Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg lehetetlen manapság...

Tényleg lehetetlen manapság lakást venni? Vagy tényleg kellett az az autó???

Figyelt kérdés

Nem is figyelemfelhívásnak szánnám, inkább tanulságnak. Tanulságnak arról, hogy mennyire sok hülye döntést tud hozni az ember fiatal korában, és emiatt később csak fogja a fejét.


Egyetem után vidéken kezdtem el dolgozni egy német SSC-nél még 2015-ben, vicces nettó 160 ezer HUF-ért. Fiatal voltam, 23 éves, lakáson még véletlenül sem gondolkodtam, élj a mának!

Elég nagy butaság volt mikor kitaláltam, hogy kellene most már egy autó, későbbiekben úgyis jobban fogok keresni, és akkor már majd könnyen kifizetem, persze így is belefér, havi húsz nem sok, 5 évre.

Így vettem fel 890 ezer HUF hitelt, 0 (nulla) megtakarítással, hogy azonnal átforgassam egy VW Golf-ba az összeg kb. 90%-át, picit hagyva a szokásos illetéknek, biztosításnak, stb.

Öröm volt és boldogság, hiszen a kocsi törlesztője, üzemanyag, albi, rezsi után is megmaradt a fizumból kb. 60 ezer HUF, ami akkortájt 2015-ben még valóban elég is volt elvegetálni a hónapot.

A komolyabb bajok csak 1 év múlva jöttek, amikor gumit kellett cserélni, kiderült, hogy a klímát nem utántölteni kell, hanem kompletten cserélni a kompresszort stb... Szóval jah, rendesen be...ptam.

Lépni kellett, így csekély tapasztalatommal felköltöztem Pestre, immár 280-at kerestem, bár a növekvő albi mellett ez azt jelentette, hogy nem 60, hanem kb. 100 maradt a zsebemben havonta, még mindig elég csóró voltam, és ezt is elapasztotta a havi kiadások és szervíz.

Itt már 2 évet vett el az életemből a kocsi, de keserű szájízzel, de azért szerettem a kényelmet. Konkrétan a ház előtt állt meg a villamos, és a munkahelyig vitt, de én azt a 25 perces villamos utat rendre kiváltottam 10 perc autózással, mert hát kényelmes volt :)

És akkor egyszer szétrobbant alattam a kuplung, távesz baktalesz.

2 kiló volt a javíttatás, akkori csajom adott kölcsön... Hagyjuk...

Kifizettem mindent, és épp abban a pillanatban működött a kocsi, rögtön eladtam bukóval, de a fennmaradó hitelt legalább kinulláztam, muszáj volt.

Elég lúzernek éreztem magam, de aztán erőt vettem magamon, és ismét sikerült munkát váltanom, majd ismét, most már 2 éve konkrétan 3x-át keresem annak a pénznek nettóban, mint amikor a kocsit vettem.

MEG SEM FORDULNA a fejemben, hogy vegyek még egyszer.

A pénzem láss csodát gyűlik, és meg is lett volna a 20% önerő egy szaros pesti garzonra, ha közben a Covid miatt nem találták volna ki a bankok, hogy most már 30% önerő az új 20, na mindegy gyűjtünk még egy kicsit, de amire fel szeretném hívni a figyelmet, és tanúlságot mutatni, hogy sajnos saját bőrömön kellett megtanulnom, hogy az autó a legjobb pénz temető fiatal korban, és ha lenne kis önfegyelme az embernek, akkor jobb helyekre is mehetne a pénz.

Nyilván sokat segített rajtam, hogy egyébként mellette mindig sikerült munkahelyet váltanom, jobb helyeken SSC huszárkodni, de még így is odébb van a saját lakás, pedig ha sosem veszem meg azt a szart és odafigyelek a kicsire is már rég meg lett volna.


Szomorú kijelenteni, de most mai fejjel azt mondom, hogy Nettó 200 alatti fizuból bődületes felelőtlenség kocsira hitelt felvenni, ne tegyétek, még 300 alatt is hülyeség szerintem, ha egyszer az életben szeretnétek saját lakást. Én már szerintem megvárom míg egyszer hozzám vág egyet a cég, egyszerűen hányingert kapok, ha rágondolok, hogy szervízbe kell vinni :)


OK tudom, hogy nyilván jönnek majd a megmondóemberek, hogy belenyúltam, meg nem mindenki jár így, illetve ez egy hobbi, életérzés, stb. stb. de azért maradjunk a realitások talaján. Égettem a pénzt, rongyot ráztam, nem volt mire. Majd ebből remélhetőleg tanul valaki más.



