Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért kell...

Magyarországon miért kell profin tudni valamilyen idegennyelvet hogy az ember tudjon dolgozni?

Figyelt kérdés

Egyre jobban idegesitő az hogy sok helyre kérnek felsőfokú nyelvtudást valamilyen nyelvből aminek semmi értelme pláne annak nincs aki úgysem megy külföldre. Ha valaki meg kimegy külföldre ott úgyis megtanulja ha akarja ha nem. De itthon semmi értelme. Annyi féle forditó profi gépek vannak amiben felmondod a magyar szöveget és egyből le is forditja az adott nyelvre akivel beszélget az ember. De igy választanak sajnos a nagy multik is alkalmazottat hogy csak az nyeri meg a munkát aki ilyen meg ilyen nyelven beszél. Tehát hiába vagyok jó gyakorlatban valamilyen szakmában mert ha nincs nyelvtudásom akkor nem vesznek fel dolgozni és ez elszomoritó ebben az országban. Maradjon az ember munkanélküli mert nehezen tud megtanulni mondjuk angolul beszélni itthon. Én is megtudnék tanulni magántanárnál de ki fizeti ki azt nekem? Szóval értitek. Egy csomó helyre beadtam az önéletrajzomat de főként az idegen nyelvtudás hiányában nem kapok állást. Igy meg nincs pénzem. Nincs munka nincs pénz.

25/F


2022. jan. 14. 19:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%

Miért? Azért mert globális világban élünk, piacgazdaság van, ahol a piac nemzetközi és nem csak magyar. Aki Romániával bizniszel, az olyan dolgozót keres aki románul beszél. A Magyarországon honos cégek olyan munkaerőt keresnek akik beszélik a nyelvüket.

Versenyszférában nulla nyelvtudással csak betanított- vagy segedmunka van. Diplomásként minimum 2 idegen nyelv az anyanyelv mellett alap. Ezt kell elfogadni.

En magyar - angol - nemet nyelven beszélek, amiből 2 nyelvet anyanyelvi szinten. Mikor nem volt munkám elmentem egy gyárba operatornak. Tuléltem. Azután jobb lett. Kezd el a nyelvtanulast autodidakta módon, egy idő után rááll a füled, szokod a nyelvet. Olvass sokat, szotárazz. A szavakat írd fel cetlire és ragaszd a tükörre, hűtőre, konyhaszekrenyre - oda ahol mindig szem előtt van. Naponta 10 idegen szót így meg lehet tanulni nagyobb erőfeszítés nélkül. Nem kell drága magántanár.


Az első lépést megtetted. Felismerték és Tudod, hogy hol vannak a hianyossagaid.

Hajrá!

2022. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
11-es: Nyelvet csak úgy tanuja meg az ember ha valaki kint él egy jó pár évog az adott országban. Egy csomó ismim úgy tanulta meg és aztán vizsgázott belőle. ha körülötted csak angolul beszélnek és nem magyarul akkor az emberi agy egy idő után felfogja ismerni hogy mit is jelentenek azok a szavak vagy mondatok amit mondanak neked angolul. Itthon hiába tanul az ember napi 4 órát mondjuk ha van ideje de inkább napi 2 órát hogyha mindenki magyarul beszél az utcána boltban és stb. A nap 24 órájában kéne a nyelvet tanulni hogy megtanuljam rövid idő alatt. Erre se erőms e ene4rgiám se pénzem sincs. Én nem robot vagyok aki 4 műszakban fog dolgozni egy gyárban. Én letettem 4 év alatt egy szakmát van egy jó szakmám amihez értek és tudom csinálni de nem kapok vele állást. És erre nem aza megoldás hogy na akkor dö..öljek meg a gyárban 8 általánost végzettek között akik arra is lusták voltak hogy az érettségit letegyék.
2022. jan. 14. 20:36
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvet csak úgy tanuja meg az ember ha valaki kint él egy jó pár évog az adott országban. “


Humbug!


Saját példádból tudom (11-es vagyok), hogy nem így van. Tanultam olaszul/ oroszul hasonló módon amit a fentiekben írtam.


Kifogasaid vannak ezerrel. Ne azt keresd hogyan nem tudsz nyelvet tanulni. A megoldást keresd.

