Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért kell...

Magyarországon miért kell profin tudni valamilyen idegennyelvet hogy az ember tudjon dolgozni?

Figyelt kérdés

Egyre jobban idegesitő az hogy sok helyre kérnek felsőfokú nyelvtudást valamilyen nyelvből aminek semmi értelme pláne annak nincs aki úgysem megy külföldre. Ha valaki meg kimegy külföldre ott úgyis megtanulja ha akarja ha nem. De itthon semmi értelme. Annyi féle forditó profi gépek vannak amiben felmondod a magyar szöveget és egyből le is forditja az adott nyelvre akivel beszélget az ember. De igy választanak sajnos a nagy multik is alkalmazottat hogy csak az nyeri meg a munkát aki ilyen meg ilyen nyelven beszél. Tehát hiába vagyok jó gyakorlatban valamilyen szakmában mert ha nincs nyelvtudásom akkor nem vesznek fel dolgozni és ez elszomoritó ebben az országban. Maradjon az ember munkanélküli mert nehezen tud megtanulni mondjuk angolul beszélni itthon. Én is megtudnék tanulni magántanárnál de ki fizeti ki azt nekem? Szóval értitek. Egy csomó helyre beadtam az önéletrajzomat de főként az idegen nyelvtudás hiányában nem kapok állást. Igy meg nincs pénzem. Nincs munka nincs pénz.

25/F


2022. jan. 14. 19:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Ahova kérnek SPECIÁLIS nyelvtudást, oda speciális nyelvtudás kell (az angol, német nem az). És meg is fizetik.


Ahova elvárják mondjuk a felsőfokú angolt az az ért van, hogy tudják a kört szűkíteni. Gondolj bele jelentkezik 20 diplomás. Ebből mondjuk 10nek nincs felsőfokú angolja, 10-nek van. 10-et már ki is tudtak a rostán szűrni.

2022. jan. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%

Azért azt hadd döntse már el a munkáltató, hogy milyen elvárásai vannak a munkavállalóval szemben :D


Mellesleg ha talál így is embert, sőt ha még így is sok jelentkező van akkor megteheti

2022. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Ezt értem és ez rendjén is van. De akkor azzal 10-el mi lesz akinek nincs profi angol tudása mondjuk? Az munkanélküli lesz? Vagy ők hogyan oldják meg azt hogy kapjanak állást? Meg senki nem egyenlő. Valakinek volt pénze kimennei külföldre és megtanulta szépen az adott nyelvet. Valakinek meg van pénze magán tanárra és ott tanulta meg. Viszont nekem van egy nagyon jó diplomám olyan amiben jó is vagyok de nincs felsőfokú nyelvtudásom igy valszeg engem is kiszűrnek és azért nem kapok munkát.
2022. jan. 14. 19:42
 4/29 anonim ***** válasza:
97%

Menj el kkv szektorba ha képtelen vagy egy idegen nyelvet megtanulni. Lesz helyetted más aki képes volt rá.


Multinál dolgozok, a napi 8 óra munkám során általában 2 mondatot beszélek magyarul a többit angolul.

2022. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Ezért undoritó a mai munkáltatók többsége. És akkor csodálkoznak hogy sok ember lop meg nem tudom mit csinálnak hogy megtudjanak élni.
2022. jan. 14. 19:42
 6/29 anonim ***** válasza:
97%

"De akkor azzal 10-el mi lesz akinek nincs profi angol tudása mondjuk?"

Jelentkezik olyan munkára, ahol ez nem felvételi követelmény, max előny.


Milyen diplomád van? Milyen nyelvből elvárt a felsőfokú? Egy angol felsőfok ma már azért nem egy nagy dolog, az igazat megvallva egy msc-s embertől aki egy multinál mondjuk vezető pozira jelentkezik talán el is várható joggal. Buyer, planner területeken alap a tárgyalóképes angol, de mellé akár még a német is. Pénzügyön mezei pénzügyesnek elég talán a középfok, persze ez is olyan ha jeletnkezik 5 másik ugyanazzal a tudással csak felsőfokúval akkor közülök választanak.


De ebben annyira nem tudom mi a meglepő, a munka világa ilyen.

2022. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
97%

Undorító, hogy valaki diplomás értelmiségnek tartja magát de egy idegen nyelvet képtelen megtanulni.


Te vagy a fidesz osszuk ki a bent ragadt diplomákat nyelvvizsga nélkül nyertese?


Dolgozz közszférába, kkv szektorban vagy adaptálódj a versenyszféra igényeihez.

2022. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%

Egy angol felsőfok tök alap multiknál manapság. Ha nincs jó nyelvtudásod marad a kuka állami szféra vagy vállalkozol szépen.


Vagy nem adod fel és próbálkozol tovább...

2022. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Akkor marad a vállalkozás.
2022. jan. 14. 19:57
 10/29 anonim ***** válasza:
98%

“ Annyi féle forditó profi gépek vannak amiben felmondod a magyar szöveget és egyből le is forditja az adott nyelvre akivel beszélget az ember.”

Aki ilyet mond, annal tenyleg latszik, hogy fogalma sincs a nyelvtudastol.


Mondjuk a kerdezonel a magyar nyelvtudassal is gondok vannak vesszot se ismeri meg “10-el”…

2022. jan. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!