#lakáshitel #használt autó hitelre #autó részletre #nettó 200-ból autót #hitelre kocsit #ne vegyél fel autóra hitelt
2020. szept. 14. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Respect, hogy erre így rájöttél. És volt bátorságod elengednijó nagy bukóval az autót. Ne aggódj, fiatalon mindenki követ el hibákat, emiatt kár ostorozni magadat.


Kocsit hitelre nem érdemes venni se 200-as fizetéssel, se 500-assal. Ha valaki nagyon akarja azt a kocsit spórolja össze rá a pénzt. Hitel lakásra vagy termelő eszközre szabad csak felvenni.

2020. szept. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi, jobb később mint soha.

Egyébként igazad van, kocsit csak KP-ból szabad venni, minden más helyzetben nem engedheti meg magának az ember. Pont.

2020. szept. 14. 22:00
 3/13 anonim ***** válasza:
Mennyibe került az autó? Mert csak azt írtad, 890 e ft hitelt vettél fel.
2020. szept. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Látod, mindenki azt vesz amit akar.

Neked autó kellet , hát megvolt.

2020. szept. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Autót hitelre? Meg sem fotdulna ilyen a fejembe. Soha nem volt hiteles autóm, meg semmi másom sem, csak a lakás. De az meg azért értékálló.
2020. szept. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha jól számolom 800 körül volt a kocsi akkor. Autót hitelre max szalonból érdemes kihozni, használt tizenx éves kocsit nem szabad , mert a gatyád rámegy és tuti a bukta rajta.
2020. szept. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
A következő ilyen poszt majd a lakáshitel kapcsán lesz 3-4 év múlva. Ott tali! :D
2020. szept. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 200 ezres fizu felett is felelőtlenség autóra hitelt felvenni
2020. szept. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Ajánlom neked a kiszámoló akadémia videóit. Szerintem nagyon jó pénzügyi alapot ad annak, akinek semmi köze a pénzügyekhez. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy neked nincs, csak eszembe jutott, hogy pont az autós példával érvel az egyik videójában, legalább ezt a részt keresd ki. Én imádom a csávó stílusát és felfogását. :)

Tök jó, hogy rájöttél, hogy hülye voltál és be is vállalod. Ettől függetlenül mindenki kitapossa a maga útját sajnos, vagy nem sajnos. Az okos más kárán, a hülye sajátján sem...

Szintén 2015-ben kezdtem dolgozni, Pest megyében nettó 150 ezerért. Azóta megismertem a férjem, felzárkózott az övéhez a fizetésem (én akkor még pályakezdő voltam, ő már nem). Minimális önerővel vettünk közösen egy lakást 17-ben, lakodalmat szerveztünk, tengerentúlon nászutaztunk. Két éven belül tehermentes lesz a lakásunk, ami előtt áll két céges autó, babát tervezünk és nagyjából azzal egy időben egy jó műszaki állapotú/nem túl régi autó vásárlását is (ezt még mondjuk megfontoljuk). Forognak az ember szeme előtt a dollár jelek rendesen. :D Szerintem azért tehetjük meg mindezt reálisan, mert nagyon tudatosak vagyunk pénzügyi szempontból. Bár egyelőre alkalmazottak vagyunk mindketten, egészen jól keresünk és nem igazítottuk a fizetésünkhöz az életszínvonalunkat. Ez a titka mindennek azt gondolom! Jól keresel, vigyázz arra, hogy az életszínvonalad ne igazodjon ehhez, ha egyszer fele annyiból is megtudod oldani az életed. A megtakarításaidnak pedig mindig legyen valamilyen célja, amit akár az élethelyzetedhez folyamatosan igazítasz. Ez az egyik a tanács, a másik pedig az, hogy (bár emiatt nagyon le leszek pontozva), hasonló kvalitású társat kell találni. Szerintem nincs annál rosszabb (legyen szó akár férfiről, akár nőről), amikor az egyik fél baromi jól keres és megtehetné, hogy kényelmes életet éljen (nyilván nem milliomosról beszélek azért), de a másik fél miatt még is szerénységben élnek. Nem ezen múlik egy jól működő kapcsolat nyilván, de szerintem sok rossz érzéstől, vitától megkíméli a párt, ha a csapok nagyjából egyforma sugárban folynak általánosságban.

2020. szept. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Helyzetfüggő. Budapesten valóban fölösleges az autó, ott van minden bokorban valaminek a megállója, majdhogynem kapuig mész tömegközlekedéssel bárhova. Vidéken picit más a helyzet. De ja, neked amúgy tényleg fölösleges volt, mentségedre legyen mondva, minden húszéves kisgyerek álmai netovábbja a saját kocsi, mert az annyira raj :D Aztán később rájönnek (vagy nem).
2020. szept. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!