Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság lakást meg autót...

Manapság lakást meg autót hogy kell venni?

Figyelt kérdés

Nincs lehetőségem kimenni külföldre, a szüleim nem gazdagok, nincsen jól fizető munkám meg kapcsolati rendszerem. Egyszerű huszonéves korom végét járó ember vagyok átlag fizetéssel. Hiába gyűjtőgetem és teszem félre, a fizetésem majdnem több mint a felét és a szülőknél lakok, akkor sem sikerült még eddig egy panel lakásra sem összegyűjteni. És mindenz azért van mert minden évben 2-3 milliót emelkednek a lakásárak de ezzel együtt a fizetés nem növekszik. Tehát ha én gyűjtők 10 év alatt mondjuk 20 milliót akkor a lakás már 35 milliót fog érni ami 10 évvel ezelőtt 20 milliót ért. És nem tudok erre semmi megoldást mert vállalkozni nem tudok tőke nélkül, jól fizető munkákra eddig még nem vettek fel. Akiket a szülők támogatnak akár lakás vásárlásban ők tudnak önálló életet élni 30 éves kortól leginkább.

29/F


2021. dec. 17. 17:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
7%

Tedd bitcoinba a penzed, en is ezt tettem, eselyet nem lattam hogy valaha lakasom legyen, szoval ugy voltam vele ezt a kicsit siman belerakom aztan ha osszejon jo, ha nem akkor nem...

Azota 20x-eri kicsit tobb mint 4 ev alatt... Persze folyamat vettem hozza

2021. dec. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%
Az egyetemen befektetés, jol fizető munkát lehet szerezni vele
2021. dec. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Bitcionnal haggyál. Egyetemre? Szinte minden második fiatal egyetemen tanul merthogy az hu de jó buli. Nem olvastad hogy rengeteg diplomás csinál fizikai munkát? Vagy nem a stakmajukban dolgoztak mert nem tudnak elhelyezkedni. Persze vannak jó szakok amik nehezek például az orvosi. De arra születni kell. Aki meg annyira nem átlagon felüli tanuló volt az úgysem tudja az orvosi egyetemet mondjuk állami 10 év alatt elvégezni. Amit sokan tanulnak azok a gazdasági képzések de azokból már nagyon sok van. Tehát nem az egyetem a befektetés elsősorban.
2021. dec. 17. 17:43
 4/25 anonim ***** válasza:
46%
Ez az oldal tele van bitcoin mániás hülyegyerekkel.
2021. dec. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%

Nem, nem olvastam. Én a való életben élek,huszonévesen saját kocsival és lakással, mint egyetemet végzett jól fizető mubkahellyel rendelkező fiatal vagyok. Ismerőseim sem végeznek fizikai munkát diplomásként.


Te tudod. Vagy mégse?

2021. dec. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
22%
Most csusztal le eleted lehetosegerol... Majd visszaterunk ra par ev mulva h mennyire volt jo/rossz a bitcoin
2021. dec. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Összegyűjtöd az önerőt kicsi lakásra és lakáshitelt veszel fel amit tudsz törleszteni. Közben spórolsz, hogy nagyobb lakást tudj venni.

Én első lakásnak egy másfél szobásat vettem. A kis szobát kiadtam albérletbe ami nagyban segített.

2021. dec. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
95%

Remekül felsoroltad , és összefoglaltad hogy mi az amid nincs. És mi az amid van ? Lakást nem egyedül szoktak venni az emberek hanem a párjukkal közösen.

Bárátnőd sincs?


El kell hogy keserítselek de, ha az alábbi kérdések mindegyikére a válaszod az hogy NEM, akkor SOHA nem fogsz saját lakásban élni.


-Támogatnak a szüleid a vásárlásban?

-Van kiemelkedő szakmád amivel átlag felett lehet keresni?

-Vállalkozol?

-Külföldön dolgozol?

-Barátnőddel közösen tudtok venni lakást?

-Barátnőd ha nem dolgozik az ő szülei tudnak támogatni a vásárlásban?

-Vannak olyan befektetéseid amivel olyan hozamot termelsz ami felér egy vállalkozással?

-Hajlandó vagy 15-20évre eladósodni?

2021. dec. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell egybe kifizetni a lakást. Leteszed az önerőt és felveszed a hátralékot hitelből. Valószínűleg kevesebbre is fog kijönni havi szinten mint egy albérlet. Az ingatlanodnak pedig ahogy te is mondtad, csak emelkedni fog az értéke és a pénzed is kevésbe inflálódik mintha a bankban pihentetnél 15 milliót és várnád, hogy a maradék 15öt is kitermeld.
2021. dec. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nem támogatnak.

Nincs kiemelkedő szakmám mert nem tudom mi a kiemelkedő. Egy sima takaritó is kereshet jól ha van saját cége.

Nem vállalkozok mert nincs alaptőkém rá.

Nincs barátnőm

Nincs befektetésem mert rizikós

Nem vagyok hajlandó.

2021. dec. 17. 18:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!