A szakmát 4 év alatt tanultad ki. Ennyi idő alatt még japánul is meg tudsz tanulni B2-es szintre.

Nem fog az öledbe pottyani a nyelvtudás. S ha már nem volt olyan szerencséd, hogy az anyatejjel szivtad magadba a nyelvet vagy több nyelven nevelkedtél akkor meg kell tanulnod.

Hiába vagy külföldön és élsz ott magyar közegben. Akkor sem fox megtanulni.

2022. jan. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már ezt. Biztos én vagyok az unikornis aki soha nem élt külföldön, se idegen nyelvi közegbe mégis anyanyelvi szinten beszélek angolul. Szerencsére vagyunk páran.


Tudod ha nem csak panaszkodnál és vergődnél te is megtanulhatnál. Az eredményt könnyű irigyelni, de a befeketett munkába nem gondolsz bele.

2022. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Fordító program meg sem közelíti az ember pontosságát.

Nem poénból kérnek nyelvtudást hanem, hogy szót tudj érteni a külföldi kollégákkal.

Angolul meg lehet tanulni önállóan is de aki csak a kifogásokat keresi az nem sokra fogja vinni.

2022. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
13-as: Irásodból itélve te lány lehetsz, és a lányok köztudott hogy jobban megtudnak egy nyelvet tanulni viszont olyan munkán ahol a gyakorlat számit leginkább és a nem a beszéd meg a kommunikácó általában elvéreznek. Nem véletlenül van az átlagban hogy a nő sokkal többet beszél mint a férfi. Ezért is tanulnak meg könnyebben egy nyelvet egy nő mint egy férfi. Ráadásul oké te 11-es vagy és teljesen más az oktatás mint amikor nekem volt. Gondolom te már ovodás korod óta tanulod valamilyen szinten. Én az angolt 5-es koromban kezddtem el tanulni. Nagyon kevés óraszám volt általános iskolában is és középsuliban meg szinte semmi nem volt. Magántanárra meg nyelviskolára nem volt pénzem se nekem a szüleimnek. Tehát ez nem kifogás ez egy tény. Érettségin is az angol lett nekem a leggyengébb.
2022. jan. 14. 21:55
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Te kibszott ostoba vagy, már bocsánat.
2022. jan. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Lol,kész vicc vagy nem akarsz valamit és úgy gyártod a kifoságokat mintha muszály lenne.Én férfi vagyok,nem egy különleges képességű nő,általános 5.-ben kezdtem angolt tanulni,soha nem jártam magántanárhoz és előrehozottan simán le tudtam tenni a felsőfokú angol érettségit.Annyit csináltam hogy neten sok engem amúgy érdeklő tartalmat néztem angol nyelven és rámragadt.Nem kell hozzá gazdag szülő meg 10 évig külföldön élni,simán meg lehet tanulni,sok más embernek sikerült ne mondd már hogy téged megakadályoz valami.

Az meg kész vicc hogy a nőket gyalázod amiatt hogy neked nem megy valami meg a munkáltatók a szarok.

Szedd ki a fejedet a seggedből és tanulj egy kis alázatot,nem minden a világ hibája ha valami nem jön össze.A kifogások gyártásával semmi nem fog megoldódni,szedd össze magad ha jobbat akarsz.

2022. jan. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Istenem kérdező, ezek a kamu kifogások. Képzeld én se külföldre nem mentem ki összeszedni a felsőfokú angolomat, se szinte tanárhoz nem jártam. Gimiben a legjobb barátommal eldöntöttük, hogy 16 évesen lerakjuk ketten együtt a középfokút, 18 évesen a felsőfokút. És minden szombaton átmentem hozzájuk és együtt készültünk, együtt csináltunk feladatokat, gyakoroltunk sok-sok hónapon keresztül. Ezen kívül a suliban asszem heti 3 angol óra volt, ezen kívül a filmeket, sorozatokat angolul néztem és a hobbijaim témájában angolul olvastam.
2022. jan. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
100%
Márpedig a versenyszférában ez alap. Én is egy multinál dolgozom. A munkatarsaim többsége nem is magyar. Velük mégis hogy kellene beszélnem? Vagy a külföldi beszallitoinkkal? Nem is értem, ez egyáltalán hogy fogalmazodhatott meg benned... 30/F
2022. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!