Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság lakást meg autót...

Manapság lakást meg autót hogy kell venni?

Figyelt kérdés

Nincs lehetőségem kimenni külföldre, a szüleim nem gazdagok, nincsen jól fizető munkám meg kapcsolati rendszerem. Egyszerű huszonéves korom végét járó ember vagyok átlag fizetéssel. Hiába gyűjtőgetem és teszem félre, a fizetésem majdnem több mint a felét és a szülőknél lakok, akkor sem sikerült még eddig egy panel lakásra sem összegyűjteni. És mindenz azért van mert minden évben 2-3 milliót emelkednek a lakásárak de ezzel együtt a fizetés nem növekszik. Tehát ha én gyűjtők 10 év alatt mondjuk 20 milliót akkor a lakás már 35 milliót fog érni ami 10 évvel ezelőtt 20 milliót ért. És nem tudok erre semmi megoldást mert vállalkozni nem tudok tőke nélkül, jól fizető munkákra eddig még nem vettek fel. Akiket a szülők támogatnak akár lakás vásárlásban ők tudnak önálló életet élni 30 éves kortól leginkább.

29/F


2021. dec. 17. 17:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Menj el kamionozni
2021. dec. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

9-es: Nem lakok albérletben.

A kérdésem arra vonatkozik leginkább hogy nyilván lakást pénzből vesz az ember.

De ha valaki 300-400-500 nettót keres nem lesz lakása ha gyűjti a fizetését akkor sem.

Ha valaki 700-800-900 ezer között keres akkor már elérhető a lakás akár gyűjtőgetésből kisebb hitellel.

ha valaki 900 ezertől felefelé keres mondjuk havi nettó 2 millió forintig.

Akkor elérhető akár egy normális átlag családi ház Pest megyében rövid idő alatt hitel nélkül vagy kisebb hitellel.

Tehát itt elsőssorban a fizetésekkel van baj.

Ha én keresnék nettó másfél milliót havonta mint a legtöbb semmit nem csináló parlamenti képviselők akiknek ennyi az alapbérük, akkor én azzal mondom hogy bár gazdag nem vagyok de jól élnék és minden alapvető dolog meglenne.

De ez a 200-500 ezer forintos kereset semmit nem ér.

Nézzetek meg egy nevesebb munaközvetitőt.

Miből élnek? Gyakoratilag abból hogy 200 ezres fizetésekért foglalkoztatnak alkalmi munkavállalókat nagyobb multi cégekhez.

Két ilyen munkaközvetitő cégnek is megnéztem az árbevételét és éves szinten az adozott eredményük több mint 300 millió Ft volt.

Ezt a 300 milliót szerintetek havi 500 ezres fizetésből hány év alatt lehet összegyűjteni? Ha nem költi el az ember akkor is 50 év alatt. Tehát 50 év alatt. ÉS ezek a nettó 500 ezres fizetésű munkákhoz meg olyan magasak az elvárások hogy csak néz az ember.

Tehát a legtöbb gazdag ember meg akik házat tudnak venni hogyan szerzik meg rá pénzt?

Hát úgy hogy vállalkozók és mnimálbéres fizetéseket adnak az alkalmazottaknak az olyan embereknek akik nem tudnak pénzt áldozni egy vállalkozáshoz. És innen kezdődnek a problémák. Mert bárki tudna vállalkozni akár én is de annyira jól megcsinálták hogy nagyon sok pénz kell hozzá ami visszahoz esetleg pénzt is, hogy sok embernél ahogy nekem is nincs lehetősége kitőrni az alkalmazotti létből.

2021. dec. 17. 18:21
 13/25 A kérdező kommentje:
13:as. A rendszer a hibás. Miért szerinted ki a hibás? Én aki dolgozik napi 8 órát becsületesen mint élelmiszer ipari mérnök de nem kapok érte 700-800-900 ezres fizetéseket és nem azért mert nem érne annyit a munkám, hanem több pénz kell az adott cég tulajának meg ügyvezetőjének és stb.
2021. dec. 17. 18:39
 14/25 anonim ***** válasza:
88%

Vagy tanulsz, vagy befektetsz, vagy vállalkozol. Ha mindegyikre kifogásod van, akkor pedig fogadd el, hogy ez a csúcs.


Én tanultam (doktori fokozatig), 22 évesen alapítottam az első vállalkozásom, és befektettem a pénzemet vagy magamba, vagy részvényekbe. Hitel nélkül vettem lakást, lassan tudnék még egyet, 33 évesen. Kifogás mindig van, de ideje megmozdulnod ha többet akarsz a tortából.

2021. dec. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Tehát ha én gyűjtők 10 év alatt mondjuk 20 milliót akkor a lakás már 35 milliót fog érni ami 10 évvel ezelőtt 20 milliót ért. És nem tudok erre semmi megoldást mert vállalkozni nem tudok tőke nélkül,"

Azt a 20 milliót nem lakásra költöd, hanem beforgatod egy vállalkozásba. 15 év múlva vehetsz egy házat hitelre. Ha jó piacot célzol, akár hitel nélkül is.

2021. dec. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
64%
Veszel 10 millióért részvényeket valamelyik frissen alapított kínai villanyautógyár tőzsdére lépésekor, 3 év múlva tied a fél falu. Nem túl bonyolult.
2021. dec. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
94%

"Tehát ha én gyűjtők 10 év alatt mondjuk 20 milliót akkor a lakás már 35 milliót fog érni ami 10 évvel ezelőtt 20 milliót ért."


Ezért kell hitelt felvenni.

2021. dec. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
27%
Csinálj 3 gyereket, manapság csak ez van.
2021. dec. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
43%

#12, jol betanultad a semmi nem jo, onmentegeto dumat.

En havi netto 1,5 millio korul keresek, egyreszt van egy egyszemelyes cegem, amiben csak en dolgozok, es van egy 8 oras melom egy cegnel, ahol par embert vezetek, akiknel a legalacsonyabb fizetesu sincs netto 500k alatt (az atlag 700k korul.)

Nem zsakmanyolok ki senkit, ahogy en is elvarom a tudasomert a piaci berezest, ugyanugy kiharcolom a csapatomnak is, ugyanis ha valaki nem kapja meg, emegy mashova, ez az embereimre ugyanugy igaz, mint ram is.

Kezdesnel nem art, ha ertesz valami piackepes dologhoz, aztan johet a kemeny munka es megbizhatosag, ezzel mar munkavallalokent egeszen jol lehet keresni. Aztan ha kepes vagy tobbre mehetsz ceget alapitani (nem a kenyzservallalkozokrol beszelek) vagy vallalhatod emberek vezeteset, igy emelve a “termelekenysegedet”.

2021. dec. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
És 20as: Azt miért nem írod le hogy te hol dolgozol és kik dolgoznak nettó 700 ezerert vagyis milyen végzettség kell hozzá és melyik az a cég itthon aki ki is fizet ennyit.
2021. dec. 18. 08:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!