokban változik a helyzet. Én viszont már tényleg szeretnék majd végre lediplomázni és szeretném elkerülni, hogy ismételten kiégjek, elmagányosodjak, bedepizzek stb., ami az előző félévben történt. Azon gondolkozom, hogy talán jobb lenne találni még valami más elfoglaltságot is, hogy ne minden csak az egyetemről szóljon és picit elterelje a figyelmem róla, ne állandóan azon stresszeljek stb., de nem szeretném magam túlvállalni sem mert félek annak is hasonló kimenetele lenne. Eddig mindig csak az egyetemre fókuszáltam és sokat tanultam (én úgy érzem nekem szükségem is volt rá), de az első két évben ezt még egész jól balanszírozták a barátok és azért a jelenléti oktatás is valamennyire segített ebben. Viszont most már nem lesznek ott a barátaim, az még képlékeny online vagy jelenlétiben fogunk tanulni stb., tehát jó lenne valami biztos pont, amitől jobban érezhetem magam, emberek között lehetek, kikapcsolódhatok. Csak nem tudom mit lenne reális bevállalni (pl. a munkától én picit tartok, soha nem dolgoztam ugye az egyetem mellett és nem is ismerek olyat aki igen, félnék a tanulás rovására menne vagy az is csak plusz stresszt hozna be az életembe stb., lehet jobb lenne valami hobbiszerű kötetlenebb dolog, de a sporton kívül más nem jut eszembe). Szóval nem tudom.

Van valami ötletetek, nektek mi segít ilyenkor?


2021. júl. 15. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Most van egy pár dolog, amit nem értek.

Lehet, hogy figyelmetlen voltam, de hova tűnnek majd a barátaid szeptembertől? "Viszont most már nem lesznek ott a barátaim..." ?

A másik meg az, hogy ha te még az életben nem dolgoztál, de már harmadikos leszel az egyetemen, az elég nagy baj. Akkor most gondolom a szüleid pénzéből élsz, viszont lassan nem csak a magány miatt, hanem saját magad eltartása miatt is elkellene kezdened dolgozni.

2021. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1# A barátaim idén diplomáztak és mind továbbtanulnak más egyetemeken, illetve eleve távol is élünk egymást. A távoktatás óta a nagy részükkel így sem tudtunk összehozni a személyes találkozókat, így ez valószínűleg a jövőben is így lesz. Az egyetem városában nem marad senki.

Amit pedig a hozzászólásod második részében írsz az szerencsére nem jelent problémát. Tovább szeretnék majd tanulni mesterképzésen és azzal szeretnék majd foglalkozni, remélem sikerül is majd mindezt véghez vinnem. Addig a szüleim tartanak el, de ebből semmiféle probléma nincsen.

2021. júl. 15. 17:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!