Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért kell...

Magyarországon miért kell profin tudni valamilyen idegennyelvet hogy az ember tudjon dolgozni?

Figyelt kérdés

Egyre jobban idegesitő az hogy sok helyre kérnek felsőfokú nyelvtudást valamilyen nyelvből aminek semmi értelme pláne annak nincs aki úgysem megy külföldre. Ha valaki meg kimegy külföldre ott úgyis megtanulja ha akarja ha nem. De itthon semmi értelme. Annyi féle forditó profi gépek vannak amiben felmondod a magyar szöveget és egyből le is forditja az adott nyelvre akivel beszélget az ember. De igy választanak sajnos a nagy multik is alkalmazottat hogy csak az nyeri meg a munkát aki ilyen meg ilyen nyelven beszél. Tehát hiába vagyok jó gyakorlatban valamilyen szakmában mert ha nincs nyelvtudásom akkor nem vesznek fel dolgozni és ez elszomoritó ebben az országban. Maradjon az ember munkanélküli mert nehezen tud megtanulni mondjuk angolul beszélni itthon. Én is megtudnék tanulni magántanárnál de ki fizeti ki azt nekem? Szóval értitek. Egy csomó helyre beadtam az önéletrajzomat de főként az idegen nyelvtudás hiányában nem kapok állást. Igy meg nincs pénzem. Nincs munka nincs pénz.

25/F


2022. jan. 14. 19:36
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Igen pont ezért nem akarok multinál dolgozni.
2022. jan. 16. 18:29
 22/29 anonim válasza:
100%
Akkor marad az állami szféra és a kkv-k világa. Nem is értem, mi a probléma?
2022. jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Kerdezo, akkor mi a gondod?

Nem akarsz tanulni, nem akarsz emiatt a magas elvarasok miatt multinal dolgozni, akkor szepen elmesz oda, ahol alacsonyabbak az elvarasok. Na meg persze a fizetes is, de hat nyilvan alacsony szintu munkaert a fizetes is alacsonyabb.

2022. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
23:as A jó fizetéshez kapcsolatok kellennek és sok pénz mondjuk egy vállalkozáshoz. Egy multinál sem kap az ember mondjuk 800-1M közötti nettó havi fizetést. De mindennap be kell járni, teli stressz meg miegymás. Nekem a végzettségem kereskedelem területén van tehtóát abból diplomáztam. Ezzel nem nagyon lehet multihoz menni inkább a vállalkozás a célszerűbb. De miből teremtek elő 20 milliót minimum egy vállalkozáshoz? Tehát itt ez a gond ebben az országban. A kezőket nem támogatják illetve hogy valaki bekerüljön egy jobb helye, sok elvárás, meg nyelvtudás, sok stressz és stb. Sajnos ilyen világot élünk, aki nem születik gazdag rokonságba vagy kapcsolati tőkéje nem nagy az megvan lőve ebben az országban.
2022. jan. 16. 20:29
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
A társadalom nevében kérek elnézést, hogy elvárások vannak és a nagy semmire nem kapsz milliós fizetést.
2022. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
25: Miért mások akkor mire kapnak milliós fizetést? Csak nézd meg néhány parlamenti képviselőt.
2022. jan. 16. 20:53
 27/29 anonim válasza:
100%
Hallottál már az egyéni felelősségvállalás fogalmáról? És az életen át tartó tanulásról? Vannak ám problémák az országban, ezt senki nem vitatja. Viszont a magadfajtak rendesen visszaélnek ezekkel a kifogasokkal. Hogy ez Magyarország. Orbán Viktor. A kormány. A nők. A multik. A nem is tudom kicsoda... Szerinted az lenne a megoldás, hogy a magyar legyen a világnyelv? Hogy a semmire adjanak neked magas fizetést? Vagy hogyan képzeled? Lehet hasonló jellegű szélmalomharcot vívni, de attól nem leszel előbbre. A munkaeropiac nem egy irgalmasrend. Tudod, az a bizonyos kereslet és kínálat...
2022. jan. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
49%

#24, a jó fizetéshez tudás kell elsősorban. A jó kapcsolatok sem rossz ráadásként, viszont tudás nélkül nem fog senki beültetni egy komoly, jól fizető állásba, mert elszúrod és az ő feje fájhat az ajánlás miatt.


De mégis, szerinted honnan lesz a legtöbb jó munkakapcsolata az embernek? Onnan, hogy dolgozik, jól, és a kollégák, főnökök, ügyfelek megjegyzik, aztán ha úgy hozza a sors, tanúsítják, hogy igen, XY jól dolgozik, garantálom.


800k-1M körüli nettó azért idehaza sem ritka, ennél még én is többet kapok, pedig kkv-nál dolgozok, heti 1-2-szer megyek be irodába, többi távoli munkavégzés. És kereskedelem, sales terén sem oly ritka, és ponthogy a multik fizetnek ebben jól, főleg mert több kereskedelmi multi van az országban, mint amelyik magas hozzáadott értékű "gyártásban" utazik.


(És sajnos nem születtem gazdag családban, egyetem második félévétől tandíjat magamnak kellett (nem hitelből) fizetnem, mert szüleimnek nem telt rá, hát dolgoztam 18 éves korom óta. És kapcsolat révén egy munkahelyre kerültem be a 22 év alatt, oda az egyik előző főnököm hívott, tudta, hogy hogyan dolgozok, kellett neki megbízható, jó ember. A többi mind jelentkezés-interjúkörökkel zajlott le, ez bizony így megy a világban.)

2022. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
24. Nem írtad eddig, hogy őrült vagy, bocs ezt nem tudtam.
2022. jan. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!