Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Manapság mennyire éri meg...

Manapság mennyire éri meg lakást bérbe adni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy eléggé le tudják amortizálni a bérlők, és persze jó lenne időnként ránézni, mennyire van rendben, de ennek nem szoktak örülni a lakók, meg ha messze lakok nekem is kényelmetlen. Viszont ha egy-egy lakó után teljes felújítás kell, az nem nagy üzlet, rakhatom félre a bérleti díjat hogy majd abból fizessem? Ha meg akkora összeget kérek, hogy abból erre is fussa, meg bevételem is legyen, nem venné ki senki. Inkább el kell adni, ha használni nem akarom?

2013. jan. 23. 04:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet jobban jársz, ráadásul még ott van hogy több joga van a bérlőnek mint a tulajnak. Lásd a nemrégiben bemutatott fickót a tv-ben.
2013. jan. 23. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon meg kell nezni, kinek adod ki, mert nem olyan egyszeru kirakni az alberloket, foleg igy, hogy valami erdekes torveny szerint az alberlonek tobb joga van a lakassal kapcsolatban, mint a tulajnak. Kiadni is csak akkor erdemes, ha a lakas abban a varosban van, ahol laksz, igy azert rajta tudod a szemed tartani, pl. havonta egyszer el tudsz menni szemelyesen a lakberert, igy pedig azert latod milyen allapotban van a lakas. Talan a legjobb megoldas diakoknak kiadni, azokat egyszeru nyar elejen azzal kitenni, hogy szeptembertol keressenek mas alberletet, ill. azok maguktol is hamarabb elmennek, mint pl. egy csalad kis gyerekekkel. Ha viszont nem szeretned igy komplikalni az eletedet, mivel igazan nem lehet tudni, hogy kit engedsz be a lakasba, es amennyiben valoban nem lesz erre a lakasra szukseged, akkor erdemesebb eladni.
2013. jan. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
halottam olyanról hogy egy lakásban a bérlők felszedték a parkettát hogy azzal tüzeljenek:DD
2013. jan. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A dolog nyitja a korrekt hozzáállás (mindkét fél részéről) és a mindenre kiterjedő szerződés, közjegyző előtt.
2013. jan. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a szerződésbe bele van írva, hogy átadáskor az eredeti állapot visszaállítása. Tehát ha költözöm, akkor ki kell szépen festetnem. És sztem ez rendben is van.
2013. jan. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Persze biztosan vannak rossz példák,de a tévében azért mindig a rosszat mutatják. Azért nem olyan nagy százalékban fordul elő,hogy igy járnak a tulajok. Meg kell nézni kinek adod ki. Szerződéssel. Egyébként mi is laktunk albérletben, na attól akadtam volna ki,ha minden hónapban a nyakamra jártak volna,hogy ellenőrizzenek. Azért a lakásért fizettem a lakbért,ami nem kevés pénz, ne már hogy valaki ellenőrizgessen. Abban a pillanatban elköltöztünk volna. Mondjuk én nagyon figyeltem,hogy semmi bajt ne okozzunk. Eladni semmiképpen nem adnám el a lakást,mivel nagyon lent van az ingatlanpiac és különben is a lakásban jobb befektetés a pénzed. Egyszer megindul felfele a lakások ára.
2013. jan. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 6. válaszoló: sajnos nem olyan ritkák az ilyen rossz tapasztalatok, az ellenőrizgetés annyiból jogos, hogy az albérlő csak a használatért fizet, nem megveszi a berendezést, és kétlem hogy egyszerű lenne behajtani pl. egy tönkretett háztartási gép árát. Szerződés ide vagy oda, hallottam már szó nélkül lelépő lakókról, meg ha nem is lép le, de pereskedni kell, azzal is csak rosszul járhatok. Az, hogy fessen ki mikor kiköltözik, csak hosszútávú lakónál működhet, ha egyetemistáknak adom ki, akik fél-1 évente váltogatják egymást, melyik fesse ki?:-) De az eladás problémájával egyetértek, ezért is érdekel melyik mellett szólhat több érv.
2013. jan. 23. 16:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Én olyat is hallottam, h nem fizetett semmit, a saját villanyszámláját sem, ott élt mint egy csöves, kukázott, alkoholista volt, a szomszédokat megfenyegette, meg a tulajt is, és fél évig nem tudták kidobni.
2013. jan. 24. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az a baj,hogy nálunk nem alakult ki kulturált módja a magánlakások bérbeadásának,és a használatának sem.Mivel a bérlő úgy véli,hogy a használatért fizet,tehát neki semmire vigyáznia nem kell,majd a bérbeadó megoldja a problémákat.A bérbeadó meg úgy gondolja,hogy a lakást ócska bútorokkal és háztartási gépekkel rendezi be,mert a bérlők úgyis tönkreteszik.Aztán az ember egyszercsak véletlenül külföldön szeretne lakást bérelni,és rájön,hogy lehet ezt kulturáltan is csinálni,tiszta,modern gépekkel és bútorokkal adnak ki lakásokat,bérlőváltáskor gyakran az ágymatracot is vadonatújra cseréli a tulaj,ha a szőnyegpadó elpiszkosodott,általában tetetnek fel újat.És ezért elég komoly pénzeket kérnek,de minden bérlő tisztában van azzal,hogy jó pénzért jó szolgáltatásra számíthat.Én már többször gondolkodtam azon,ha volna pénzem valami komoly üzleti vállalkozásra,akkor ezt csinálnám:persze ehhez szükség volna arra is,hogy jogom legyen kipenderíteni a nem megfelelően viselkedő bérlőt,aki meg nem fizet,arra akár végrehajtót is kérni,hogy a pénzemhez jussak.
2013. jan. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Először is, egyetemistának ne add ki, szerintem velük szívsz a legnagyobbat.

Másodszor ki fesse ki? Akivel a szerződést kötöd.

Kauciót nem kérsz? Ha valamit tönkretesznek, abból tudod fizetni/pótolni.

Meg ahogy az egyik válaszoló is írta, a legtöbb szerződésben benne van az "eredeti állapot visszaállítása" (a mienkben is).

2013. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!