Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet manapság lakást,...

Hogy lehet manapság lakást, autót venni?

Figyelt kérdés
Nettó 300 ezret keresek, ami tudomásom szerint nem egy rossz fizetés itthon, de nem tudok belőle előrelépni. 120 elmegy albérletre, amit "szívesen" kifizetnék én a banknak is, de ahhoz is kellene valami értelmes kezdőtőke. Egyszerűen nem értem, hogy vesz magának lakást valaki, aki nem keres 2 milliót havonta, áruljátok el légyszíves :)
2016. jún. 7. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

120 elmegy albérletre, oké. És a maradék 180e rel milesz? elviszi a kiscica?


1-2 év spórolás alatt megvan az önerőd, és utána még a hitelt is kényelmesen tudod belőle fizetni.

2016. jún. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Természetesen tudok félrerakni, de abból nagyon nem lesz 1-2 év alatt önerő. Ismered a budapesti lakásárakat? Nem igazán szeretnék 20 milliót felvenni hitelre...
2016. jún. 7. 20:01
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Itthoni fizetésből Pesten szinte mission impossible. Külföldről kell hazahozni egy kis kezdőtőkét, pár évet kimenni 6-800-ért dolgozni 4-500-at félretenni és, akkor lehet kezdeni az életet.

Egyébként pár év és itt is az lesz, mint nyugaton, az emberek fele albérletben fog majd lakni, akár élete végéig.

2016. jún. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Továbbképzed magad,hogy elérd a 800k+ fizetést,ehhez olyan szakmád kell legyen,pl:szoftverfejlesztő.


Abból már tervezhetsz hogy elérd a 2M nettót,ismét továbbképzésekkel.

Na és ebből kezdhetsz tervezni.

2016. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

nem 20 milliós lakást kell akkor venni bp belvárosában.


Ismered a mondást. Addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér!


ha csak havi 120e-et teszel félre, akkor 5 év alatt van 7,2 millád, ha addig lekötöd akkor pár 100e-rel még több. Így nem kell felvenni 20 milliós hitelt. ha van párod és ő is beszáll, akkor még kevesebb hitelt kell felvenni.



Mit mondjon az, akinek nettó 110eből kell megélnie. Tudom, magasról lesz@rod őket!

2016. jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

@20:06


Csak az a nem mind egy hogy nyugaton azért élnek sokan albérletbe, mert egekbe vannak az ingatlan árak. Magyarországon meg relatíve alacsony ingatlanárak vannak, csak a Magyarországi fizetés még ahhoz képest is kenyérmorzsa....

2016. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Ha havi 120 elmegy alberletre, akkor neked bizony sose lesz autod. At kene gondolni mire mennyit koltesz, es adott esetben sporolosabbra fogni.


Masfelol, gyanitom boven 30 alatti vagy, se gyerek, se csalad, minek akarsz egyedul 20M hiteleket magadra rantani?

2016. jún. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves 5#! A kérdést nem provokációnak szántam, nagyon elkeserítő, hogy sokan 100 ezerből vagy ennél is kevesebből élnek. De ha belegondolsz az is szomorú, hogy egy állítólag átlagon felüli fizetéssel sem lehet igazán mit kezdeni. 7# Épp azt írtam, hogy nem akarok ekkora hitelt magamra rántani, de nagyon elszálltak a lakásárak, egy új építésű 35m2-es garzonlakás kezdődik 20 milliónál, főleg ha a belvárosban van. Én értem, hogy nagyok az igényeim, de szerintem senki nem szeretne rosszabb körülmények közé menni, mint amiben jelenleg van.
2016. jún. 7. 20:33
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Én is így vagyol ezzel, pedig 450-et keresek, de az sem elég arra, hogy bp-i lakásom legyen valaha. Már le is tettem róla, úgyhogy maradok az albérletnél és vidéken veszek majd valami panelt nyugdíjas koromra.
2016. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Milyen 20 millió????


Csak kíváncsiságból beírtam X. kerületet, egy rakás panelt lehet kapni 12-13 milla körül: [link]


Igen, kőbányán, de van metró kapcsolat, ezzel el lehet indulni kell hozzá 3-3.5 millió önerő, amit azért illene tudni 300 nettóból előteremteni, és nem kell itt megöregedni, egy pár év múlva cseréled jobb helyen lévőre, nagyobbra.


Multinál dolgozom, az összes kollégám így kezdte aki fiatalon jött pestre, nem rögtön 20 millás lakásokkal annak ellenére, hogy többségünknek manapság már értékesebb lakása van annál a 20-asnál.

2016. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!