Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Eltérő béremelés nem fog...

Eltérő béremelés nem fog bérfeszültséget és elvándorlást eredményezni egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Kijött a 22-es bérmegállapodás. A béremelés nem egyénhez hanem munkakörhöz kötött, és egyes munkakörök nem kapnak semmit. Míg valaki X munkakörben 5-10%-ot is kap, más Y munkakörben semmit.

Elég durva a hangulat, nem egy felmondás került az „illetékeshez“ emiatt és még hányan lesznek akik ezután majd januárban lépnek.


A cég ezt nem látta előre? vagy nem érdekli őket?


2021. dec. 20. 11:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

A kérdés nem ÉN vagyok, hanem EZ A kérdés:

Eltérő béremelés nem fog bérfeszültséget és elvándorlást eredményezni egy munkahelyen?

2021. dec. 20. 12:44
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

De hogy lehetsz ilyen retardalt, hogy kiirsz egy kerdest, amit mar a kerdesben megvalaszolsz?


"Eltérő béremelés nem fog bérfeszültséget és elvándorlást eredményezni egy munkahelyen?"


"Elég durva a hangulat, nem egy felmondás került az „illetékeshez“ emiatt és még hányan lesznek akik ezután majd januárban lépnek"


Akkor nyilvan eredmenyezett te feleszu.

2021. dec. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Hintalow ***** válasza:
60%
Azèrt kemèny a munkaügyi troll, hogy mindig csak arra a pár kèrdèsre reagál, ami komolyan veszi :D
2021. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%
(Amúgy mit aggódsz, gondolkodsz ezen? Nem te vagy az igazgatóság meg az emberi erőforrástervezési vezető… ők ezt megbeszélték már egymás között, pontosan tudják mi a stratégiájuk. Téged azért nem vontak be mert neked nem kell ezen gondolkodni, vélekedni :))
2021. dec. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Mindenhol így emelnek, még az olyan helyeken is, ahol államilag leküldik a pénzt minden alkalmazott bérfejlesztésére.


Nálunk volt:

+20%-os emelés, ebből kaptam 3%-ot, hogy elérje a bérminimumot

+40%-ból kaptam 0%-ot, majd kiegészítették az új bérminimumra

+30%, majd extra +20%-ból kaptam totál 4% emelést


A legújabb hír szerint +30% jön januártól, de ezt sem arányosan kapjuk meg. Arra számítok, hogy annyit adnak, hogy a 2022-es bérminimumot elérje, a másik lehetőség szerint nem adnak semmit és kiegészítik a bérminimum összegére.

2021. dec. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Akinek van egy kis esze az belátja hogy nem számít, hogy pl. egy mérnök 30% fizetésemelèst kapott, a gyári munkás meg 0-t, mert a gyári munkás nem tud elmenni mérnöknek. Ha máshol többért felveszik, akkor menjen oda, ha nem, akkor meg nincs miért felmondania.
2021. dec. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!